Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

25.Finał WOŚP w Gdyni. Na ulicach jest już 1200 wolontariuszy z puszkami

Lechosław Dzierżak
Reprezentanci sztabu WOŚP YMCA Gdynia i Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia
Reprezentanci sztabu WOŚP YMCA Gdynia i Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia
W Gdyni działają trzy sztaby WOŚP. Mieszczą się w Teatrze Miejskim, Stowarzyszeniu In Gremio i gdyńskiej YMCA. Łącznie do 25.Finału szykuje się ponad 1200 wolontariuszy z puszkami.

O skuteczności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie trzeba przekonywać przede wszystkim tych którym dzięki sprzętowi zakupionemu z datków uratowano zdrowie, a niekiedy życie i tych których dzieci dostały szansę na lepsze życie. Orkiestra gra już ćwierć wieku i trudno policzyć ilu osobom pomogła. Do gdyńskich szpitali trafiły między innymi cenne respiratory, pompy infuzyjne, kardiomonitory, inkubatory, czy też pompy infuzyjne strzykawkowe.

25.Finał WOŚP. Ruszyły licytacje na allegro. Co można wygrać?

Orkiestra to przede wszystkim niesienie pomocy. W tym roku celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Pieniądze można wrzucić do puszki, przelać na konto, wziąć udział w licytacji. Po raz trzeci na ulicach będziemy mogli spotkać wolontariuszy wyposażonych w terminale płatnicze. Dzięki temu będziemy mogli wspomóc akcję bezgotówkowo.

W Gdyni działają trzy sztaby WOŚP. Mieszczą się kolejno w Teatrze Miejskim, Stowarzyszeniu In Gremio i gdyńskiej YMCA. Łącznie posiadają ponad 1200 wolontariuszy z puszkami.

Poza dobroczynnością Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to też dużo dobrej zabawy. Centrum gdyńskich wydarzeń zlokalizowane będzie w Centrum Handlowym Riwiera.

- Pomiędzy 10.00 a 19.00 odbędą się liczne koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca i licytacje. Gwiazdą wieczoru będzie znana z utworów „Dryfy” i „Przyjdzie taki dzień” Kasia Popowska. Jej koncert rozpocznie się o 17.00 – mówi Marek Radyko, ze sztabu WOŚP In Gremio. - Na parkingu pomiędzy Rivierą a Gdynia Areną o 20.00 odbędzie się światełko do nieba – zaprasza.

Plenerowy Finał odbędzie się na placu Grunwaldzkim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Odbędą się tam liczne koncerty i licytacje. Zakończy się tam również piąty przejazd rowerowy „Mikołaje na rowerach”, który wystartuje o 12.00 spod Ergo Areny w Sopocie i dojedzie na Plac Grunwaldzki.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie będzie to rywalizacja sportowa, a przyjazny przejazd. Mamy nadzieję, że wezmą w nim udział również dzieci i seniorzy. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Tempo przejazdu dostosujemy tak aby każdy mógł wziąć w nim udział. Zachęcamy oczywiście do przebrania się w strój Świętego Mikołaja – mówi Łukasz Bosowski ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, działający również przy sztabie WOŚP YMCA Gdynia.

- Warto jest wybrać się do wydziału nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni, który mieści się przy Al. Jana Pawła II 3 w Gdyni. O pełnych godzinach między 12.00 a 16.00 rozpoczynać się tam będą seanse w planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego. Będzie można również zapoznać się z działaniem symulatora manewrowego, na którym studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m. in. manewrowania statkiem – mówi Magdalena Bergańska z Akademii Morskiej w Gdyni. - Podczas licytacji mamy dla Państwa między innymi marynarską lampę wykonaną z tłoku, a także serwis kawowy z Daru Młodzieży – dodaje.

Główna licytacja odbędzie się w Teatrze Miejskim od 18. Poprowadzi ją Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Do wylicytowania będzie również bilet wstępu na Festiwal Opener, czy też na sztukę Wiedźmin do Teatru Muzycznego.

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 roku.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: 25.Finał WOŚP w Gdyni. Na ulicach jest już 1200 wolontariuszy z puszkami - Gdynia Nasze Miasto

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto