MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

29 czerwca odbył się seans filmu: „Święto Ognia”, w ramach kina dzielnicowego w Gdyni!

Honorata Mikrut
Honorata Mikrut
Trwają projekcje filmowe w dzielnicach miasta Gdynia. „Kino dzielnicowe”, jest wydarzeniem, które ma miejsce obecnie w większości dzielnic Gdyni, aby repertuar kina dzielnicowego, mógł dotrzeć wszędzie. 29 czerwca 2024 roku o godzinie 21:30, rozpoczął się seans: „Święto Ognia”, w reżyserii Kingi Dębskiej,przy ul. Nagietkowej 73.

Kino dzielnicowe w Gdyni

W mieście Gdyni, są wyświetlane najbardziej wybitne projekcje filmowe światowego kina. Na dobre rozpoczęło się „Kino dzielnicowe”, którego celem są pokazy filmwe wyświetlanie w dzielnicach Gdyni. 29 czerwca 2024 roku o godzinie 21:30, przy ul. Nagietkowej 73, został wyświetlony film w reżyserii Kingi Dębskiej: „Święto Ognia”. Już po raz piąty możemy się cieszyć tak wyjątkowym wydarzeniem w dzielnicach Gdyni. Projekcje filmów, będą odbywać się aż do 14 września.

„Święto Ognia” – o czym był film?

Film „Święto ognia”, powstał na podstawie powieści Jakuba Małeckiego. Jest to historia dwóch sióstr: Anastazji i Łucji, oraz ich ojca – Poldka. Dziewczyny są sobie bardzo bliskie a ich siostrzana więź - bardzo silna. Różnią się jednak między sobą, pod każdym względem. Anastazja, walczy z niepełnosprawnością, porusza się na wózku inwalidzkim i porozumiewa z otaczającym ją światem za pomocą programu komputerowego. Jej życie toczy się na przestrzeni mieszkania, w którym mieszka wraz z ojcem. Mimo jej wyjątkowo trudnej sytuacji, potrafi czerpać z życia to, co najlepsze i zachować pogodę ducha. Łucja z kolei, to profesjonalna baletnica, u kariery. Obie siostry zmagają się z postrzeganiem siebie, poprzez pryzmat własnego ciała. Łucja przez ambicję bycia jak najlepszą, szuka granic możliwości samej siebie i własnego ciała. Anastazja, chciałaby pokonać bariery swojej cielesności i móc cieszyć się życiem pełną parą. Pewnego dnia w ich życiu pojawia się kobieta, sąsiadka o imieniu – Józefina. Film odniósł wielki sukces. Widzom bardzo się podobał. Do późna odbywały się rozmowy na temat złożoności filmu i jego fabuły. Przedsięwzięcie okazało się nie małym sukcesem.

Relacja z drugim człowiekiem

Całym motywem przewodnim kina dzielnicowego jest interakcja z innymi, tak jak w tym przypadku z sąsiadami właśnie. Nic tak nie łączy i nie buduje więzi – jak dobre kino. Nie zawsze mamy czas na to, aby porozmawiać z sąsiadem, a co dopiero nawiązać z nim jakąś relację. „Kino dzielnicowe: jest zatem wielkim przedsięwzięciem społecznym, budującym więzi. Wszyscy widzowie filmu, spędzili bardzo miło czas. Po projekcji każdy zamienił ze sobą kilka słów. Trwały dyskusje, rozmowy – po prostu świetna zabawa! Niektórzy zebrani, sami stwierdzili, iż od dawna nie rozmawiali ze swoimi sąsiadami, a kino dzielnicowe było takim zapalnikiem, które im tą interakcję umożliwiło.

„(…) Wobec tajemnicy drugiego człowieka nie można nic powiedzieć. Kiedy chcę komuś coś przekazać, powinienem starać się uświadomić, że staję w obliczu misterium drugiego człowieka.”

– papież Franciszek, fragment książki: „Otwieranie drzwi. Rozmowy o kościele i świecie”.

od 7 lat
Wideo

Viki Gabor - 5 Deresza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto