Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Estakada Kwiatkowskiego znów zostanie zamknięta – zapowiada miasto. Utrudnienia od 8.07.2021 r. Będą kolejne potężne korki w Gdyni?

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Estakada Kwiatkowskiego ponownie zamknięta od 8.07.2021 r.
Estakada Kwiatkowskiego ponownie zamknięta od 8.07.2021 r. gdynia.pl
Z komunikatu gdyńskiego ZDiZ dowiadujemy się, że Estakada Kwiatkowskiego ponownie będzie nieprzejezdna. Przerwa w funkcjonowaniu fragmentu drogi potrwa od godziny 4:00 w czwartek, 8.07.2021 r., równo 24 godziny, do piątku, 9.07.2021 r. Bardzo prawdopodobnym jest, że, tak jak poprzednim razem, możemy spodziewać potężnych korków w tej części Gdyni, ruch odbywać się będzie łącznicami poprzez ul. Morską.

AKTUALIZACJA, CZWARTEK [8.07.2021]

Estakada Kwiatkowskiego już częściowo zamknięta! Tworza się korki

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, na łącznicach estakady Kwiatkowskiego w Gdyni i przyległych ulicach tworzą się dotkliwe korki. Powodem jest zamknięcie głównej trasy dojazdowej z północnych dzielnic miasta do centrum, związane z wymianą uszkodzonych przez upały dylatacji.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni uszkodzona. Ruch odbywa się jednym pasem ruchu

Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu (21.06.2021 r.) wysokie temperatury uszkodziły dylatacje Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni – wymieniane były kilkanaście lat temu. Odcinek estakady, gdzie doszło do awarii, badany był natomiast przed wakacjami. Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni informował wówczas, że nic nie wskazywało, iż dylatacje trzeba wymienić.

Awaria wymusiła na gdyńskich urzędnikach zamknięcie jednej z głównych dróg w mieście. Jeszcze tego samego dnia ta została jednak otworzona, zamontowano płyty, które zabezpieczały uszkodzoną dylatację. Ruch w tym miejscu został wznowiony z ograniczeniem prędkości do 30km/h, jednak już następnego dnia Gdynia musiała się zreflektować – kierowcy samochodów ciężarowych nie dostosowali się do ograniczenia prędkości do 30 km/h, dlatego, w obawie przed kolejną blokadą trasy, ze względów bezpieczeństwa na uszkodzonym odcinku Estakady Kwiatkowskiego ruch odbywa się po jednym pasie (a nie po dwóch, jak wcześniej zapowiadano), zarówno w kierunku obwodnicy, jak i Obłuża.

Estakada Kwiatkowskiego znów zostanie zamknięta – zapowiada miasto. Utrudnienia od 8.07.2021 r. Będą kolejne potężne korki w Gdyni?

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni uszkodzona. 8.07.2021 r. ponowne zamknięcie drogi. Rozpoczyna się naprawa dylatacji

Jak poinformowali gdyńscy samorządowcy, w czwartek, 8.07.2021 r. rozpoczyna się następny etap naprawy Estakady Kwiatkowskiego. Wcześniej podkreślali, że naprawa może trwać nawet miesiąc (do 23.07.), bo zamówić trzeba nowe dylatacje.

– Rozpoczyna się następny etap naprawy uszkodzonych dylatacji Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ul. Morskiej – poinformował Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. – W związku z powyższym, w dniu 8 lipca (czwartek) o godz. 04:00 zamknięty zostanie ruch na obu jezdniach obiektu. Ruch zostanie przywrócony w dniu 9 lipca (piątek) ok. 4:00 i odbywać się będzie po jednym pasie w każdym kierunku. W trakcie zamknięcia głównych jezdni estakady, ruch odbywać się będzie łącznicami poprzez ul. Morską. Proszę o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni uszkodzona. Trwa zbiórka na tablicę pamiątkową

Na słynną już w Gdyni tablicę upamiętniającą gospodarską wizytę prezydenta Wojciecha Szczurka na estakadzie, mieszkańcy wciąż zbierają. Tempo zbiórki wyraźnie zmalało, a jej organizatorowi, który w opisie obiecuje odsłonięcie tablicy w pierwszą lub drugą miesięcznicę tego wydarzenia, nadal brakuje około połowy kwoty.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto