Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia: Estakada Kwiatkowskiego częściowo zamknięta! Są utrudnienia w ruchu [8.07.2021]

Reporterzy DB
Na łącznicach zamkniętej estakady Kwiatkowskiego już się tworzą korki. Prognozy na popołudnie nie są niestety optymistyczne.
Na łącznicach zamkniętej estakady Kwiatkowskiego już się tworzą korki. Prognozy na popołudnie nie są niestety optymistyczne. Przemysław Świderski
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami na łącznicach estakady Kwiatkowskiego w Gdyni i przyległych ulicach tworzą się dotkliwe korki. Powodem jest zamknięcie głównej trasy dojazdowej z północnych dzielnic miasta do centrum, związane z wymianą uszkodzonych przez upały dylatacji.

AKTUALIZACJA, GODZ. 21:30

Korki w Gdyni powoli odpuszczają. Sytuacja wraca do normy. Wyimana dylatacji na estakadzie ma zakończyć się w piątek, 9 lipca o godz. 4:00.

AKTUALIZACJA, GODZ. 20:40

Gdynia nadal zakorkowana. Stoimy na drogach zjazdowych omijających remontowany fragment estakady, a także na ul. Morskiej, Kontenerowej i Dworcowej.

AKTUALIZACJA, GODZ. 20:00

Gdyńskie autobusy nadal nie trzymają się rozkładu. Chcąc dojechać z przystanku Morska-Estakada w stronę Redłowa, do linii 105 wsiądziemy z 20-minutowym opóźnieniem.

Równie kiepsko prezentuje się ruch w przeciwnym kierunku. Autobus 109, jadący na Babie Doły na przystanku Obłuże Centrum pojawi się z ponad 25-minutowym opóźnieniem.

Optymizmem napawa jedynie linia 150, która zawiezie pasażerów na Oksywie tylko z kilkuminutowym opóźnieniem.

Trwa głosowanie...

Czy remonty powodujące ograniczenia ruchu i zamknięcie estakady Kwiatkowskiego powinny być realizowane w środku tygodnia?

AKTUALIZACJA, GODZ. 19:00

Gdynia nadal zakorkowana. Długo postoimy na zjazdach omijających remontowany fragment estakady, a także na ul.: Morskiej, Janka Wiśniewskiego, Komandorskiej, Dworcowej, Grabowo.

AKTUALIZACJA, GODZ. 18:20

Korki w Gdyni nie odpuszczają. Stoimy na ul.: Janka Wiśniewskiego, Morskiej, Hutniczej, Kontenerowej, 10 Lutego, Dworcowej, Jana z Kolna. Estakada nadal jest zamknięta. Wymiana dylatacji ma zakończyć się w piątek, 8 lipca o godz. 4:00.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17:30

Nadal duże utrudnienia w Gdyni. Zaczynają się tuż za wjazdem na leśny odcinek estakady, a kończą na wysokości kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. W korkach postoimy na ul.: Admirała Józefa Unruga, Hutniczej, Morskiej, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna.

AKTUALIZACJA, GODZ. 16:45

Korki zaczynają się już przy zjeździe na Leszczynki i ciągną aż do ul. Podgórskiej. Zakorkowane także ul. Janka Wiśniewskiego, 10 Lutego, Hutnicza.

AKTUALIZACJA, GODZ. 16:25

Obecnie pasażerowie podróżujący z przystanku Obłuże Centrum autobusem z nr 105 w kierunku Mechelinek muszą liczyć się z ok. 12 minutowym opóźnieniem. Osoby, próbujące przedostać się na Babie Doły 109-ką poczekają ok. 20 minut.

Sytuacja w przeciwnym kierunku jest znacznie gorsza. Podróżujący linią 105 z przystanku Morska-Estakada w kierunku Redłowa muszą uzbroić się w cierpliwość. Opóźnienie może wynieść niemal 40 minut. Godziny szczytu niebawem dobiegną końca, więc pozostaje mieć nadzieję, że pojazdy zaczną kursować według rozkładów.

AKTUALIZACJA, GODZ. 15

Sytuacja na drogach w północnych dzielnicach Gdyni w związku z remontem i zamknięciem górnej części estakady Kwiatkowskiego staje się niestety coraz bardziej nieprzyjemna dla kierowców samochodów i pasażerów komunikacji miejskiej. Wracając z centrum w stronę Obłuża, Oksywia, Pogórza, czy Babich Dołów, ale także Chyloni i Cisowej, liczyć trzeba się z czasem dojazdu dłuższym o grubo ponad pół godziny. Co więcej, sytuacja będzie się prawdopodobnie pogarszać. Dla przykładu autobus linii 194, który odjechać miał z przystanku Obłuże Centrum w stronę Suchego Dworu o godz. 14:19, wyruszył dopiero o godz. 14:55. Z tego samego przystanku autobus linii 152 w stronę Oksywia, który odjeżdżać miał o godz. 14:18, opóźniony był o 39 minut.

AKTUALIZACJA, GODZ. 13:40

Korki w okolicach estakady Kwiatkowskiego zaczynają już niestety gęstnieć przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym. W związku z tym coraz mniej punktualnie kursuje także komunikacja miejska. Opóźnienia autobusów i trolejbusów rosną. Dla przykładu pojazd linii 105, który w stronę Redłowa odjechać miał z przystanku Hutnicza-Estakada o godz. 13:15, opóźniony był dwanaście minut. Z tego samego przystanku autobus linii 197 w kierunku Obłuża, mający zaplanowany odjazd o godz. 13:27 wyruszył o godz. 13:38. Pojazd linii 105 mający planowany odjazd z przystanku Morska-Estakada w stronę Redłowa o godz. 13:17 wyruszył o godz. 13:33. Wzmożenie utrudnień po południu przewidywali już wcześniej w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" specjaliści z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Jak usłyszeliśmy od Marcina Gromadzkiego, rzecznika ZKM, wpływ na taki stan rzeczy będzie miało prognozowane załamanie pogody, na skutek którego turyści przebywający na Półwyspie Helskim i z innych miejscowości nadmorskich w powiecie puckim rozpoczną podróże samochodami do Trójmiasta. Drogi dojazdowe dla takich osób, które "uciekają" m.in. z Helu, Juraty, Jastarni, Kuźnic, Mechelinek, Rewy, Mostów i chcą wybrać się w Gdańsku, Gdyni, czy Sopocie do teatru, kina, muzeum, lub wieczorem na dyskotekę, wiodą przez północne dzielnice Gdyni.

AKTUALIZACJA, GODZ. 10:50

Sytuacja na drogach w okolicach estakady Kwiatkowskiego w porównaniu do zatorów, z jakimi kierowcy mieli do czynienia po godz. 8, czasowo się poprawiła. Pojazdy komunikacji miejskiej jeżdżą przeważnie z kilkuminutowymi opóźnieniami. W wyjątkowych sytuacjach poczekać na przystanku trzeba nieco dłużej. Dla przykładu autobus linii 109 w kierunku Redłowa, który według rozkładu jazdy odjechać miał z przystanku Morska-Estakada o godz. 10:36, był opóźniony o dziesięć minut. Autobus pospiesznej linii K w kierunku Obłuża, który odjechać miał z przystanku Hutnicza-Estakada o godz. 10:40, był opóźniony o osiem minut.

AKTUALIZACJA, GODZ. 9:30

Według obserwacji pracowników Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapowiedź zamknięcia estakady Kwiatkowskiego spowodowała, że wielu mieszkańców miasta wyruszyło rano do pracy wcześniej. Dzięki temu ruch rozłożył się na dłuższy okres. Przed godz. 8 rano miało to pozytywny wpływ na sytuację na drogach. Opóźnienia pojazdów ZKM nie przekraczały dziesięciu minut. Niestety po godz. 8 sytuacja zrobiła się nieco gorsza. Prognozy na popołudniowy szczyt komunikacyjny nie są niestety optymistyczne.

- Mamy do czynienia z pogorszeniem się pogody – mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. - W takie dni turyści z Półwyspu Helskiego i okolic tłumnie wyruszają samochodami do Trójmiasta. Powoduje to nasilenie się korków w północnych dzielnicach Gdyni, na estakadzie Kwiatkowskiego i ul. Morskiej nawet, jeśli nie są prowadzone żadne remonty.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Drogowcy pojawili się na miejscu o godz. 4. Górna część estakady Kwiatkowskiego została wówczas całkowicie zamknięta. Ruch w stronę centrum, jak i Obłuża, odbywa się obecnie łącznicami trasy poprzez ul. Morską. Kierowcy stoją w pokaźnym korku. Problem dotyczy głównie ponad 45 tysięcy mieszkańców Obłuża, Pogórza, Oksywia i Babich Dołów. Jednak remont na estakadzie wpływa negatywnie także na komfort jazdy po ul. Morskiej, którą dojeżdżają do centrum mieszkańcy z dzielnic zamieszkiwanych przez kolejne ponad 40 tysięcy gdynian, Chyloni, Cisowej i Leszczynek.

Notowane są pokaźne opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dla przykładu autobus pospiesznej linii X, który odjechać miał z przystanku Morska-Estakada o godz. 8:09, wyruszył w stronę Oksywia Dolnego dwadzieścia minut później.

Z tego samego przystanku pojazd linii 109 w kierunku Redłowa, planowo odjeżdżający o godz. 8:12, miał 19 minut opóźnienia. Przewidywania są niestety takie, że w popołudniowym szczycie komunikacyjnym sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Wymiana dylatacji, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników i drogowców, potrwać ma bowiem do piątku 9.07.2021 do godz. 4.

Termin, w jakim samorządowcy w Gdyni i fachowcy z Zarządu Dróg i Zieleni zdecydowali się na prowadzenie tej inwestycji, już budzi poważne kontrowersje.

- Dlaczego nie w sobotę i niedzielę, kiedy ruch jest mniejszy? - pyta pan Mariusz.

Do tematu wrócimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdynia: Estakada Kwiatkowskiego częściowo zamknięta! Są utrudnienia w ruchu [8.07.2021] - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto