Beniaminek z Gdańska wciąż bez punktu. Lotos Trefl - Jastrzębski Węgiel 0:3

Tylko w drugim secie gdańszczanie postawili gościom z Jastrzębia twarde warunki. W tej partii Lotos Trefl prowadził już 23:18, ale nie zdołał jej wygrać. Trzeci set od początku przebiegał po myśli Jastrzębskiego Węgla, który wygrał w Ergo Arenie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Michał Łasko. Tym samym podopieczni Grzegorza Rysia wciąż pozostają bez punktu w PlusLidze.

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

Lotos Trefl: Łomacz, Oivanen, Vdovin, Augustyn, Hietanen, Świrydowicz, Serafin (libero) oraz Szczurek, Ratajczak, Wołosz, M. Kaczmarek.

Jastrzębski: Bartman, Łasko, Kubiak, Vinhedo, Holmes, Gawryszewski, Rusek (libero) oraz Nemer, Bontje, Bozko.

MVP: Michał Łasko.

III set 22:25

Mecz kończy Michał Łasko, który obił blok. 22:25.

Gdańszczanie na podwójnym bloku powstrzymują atak gości. 22:24.

Goście bliscy zwycięstwa w tym secie i całym spotkaniu. 21:23.

Punkt Michała Łasko. Druga przerwa techniczna. Jastrzębski Węgiel prowadzi 16:12.

Wracamy po chwilowych problemach technicznych. Goście aktualnie prowadzą 13:10.

Michał Łasko. 1:3.

Goście rozpoczęli od prowadzenia 2:0.

II set 24:26

Koniec drugiej partii. 24:26

Jastrzębski Węgiel broni pierwszą piłkę setową. 24:24. Po chwili Wdowin został zablokowany. 24:25.

I po ataku gości remis 23:23.

Michał Kubiak. 23:21. Goście odrabiają straty. O czas prosi trener Grzegorz Ryś.

Skuteczny w ataki Matti Hietanen. 23:18.

17 punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobywa Zbigniew Bartman. 21:17.

Nieudana zagrywka Michała Kubiaka. 21:15.

20:14. O przerwę prosi włoski opiekun ekipy gości.

Zespół Jastrzębskiego Węgla sprawia wrażenie kompletnie pogubionego. 19:13.

Goście nie zdołali powstrzymać ataku Oivanena. 18:12.

Punkt przyznany gdańszczanom. 15:10.

Przy stanie 14:10 doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gospodarze proszą o zapis powtórki video.

Lotos na pięciupunktowym prowadzeniu. 14:9.

Hietanen przebija się przez blok jastrzębian. Lotos Trefl prowadzi już 12:8. O czas prosi Lorenzo Bernardi.

Mikko Oivanen. 10:8.

Wdowin zablokowany. 9:8.

Fatalne przyjęcie Hietanena. Goście skutecznie kończą swój atak. 8:7.

Złe przyjęcie w Jastrzębskim Węglu. Pierwsza przerwa techniczna. 8:5.

W roli głównej Russell Holmes. 6:5.

Matti Hietanen. Dwupunktowe prowadzenie gospodarzy. 5:3.

Bartman powstrzymany przez gdański blok. 3:2.

Michał Kubiak. 2:2.

Michał Łasko i mamy remis po 1.

I set 0:1

Gawryszewski kończy pierwszą partię. 19:25.

Ambitna postawa jastrzębian wynagrodzona. 18:24.

Bartman zagrywa w siatkę. 18:22.

Chwilową niemoc gdańszczan w ataku przełamuje Artur Augustyn. 17:21.

O drugą przerwę w pierwszym secie prosi opiekun Lotosu Trefla. 16:21.

Pojedynczy blok Michała Łasko. 16:20.

Goście powiększają przewagę do trzech punktów. 16:19 i o czas prosi trener Grzegorz Ryś.

Fin tym razem psuje zagrywkę. 15:17.

Oivanen atakuje w aut. Druga przerwa techniczna. 14:16.

Hietanen doprowadza do remisu po 12.

Euforia w Ergo Arenie. 10 punkt dla gospodarzy zdobywa Łomacz. 10:10.

Sprytne zachowanie Grzegorza Łomacza. 9:9.

Punkt przyznany gościom. 8:9.

Pierwsza przerwa techniczna. 7:8.

7:7. W boisko trafił Waldemar Świrydowicz.

Kubiak zablokowany przez Oivanena. 5:5. Po chwili w roli głównej Wdowin i prowadzenie Lotosu Trefla 6:5.

Atak Bartmana nie do zatrzymania. 3:5.

Goście wygrywają walkę na siatce. 2:3.

Augustyn obija blok. Remis 2:2.

Z drugiej linii skutecznie atakuje Augustyn. 1:1.

****************************************

Lotos Trefl rozpocznie następującym składem: Hietanen, Łomacz, Oivanen, Wdowin, Świrydowicz, Augustyn oraz Serafin (libero).

Przed chwilą zakończyła się prezentacja obu zespołów. Za kilka chwil początek meczu w Ergo Arenie.

TAK ZAPOWIADALIŚMY TEN MECZ

W składzie Jastrzębskiego Węgla aż roi się od gwiazd światowej czołówki. Na czoło wysuwa się gwiazdor reprezentacji Włoch - Michał Łasko, który urodził się w Polsce.

Gdańszczanie rozegrali do tej pory trzy spotkania i wszystkie przegrali. Kibice liczą, że w końcu podopieczni Grzegorz Rysia zaczną punktować.