Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tymi ulicami przebiegać będzie Gdynia Półmaraton 2024. Wielkie poruszenie wraca do miasta 18 maja 2024 roku

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Półmaraton wraca do Gdyni po przerwie. Po raz ostatni w formie otwartej dla wszystkich rozgrywany był 17 marca 2019 roku
Półmaraton wraca do Gdyni po przerwie. Po raz ostatni w formie otwartej dla wszystkich rozgrywany był 17 marca 2019 roku Przemysław Świderski
Gdynia swoje najlepsze imprezy masowe rozpoczyna zawsze na Skwerze Kościuszki. Nie inaczej będzie więc w przypadku zaplanowanego na 18 maja 2024 roku o godz. 20.00 półmaratonu. Start i meta zawodów na dystansie 21 097,5 m będą ulokowane w sercu miasta. Nie zabraknie kultowego już etapu ulicą Świętojańską oraz końcówki trasy na bulwarze Nadmorskim.

Przebieg trasy Gdynia Półmaratonu 2024

Zapowiada się wielkie święto biegowe w Gdyni. Zawodnicy "zagłosowali" na Gdynia Półmaraton już pierwszych dwóch tygodniach rejestracji, kiedy to na listach startowych pojawiło się prawie 2,5 tysiąca nazwisk. Organizatorzy deklarują, że za każde nowe zgłoszenie na półmaraton dokonane do 28 stycznia przekażą 10 złotych na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizatorzy są w trakcie ustalania szczegółów dotyczących przebiegu trasy Gdynia Półmaratonu 2024. A to zawsze zajęcie żmudne i wymagające wielu pozwoleń. Wiadomo już teraz, że bieg będzie poprowadzony w najważniejszych i najbardziej urokliwych miejscach miasta.

Uczestnicy przebiegną m.in. obok gdyńskiego portu i stoczni, przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970, dworcu PKP Gdynia Główna i Centrum Nauki Experyment, następnie okrążą ​halę Polsat Plus Arena Gdynia i stadion miejski, po czym wrócą w kierunku centrum. Tam będzie na nich czekać ok. 1 km podbiegu ​ulicą Świętojańską, z której skręcą w Aleję Piłsudskiego, by w końcu ostatni odcinek trasy pokonać wzdłuż ​morza. Finisz będzie zlokalizowany na Skwerze Kościuszki, w okolicy ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

Najlepiej przygotowani wybierają dystans 21 097,5 metra, ale nie zabraknie również amatorów, którzy sprawdzą się na odcinku 5 km. Gdynia 5K, bo tak się nazywa to wyzwanie sportowe, rozpocznie się razem z półmaratonem, a uczestnicy krótko po starcie skręcą od razu w ulicę Świętojańską, następnie skierują się w stronę morza, gdzie będzie na nich czekał nieco wydłużony odcinek trasy po Bulwarze Nadmorskim. Bieg zakończą w tym samym miejscu, co półmaratończycy.

Atestacja trasy jeszcze przed nami, więc możliwe są niewielkie korekty, ale jej ogólny zarys nie powinien już ulec zmianie. Będzie z jednej strony atrakcyjnie dla biegaczy, a z drugiej - między innymi dzięki wieczornej porze biegu - zminimalizujemy utrudnienia drogowe.

- informuje Adam Okrój, koordynator Gdynia Półmaratonu 2024.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Tymi ulicami przebiegać będzie Gdynia Półmaraton 2024. Wielkie poruszenie wraca do miasta 18 maja 2024 roku - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto