MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Port Gdańsk: system powiadomi sms-em o przekroczeniu poziomu alarmowego dla substancji ropopochodnych

MC
System powiadomi sms-em o przekroczeniu poziomu alarmowego dla substancji ropopochodnych
System powiadomi sms-em o przekroczeniu poziomu alarmowego dla substancji ropopochodnych Przemysław Świderski
Działający w Porcie Gdańsk system monitorujący i alarmujący o wykryciu substancji ropopochodnych uzupełniono o nowe funkcje; pozwalają one na otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym sms-em oraz aplikację mobilną – poinformował w poniedziałek Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Nowy alert sms-owy

Aneta Urbanowicz z Portu Gdańsk przypomniała w komunikacie, że firma SeaData wprowadziła nowatorski system alarmowania, który służy detekcji wysokich stężeń substancji szkodliwych, z wykorzystaniem zainstalowanych w Porcie Gdańsk czujników.

- To udoskonalenie rozszerza możliwości systemu CORAL. Dotychczas umożliwiał on pracownikom otrzymywanie drogą mailową alertów o niebezpiecznych zanieczyszczeniach, takich jak przekroczenia dopuszczalnych stężeń pyłów zawieszonych. Nowe funkcje systemu pozwalają na otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym przez SMS oraz aplikację mobilną. Informacje SMS o zarejestrowanych przekroczeniach poziomu alarmowego dla substancji ropopochodnych w wodach kanału portowego przychodzą do Ośrodka Ratownictwa, Dowódcy Zmianowego i pracowników Działu Ochrony Środowiska Portu Gdańsk, a także do Urzędu Morskiego - Kapitanatu Portu Gdańsk – wyjaśnił Urbanowicz.

Podkreśliła, że gdy wiadomość o zarejestrowaniu przez system stężenia alarmowego (powyżej 50 ppm) trafi do Ośrodka Ratownictwa, ten natychmiast powiadamia Portową Straż Pożarną Florian.

- Strażacy jadą na miejsce zgłoszenia i - w razie konieczności - rozpoczynają działania ratownicze. Jednocześnie przedstawiciel Urzędu Morskiego – Kapitanatu Portu Gdańsk ma możliwość szybkiego wydania zgody na użycie środków (dyspergentów)na obszarze wodnym – poinformowała Aneta Urbanowicz.

- System oferuje również możliwość indywidualnej konfiguracji alertów, co pozwala dostosować go do specyficznych potrzeb użytkowników – wyjaśniła, cytowana w informacji, dr Marta Wenta z SeaData.

Jak wskazano w komunikacie, niebawem zostanie wprowadzona funkcja dokumentowania zdarzeń, takich jak wycieki substancji ropopochodnych do akwenów portowych, za pomocą zdjęć.

- Kamery będą zamontowane w trzech lokalizacjach, w tych samych miejscach, gdzie znajdują się punkty monitoringu substancji ropopochodnych: przy Dworcu Drzewnym, Nabrzeżu Zbożowym i w okolicy WOC - dodała Urbanowicz.

- To udogodnienie nie tylko ułatwi ustalanie przyczyn zanieczyszczeń, ale także zwiększy efektywność działań zapobiegawczych i reagowania na sytuacje kryzysowe – ocenił kierownik Działu Ochrony Środowiska w Porcie Gdańsk Tomasz Kolicki.

CZYTAJ TAKŻE: Alert RCB - co to jest? Ostrzeżenia SMS. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przesyła wiadomości z ostrzeżeniem pogodowym

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Port Gdańsk: system powiadomi sms-em o przekroczeniu poziomu alarmowego dla substancji ropopochodnych - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto