Arka Gdynia zgarnęła trzy punkty przed derbami Trójmiasta [zdjęcia]

ŁŻ
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia Pawel Relikowski / Polska Press
Piłkarze Arki Gdynia pokonali w sobotę Śląsk we Wrocławiu 2:1. Pierwszą bramkę dla żółto-niebieskich strzelił zaledwie 17-letni Mateusz Młyński.

Pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy z Wrocławia. W 21. minucie swój zespół od straty bramki uchronił Pavels Steinbors, który wyłapał bardzo groźne podanie rywali w pole karne. Co ciekawe jednak, pierwszy celny strzał na bramkę padł dopiero w 35. minucie. Wówczas Maciej Janowski uderzył z pięciu metrów, ale Jakub Słowik zdołał sparować piłkę dość intuicyjnie.

W 39. minucie jednak Arka dopięła swego. Młodziutki, bo zaledwie 17-letni Mateusz Młyński, minął bez problemu kilku rywali i ze spokojem pokonał Słowika. To był cudowny drybling!

Gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć skutecznie jeszcze w pierwszej połowie. Do wyrównania doprowadził Marcin Robak, dla którego było to 110 trafienie w rozgrywkach na najwyższym poziomie w Polsce.

Po zmianie stron Arka rozpoczęła od mocnego uderzenia. Aleksandar Kolev idealnie podał piłkę do Macieja Jankowskiego, ten opanował futbolówkę i ze spokojem wpakował ją do siatki rywali.

W końcówce spotkania oba zespoły opadły nieco z sił. Mimo wszystko, Śląsk musiał jeszcze podjąć rękawice. W 91. minucie w polu karnym Arki padł Łukasz Broź. Sędzia Paweł Raczkowski posłuchał jeszcze podpowiedzi z wozu VAR-u, ale nie zdecydował się odgwizdać jedenastki. Chwilę potem zakończył pojedynek.

Teraz przed żółto-niebieskimi derby Trójmiasta. W sobotę, 27 października Arka zagra z Lechią w Gdańsku (godz. 18).