MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Aleksandra Kosiorek po spotkaniu z przedstawicielami gdyńskiej oświaty

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Kandydatka na prezydenta Gdyni przypomniała swoje postulaty dotyczące edukacji.
Kandydatka na prezydenta Gdyni przypomniała swoje postulaty dotyczące edukacji. Łukasz Kamasz
- Wczoraj spotkałam się z przedstawicielami oświaty - mówiła Aleksandra Kosiorek, kandydatka na prezydenta Gdyni. - Wprowadzimy wszystkie gdyńskie szkoły w XXI wiek i erę nowoczesności - zadeklarowała.

Kosiorek po spotkaniu z przedstawicielami gdyńskiej oświaty: Wyrównamy szanse wszystkich szkół

Kandydatka na prezydenta Gdyni, Aleksandra Kosiorek, podczas konferencji prasowej przypomniała główne postulaty Gdyńskiego Dialogu w sprawie oświaty. Jak podkreśliła, jest już po spotkaniach z nauczycielami oraz przedstawicielami rad rodziców.

- Wczoraj spotkałam się z przedstawicielami gdyńskiej oświaty - mówiła Aleksandra Kosiorek, kandydatka na prezydenta Gdyni. - To spotkanie było bardzo pouczające dla całego Gdyńskiego Dialogu. Nasze postulaty, jeżeli chodzi o edukację, sprowadzają się przede wszystkim do wprowadzenia gdyńskich szkół w XXI wiek i erę nowoczesności. Prawdą jest, że poziom gdyńskiej edukacji jest dość wysoki, natomiast sieć placówek szkolnych była i jest traktowana w sposób bardzo nierówny - są placówki, które są remontowane i nowoczesne, a są i takie, o których władza zapomniała - na przykład Szkoła Podstawowa nr 13 na dolnym Małym Kacku. Będziemy pamiętać o zlikwidowaniu istniejących dzisiaj różnic.

Co proponuje Gdyński Dialog, jeżeli chodzi o gdyńską edukację? To m.in. publiczne konkursy na dyrektorów placówek, uruchomienie dialogu oświatowego z władzami Gdyni - powołanie Rady Oświatowej, poprawa stanu technicznego i estetyki budynków szkolnych i przyszkolnych terenów zielonych czy stworzenie Gdyńskiego Systemu Doradztwa Zawodowego.

- Nauczyciele zwracali nam uwagę na niedostateczny system motywacyjny, na przepełnione klasy oraz na wymagania, które są przed nimi stawiane, a którym oni w chwili obecnej nie są w stanie sprostać - mówiła Aleksandra Kosiorek. - Tutaj nawet niewielkie korekty mogą poprawić cały system edukacji z korzyścią dla naszych dzieci i nauczycieli. Centrum Usług dla Przedszkoli i Szkół potrzebuje zwiększenia etatów, wsparcia i doszkolenia pracowników. Większą uwagę na pewno poświęcimy również gdyńskim szkołom specjalnym. Będziemy przeprowadzać również konkursy na stanowiska dyrektorów. Ich praca po zakończonej kadencji będzie również podlegać ewaluacji i sprawdzeniu, czy ich zamiary zostały realizowane. Musimy mocnej współpracować również z radami rodziców, tak aby ich głos w dyskusji był słyszany, bo dzisiaj w wielu aspektach on nie wybrzmiewa - zakończyła.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Aleksandra Kosiorek po spotkaniu z przedstawicielami gdyńskiej oświaty - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto