MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza nowy serwis o edukacji dla trójmiejskiej młodzieży. Poznajcie edumapę

Redakcja
Rusza nowy serwis o edukacji dla trójmiejskiej młodzieży. Poznajcie edumapę
Rusza nowy serwis o edukacji dla trójmiejskiej młodzieży. Poznajcie edumapę mat. prasowe
Pojawił się nowy serwis internetowy dla mieszkańców Trójmiasta i ościennych powiatów, którzy poszukują informacji o działających w regionie placówkach oświatowych i dostępnych kierunkach kształcenia. Uruchomiony został przez Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy. Serwis pod edumapa.com służy m.in. jako wyszukiwarka profili nauczania i źródło informacji o ścieżkach edukacyjnych.

Narzędzie informacji edukacyjnej

Orientacja w bogatej ofercie edukacyjnej kilkudziesięciu szkół ponadpodstawowych na terenie całego Trójmiasta może być czasochłonne i wymaga umiejętności weryfikowania informacji.

- Jestem przekonany, że w tym roku podejmowanie ważnych decyzji edukacyjnych będzie prostsze niż do tej pory - przekonuje Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. Przygotowany przez nas serwis internetowy w jednym miejscu gromadzi najważniejsze informacje o szkołach ponadpodstawowych oraz uczelniach wyższych działających w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i powiecie gdańskim. Dzięki temu łatwo możemy sprawdzić i co ważniejsze porównać różne oferty edukacyjne. Liczę, że z tego wygodnego narzędzia chętnie będą korzystać osoby młode, ich rodzice, jak i szkolni doradcy zawodowi - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Z Pomorza tylko do reprezentacji europejskich krajów. Kto dostał powołanie w Lechii Gdańsk, Arce Gdynia i Chojniczance Chojnice?

Edumapa.com to projekt, który wynika bezpośrednio z potrzeb osób, przed którymi są ważne wybory edukacyjne. Aby były one właściwe, konieczne jest przekazanie rzetelnych i kompleksowych informacji o ofercie szkół i uczelni. Tym właśnie jest Edumapa - kompleksowym i interaktywnym informatorem dostarczającym wiedzę, która wspomaga świadomość wyboru.

Tu znajdziesz szkołę

W przypadku szkół ponadpodstawowych portal pozwala na wyszukiwanie określonych kierunków kształcenia i placówek oświatowych oraz precyzyjne filtrowanie potrzeb edukacyjnych. Możliwe jest m.in. zawężenie poszukiwań do określonego typu szkoły (liceum, technikum, szkoła branżowa) lub wyszukiwanie kierunku kształcenia zawierającego konkretne rozszerzenia bądź język wykładowy. Selekcja może obejmować też inne parametry, w tym: odpłatność za naukę, słowa kluczowe oraz, co szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnościami, dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Każdy z profili kształcenia jest dokładnie zaprezentowany. W przypadku kierunków oferowanych przez szkoły średnie można znaleźć m.in. informacje o ocenach z przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji, listę rozszerzeń oraz nauczanych języków obcych. Dane te uzupełniają wskazówki dotyczące dojazdu do szkoły z określonego miejsca zamieszkania.

ZOBACZ TAKŻE: Plaża w Ustce wciąga jak bagno. Spacery brzegiem morza w czasie refulacji kończą się źle. Przekonały się o tym dwie turystki

Uzupełnieniem informacji o ofercie edukacyjnej jest test zainteresowań oraz kalkulator punktów rekrutacyjnych. Pierwsze z rozwiązań umożliwia osobom młodym dobranie kierunków kształcenia do swoich pasji. Raport z wynikami otrzymanymi z testu, choć jest dokładny i wyczerpujący, można następnie wydrukować i dodatkowo omówić z doświadczonym ekspertem podczas indywidualnej konsultacji w Centrum Rozwoju Talentów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza nowy serwis o edukacji dla trójmiejskiej młodzieży. Poznajcie edumapę - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto