MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Profesor Adam Weintrit ponownie został rektorem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

OPRAC.:
Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Prof. Adam Weintrit, specjalista w dziedzinie żeglugi, wybrany na drugą kadencję jako rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Nowa kadencja rozpocznie się we wrześniu 2024 roku.

Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) ogłosił, że prof. Adam Weintrit został ponownie wybrany na stanowisko rektora. Profesor Weintrit, który jest kapitanem żeglugi wielkiej, rozpocznie swoją nową kadencję 1 września 2024 roku. Wyboru rektora dokonało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Wybór Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. Adam Weintrit był jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kolejną kadencję. W tajnym głosowaniu, które odbyło się w czwartek, obecny rektor otrzymał 62 głosy poparcia. Uprawnionych do głosowania było 73 członków Kolegium Elektorów UMG. Elektorów wyłoniono w drodze wyborów spośród społeczności akademickiej UMG, czyli nauczycieli akademickich, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, studentów oraz doktorantów.

- Jestem zaszczycony, że po raz kolejny społeczność akademicka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni obdarzyła mnie zaufaniem i powierzyła mi na kolejne cztery lata zarządzanie naszą Alma Mater – powiedział JM Rektor prof. Adam Weintrit po ogłoszeniu wyników.

Plany na kolejną kadencję gdyńskiej uczelni

Podczas spotkania z pracownikami UMG, prof. Weintrit omówił wyzwania na kolejne lata. Wśród nich znalazł się temat przygotowania uczelni do procesu parametryzacji, potrzeba uruchomienia nowych kierunków związanych z rozwijającą się branżą offshore i dalsze umiędzynarodowienie UMG. Rektor wskazał również na zwiększenie współpracy z uczelniami morskimi w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczelni Morskich (IAMU).

W programie wyborczym zapewnił dalszy rozwój uczelni poprzez inwestycje dotyczące rozbudowy kampusu, w tym budowy nowego akademika, rozwoju Centrum Informatycznego UMG oraz pilną potrzebę znalezienia następcy statku szkolnego "Dar Młodzieży".

Prof. Adam Weintrit - sylwetka rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

- JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Adam Weintrit jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, z którą od momentu jej ukończenia w 1985 roku, jest także związany zawodowo - mówi dr Zuzanna Szwedek-Kwiecińska, rzecznik prasowy UMG.

Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit został wybrany na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit nową kadencję Rektora UMG rozpocznie 1 września 2024 roku.Uniwersytet Morski w Gdyni

ZOBACZ TEŻ: Odznaczenia zasłużonych dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Obchody 103. urodzin uczelni

Wśród najważniejszych zadań zrealizowanych przez rektora prof. Adama Weintrita są działania prowadzące do znaczącego podniesienia poziomu kształcenia na Uczelni, tj. uzyskania przez UMG w aż czterech dyscyplinach kategorii B+, poszerzenie oferty dydaktyczną UMG o nowe kierunki i specjalizacje oraz studia podyplomowe głównie w sektorze morskiej energetyki wiatrowej MEW. Podczas kadencji prof. Adama Weintrita uruchomiono także studia MBA w języku angielskim.

JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Adam Weintrit jest autorem lub współautorem ponad 350 publikacji naukowych, w tym 18 książek i redaktorem 19 monografii, w większości w języku angielskim. Jest ekspertem Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO, a także przewodniczącym (2023-2025) Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczelni Morskich IAMU.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto