MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa węzła Karwiny. Wykonawca rozbuduje ul. Nowowiczlińską za ponad 24 miliony złotych

OPRAC.:
Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Inwestycja została podzielona na części.
Inwestycja została podzielona na części. gdynia.pl
Ulicę Nowowiczlińską w Gdyni rozbuduje konsorcjum WPRD GRAVEL-ELGRUNT. Prace tam przeprowadzone będą kosztowały ponad 24 miliony złotych. To kolejny etap budowy węzła Karwiny.

Powstaje węzeł Karwiny. Wyłoniono wykonawcę ul. Nowowiczlińskiej

Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach budowy węzła Karwiny. Wykonawca, czyli konsorcjum WPRD GRAVEL-ELGRUNT, będzie miał na to 30 tygodni. Rozbudowa obejmie dwa fragmenty ulicy Nowowiczlińskiej, dzięki niej powstanie buspas, który połączy się z już realizowanymi w ciągu ul. Chwaszczyńskiej i Wielkopolskiej. Na pełnym odcinku powstaną nowy chodnik i droga dla rowerów.

- Wyboru wykonawcy dokonaliśmy w drugim postępowaniu przetargowym, najkorzystniejsza spośród dwóch złożonych ofert firm: Konsorcjum WPRD GRAVEL-ELGRUNT oraz Strabag, okazała się ta pierwsza opiewająca na kwotę ponad 24 mln zł brutto i z czasem wykonania 30 tygodni od podpisania umowy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju - Węzeł Integracyjny Karwiny to inwestycja obejmująca swoim zasięgiem kilka dzielnic, podzielona w realizacji na etapy, w efekcie stworzy spójną całość ułatwiającą poruszanie się mieszkańcom południowych dzielnic Gdyni. Pierwsza część zadania realizowana przez firmę MTM ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku, teraz czas na rozpoczęcie drugiego etapu. Cieszy także oddanie Trasy Kaszubskiej i pełna przepustowość jazdy na tym obszarze, teraz niezbędne jest dostosowanie do niej istniejącej infrastruktury. Pod koniec III kwartału obecnego roku zmiana jakościowa będzie bardzo odczuwalna.

Na odcinku Rdestowa – Obwodnica Trójmiasta, prace będą prowadzone na południowej części ulicy, natomiast na odcinku od Obwodnicy Trójmiasta do ul. Chwaszczyńskiej, przebudowa będzie całościowa. Jak deklarują urzędnicy, wykonawca ma za zadanie zminimalizować potencjalne utrudnienia.

Węzeł Karwiny. Budowa trwa

Prace przy budowie węzła Karwiny ruszyły jeszcze w 2021 roku, chociaż zostały poprzedzone wielomiesięcznym konfliktem Gdyni z PKP PLK. Wzajemne oskarżenia obydwu stron przerwał dopiero marszałek Mieczysław Struk, który zagroził utratą unijnego dofinansowania i mediował w porozumieniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto