Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Od września skróci się czas przejazdów pociągów PKP Intercity oraz zmieni się kursowanie pociągów w pólnocnej Polsce

OPRAC.:
Daniel Nawrocki
Daniel Nawrocki
Od września skrócą się czasy przejazdów pociągów PKP Intercity oraz zmieni się kursowanie pociągów w pólnocnej Polsce
Od września skrócą się czasy przejazdów pociągów PKP Intercity oraz zmieni się kursowanie pociągów w pólnocnej Polsce PKP
Od 3 września, najszybsze połączenie kolejowe PKP Intercity skróci czas podróży z Krakowa do Gdańska do 4 godzin i 50 minut oraz z Krakowa do Warszawy do 2 godzin i 10 minut. To historycznie najszybsze czasy przejazdów na tych trasach. Również podróż z Warszawy do Wrocławia będzie trwała krócej - 3 godziny i 33 minuty.

Krótsze czasy przejazdów między największymi miastami

Od nowej korekty rozkładu jazdy poprawią się czasy przejazdów części pociągów PKP Intercity. Pasażerowie krócej będą podróżować między innymi na trasie Kraków Główny – Gdańsk Główny. Najszybszy pociąg przewoźnika pokona ten odcinek w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej niż dotychczas i o 6 minut krócej niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy.

Również z Warszawy do Krakowa pasażerowie pojadą w krótszym czasie. 2 składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord. Wielu podróżnych ucieszy również lepszy czas przejazdu na trasie Warszawa Centralna – Wrocław Główny. Najszybszy skład PKP Intercity pokona ją w 3 godziny i 33 minuty - o 16 minut krócej niż w okresie wakacyjnym. Około 20 minutowemu skróceniu ulegnie także czas przejazdu między Warszawą Centralną a Poznaniem Głównym.

Od września skróci się czas przejazdów pociągów PKP Intercity  oraz zmieni się kursowanie pociągów w pólnocnej Polsce
PKP

Powrót TLK Flisak na trasę podstawową

TLK Flisak wraca na swoją podstawową trasę. Ponadto, w efekcie tej zmiany, nastąpi inauguracja obsługi pociągami PKP Intercity miast Sztum i Kwidzyn. Skład, który dotychczas jeździł objazdem przez Iławę Główną, znowu połączy Grudziądz z resztą kraju. Dzięki połączeniu grudziądzanie mogą dojechać między innymi do Trójmiasta, Łodzi, Częstochowy czy Katowic.

Więcej pociągów z możliwością wyboru miejsc

Od 3 września 2023 roku będzie więcej pociągów, w których podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do listu 100 już udostępnionych połączeń obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją dołączy kolejnych 18 par połączeń.

Graficzna rezerwacja miejsc to funkcjonalność znana podróżnym m.in. z linii lotniczych. Pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Do niedawna funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych, które mają stałą liczbę miejsc siedzących.

Od połowy lutego tego roku rozwiązanie to dostępne jest również w wybranych składach wagonowych kategorii EIC. PKP Intercity sukcesywnie zwiększało liczbę pociągów zestawionych z wagonów, w których możliwe stało się skorzystanie z graficznej rezerwacji miejsc, rozszerzając pilotaż również o kategorie IC oraz TLK.

Zmiany w kursowaniu pociągów na północy

W związku z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury czasowo będzie wstrzymywany ruch na kilku liniach w północnej części kraju.

Od 3 do 23 września br. w związku z budową nowych rozjazdów na stacji Olsztyn Główny, została zaplanowana przerwa w ruchu na odcinku linii kolejowej numer 219 pomiędzy Olsztynem Głównym a stacją w Marcinkowie. We wskazanym okresie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) na odcinku Ełk – Olsztyn Główny za pociągi: IC Rybak relacji Białystok – Szczecin Główny – Białystok oraz TLK Biebrza relacji Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna – Warszawa Wschodnia.

CZYTAJ TAKŻE:Łukasz Hamadyk będzie kandydował do Sejmu. Transfer na listę... Konfederacji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od września skróci się czas przejazdów pociągów PKP Intercity oraz zmieni się kursowanie pociągów w pólnocnej Polsce - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto