MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy prezes w Port Gdynia. Piotr Gorzeński mianowany na najwyższe stanowisko

Jacek Klein
Jacek Klein
Piotr Gorzeński nowym prezesem portu w Gdyni. Wcześniej pracował w Polskich Liniach Oceanicznych
Piotr Gorzeński nowym prezesem portu w Gdyni. Wcześniej pracował w Polskich Liniach Oceanicznych linked.in
Port Gdynia, jedno z ważniejszych miejsc na mapie polskiego przemysłu morskiego, powitał swojego nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej Spółki, Piotr Gorzeński został mianowany na stanowisko prezesa zarządu. Zmiana na stanowisku nastąpiła z dniem 10 kwietnia.

Doświadczenie Piotra Gorzeńskiego

Piotr Gorzeński, nowy prezes zarządu Portu Gdynia, to osoba z bogatym doświadczeniem zawodowym. Poprzednio pełnił funkcje dyrektora ds. logistyki. w takich spółkach jak Remontowa Lighting Technologies oraz PGZ Stoczni Wojennej. Nie tylko logistyka była jego domeną - Gorzeński był również dyrektorem strategii i rozwoju w Polskich Liniach Oceanicznych.

Jego doświadczenie, zdobyte na różnych stanowiskach, pozwoli na skuteczne zarządzanie jednym z najważniejszych portów w Polsce. Jego wiedza i umiejętności będą nieocenione w dalszym rozwoju Portu Gdynia, który jest kluczowym centrum logistycznym i strategicznym dla polskiego przemysłu morskiego.

Proces kwalifikacyjny

Decyzja o mianowaniu Piotra Gorzeńskiego na stanowisko prezesa zarządu Portu Gdynia była wynikiem przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego. Jak informuje Rada Nadzorcza Spółki, proces ten zakończył się 9 kwietnia.

Warto jednak dodać, że nie wszystkie stanowiska w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. zostały obsadzone. Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów i Zarządzania Aktywami zakończyło się bez wyłonienia kandydata. Zarząd Portu Gdynia nadal poszukuje osoby na to stanowisko.

Inne zmiany w zarządzie Portu Gdynia

Choć postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów i Zarządzania Aktywami zakończyło się bez wyboru kandydata, to na innym stanowisku doszło do zmian. 19 marca 2024 stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Infrastruktury i Zarządzania Majątkiem objął Mirosław Czapiewski.

Zmiany w zarządzie są naturalnym elementem działalności każdej spółki. Port Gdynia, jako jedno z najważniejszych miejsc dla polskiego przemysłu morskiego, musi być zarządzany przez osoby z doświadczeniem i wizją rozwoju. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich kandydatów na te stanowiska. Nowy prezes zarządu, Piotr Gorzeński, oraz wiceprezes Mirosław Czapiewski, to osoby, które mają wpływ na kształtowanie przyszłości portu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto