Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął naprawę gdyńskich dróg

OPRAC.:
Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Miasto zabiera się za łatanie dziur w drogach.
Miasto zabiera się za łatanie dziur w drogach. Przemyslaw Swiderski
Jak zapowiada gdyński samorząd, liczba drogowych napraw, będzie się tylko zwiększać, szczególnie kiedy poprawią się warunki pogodowe.

Gdynia zabiera się za łatanie dróg na drogach. Wcześniej niż w zeszłym roku

Miasto jak co roku, zabiera się za usuwanie ubytków na gdyńskich drogach. Przypomnijmy, ze kondycja nawierzchni w dużym stopniu zależy od sposobu jej eksploatacji, w tym np. natężenia ruchu. Warunki zimowe, czyli przechodzenie temperatury przez zero (dodatnia temperatura w ciągu dnia i ujemna w nocy) i dodatkowo występujące opady deszczu i śniegu, powodują, że woda dostaje się w w głąb nawierzchni, zamarza rozszerzając swoja objętość, tym samym powoduje „wypchnięcie” części nawierzchni.

- Stan nawierzchni dróg w Gdyni jest monitorowany przez pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w ramach objazdów dróg, reagują również na zgłoszenia służb i mieszkańców - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - To pracowity czas dla ekip drogowych. W harmonogramie prac na najbliższy czas są remonty w wielu lokalizacjach. W ostatnich dniach na zlecenie ZDiZ ubytki były zabezpieczane między innymi w takich lokalizacjach jak: Plac Konstytucji, ul. Dworcowa, ul. Nowogrodzka/ul. Śląska, ul. Kwidzińska/ul. Pomorska, ul. 3 Maja /ul. Batorego, ul. Żwirki i Wigury, ul. 10 Lutego/ ul. 3 Maja, ul. Armii Krajowej, ul. Sędzickiego/ul. Sienkiewicza, ul. Warszawska/ul. Kołłątaja, ul. Arciszewskich, ul. Grudzińskiego, ul. Hutnicza, ul. Chylońska, ul. Małokacka czy ul. Płk. Dąbka.

Zgłoszenia można przekazać przez:

  • formularz kontaktowy na www.zdiz.gdynia.pl/kontakt,
  • e-mail: [email protected],
  • tel.: 58 761 20 00, 58 761 20 01.

W ostatnich dniach duża wymiana nawierzchni była prowadzona na fragmencie około 1750 metrów ul. Stolarskiej, aktualnie prace prowadzone są również na ul. Jana Śmidowicza.

- Prace są planowane na bieżąco w oparciu o objazdy dróg, ale i zgłoszenia, które do nas wpływają. Jeżeli mieszkańcy zauważą ubytek w jezdni, który zagraża bezpieczeństwu – mogą nam zgłosić taką sytuację, a my podejmiemy stosowne działania – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto