Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych! Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni za nami!

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Wideo
od 16 lat
II Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni uważamy za zakończone! Na Bulwarze Nadmorskim setki dzieci wspólnie bawiły się podczas wyścigów i wielu różnych atrakcji! Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach!

Najmłodsza Gdynia na rowerkowo!

W II Dziecięcych Zawodach Rowerkowych w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim wystartowało blisko 300 najmłodszych zawodników! Maluchom otuchy dodawali rodzice, a animatorzy oraz organizatorzy razem przypominali - chodzi nam tylko o dobrą zabawę!

- Wielka radość, że możemy spojrzeć na najmłodszych adeptów rowerka - mówił otwierając zawody Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Cudowna atmosfera tu na Bulwarze Nadmorskim, setki młodych sportowców. Myślę, że gdzieś tam już kiełkują talenty, wielkie podziękowania dla rodziców, bo ukształtowane nawyki ruszania się, zawody sportowe, rywalizacje - to coś, co potem w życiu będzie wspaniale procentować aktywnością, ambicją i zdrowiem. Życzę wspaniałej zabawy i cieszę się, że mamy dzisiaj tak fantastyczną frekwencje.

Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, ale także wspaniała okazja do rozwijania zdrowych nawyków sportowych u najmłodszych. Nasze zawody rowerkowe dostosowane były do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wyzwanie na swoim poziomie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozytywnej energii, która nas otacza - zaznaczał Mariusz Leśniewski, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. - Są dzieciaczki, są rodzice jest moc! Pamiętajmy, że to tylko zabawa, mamy się dzisiaj świetnie bawić. Jestem dumny, że „Dziennik Bałtycki” może taką imprezę współorganizować z Gdynią, za co Panu prezydentowi serdecznie dziękuję.

W naszym wyścigu nie było przegranych! Każde dziecko wygrało i otrzymało dyplom oraz medal. Wszystko uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach! Odnajdźcie swoje pociechy!

Młode kolarki i młodzi kolarze jeździli na dystansach dostosowanych do ich wieku:

  • roczniki 2020 i 2019 (3 i 4 latki) - 40 metrów
  • roczniki 2018 i 2017 (5 i 6 latki) - 60 metrów
  • roczniki 2016 (7 latki ) - 80 metrów
  • rocznik 2015 i 2014 (8-9 latki) - 100 metrów

- Jesteśmy na zawodach pierwszy raz i bardzo nam się podoba - usłyszeliśmy od Marty, mamy Antka. - Kibicujemy wszystkim dzieciom, tak jak było powiedziane, najważniejsza dzisiaj jest zabawa!

Oprócz samego wyścigu, na najmłodszych czekały dodatkowe atrakcje! Na miejscu czekała na nich strefa sportowa i rekreacyjna, gdzie animatorzy poprowadzili konkursy i zabawy. Mogliśmy m.in. odwiedzić policyjny radiowóz, a stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przypominali nam o bezpieczeństwie na drodze, czy usłyszeć o egzotycznych gatunkach zwierząt, które zaprezentowała nam ekipa Zoo Festiwal. Nad bezpieczeństwem medycznym imprezy czuwała niezawodna ekipa Merkus! Elektryczne rowery dla całej rodziny promował Ecoride, rozwiane morską bryzą włosy pomagały upiększyć Panie z gdyńskiego salonu Czuprynki!

- Chcemy edukować opiekunów oraz dzieci w związku z przepisami związanymi z ruchem drogowym oraz bezpiecznym poruszaniem się na rowerze na drodze - podkreślał mł. asp. Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Na miejscu są funkcjonariusze ruchu drogowego, które chętnie odpowiadają na pytania związane z jazdą na rowerze.

partnerzy (1024×207 px) - 4

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych! Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni za nami! - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto