Sensacja w Gdyni. Asseco Prokom przegrywa z Kotwicą!

Piotr Wiśniewski
To nie był udany wieczór dla mistrzów Polski. Koszykarze Asseco Prokomu sensacyjnie i w pełni zasłużenie przegrali na własnym parkiecie z Kotwicą Kołobrzeg 88:95. Do zwycięstwa gości poprowadził świetny duet: Scott - Fisher. Obaj zdobyli po 24 punkty. Goście trafili aż 13 z 22 prób za trzy.

Asseco Prokom - Kotwica Kołobrzeg 88:95 (21:21, 24:22, 23:19, 20:33)

Asseco Prokom:
Filip Widenow 23, Krzysztof Szubarga 16, Ratko Varda 12, Robert Witka 9, Adam Hrycaniuk 8, Daniel Ewing 6, Tommy Adams 6, Ronnie Burrell 4, Adam Łapeta 2, Piotr Szczotka 2, Courtney Eldridge 0.

Kotwica:
Anthony Fisher 24, Ted Scott 24, Darrell Harris 17, Jessie Sapp 15, Tomasz Zabłocki 6, Michał Wołoszyn 5, Sławomir Sikora 2, Łukasz Diduszko 2, Kenneth Henderson 0.

IV kwarta 88:95
Koniec. Kotwica pokonuje mistrzów Polski 95:88

Szubarga zdobywa cztery punkty z rzędu, ale na piętnaście sekund przed końcem goście prowadzą 94:86.

Świetnym blokiem w obronie popisuje się Harris. Po chwili na linii rzutów wolnych staje Sapp i goście prowadzą już 90:82!

Trójka Fishera i szalona radość w obozie gości. Wygrać na parkiecie mistrzów Polski to nie lada sztuka. Kotwica jest tego bliska, gdyż na minutę przed końcem spotkania prowadzi 88:82!

No i wyszło w końcu gospodarzom. Za trzy trafił Videnov. W 38. minucie Kotwica prowadzi tylko jednym punktem.

Spod kosza nie trafia Varda i próbujący dobijać Videnov. 77:81 na trzy minuty przed końcową syreną.

To co jest silną bronią Kotwicy niestety nie jest najmocniejszym punktem mistrzów Polski. Ci nie rzucają tak skutecznie zza linii 6,75. 75:78.

Rzuty za trzy - to recepta gości na powstrzymanie mistrzów Polski. Po kolejnej już celnej trójce kołobrzeżanie prowadzą 76:73. Swoje dołożył Harris i 78:73.

Gdynianie mają problemy z powstrzymaniem Scotta. Dzięki jego postawie Kotwica wciąż pozostaje w grze. Jeden wolny trafia Harris i prowadzenie Prokomu w 33. minucie topnieje do 2 punktów.

Trwa show Scotta. Najskuteczniejszy gracz Kotwicy ma już na koncie 22 punkty. Na prowadzeniu jednak mistrzowie Polski. 73:68.

Videnov trafia za trzy i 73:64 dla Asseco Prokomu.

III kwarta 68:62
Goście ani nie myślą oddać pola gospodarzom. Asseco Prokom prowadzi 66:62. Zespół Kotwicy wciąż pewnie czuje się w rzutach z dystansu.

Zza łuku przymierzył Adams. 64:57. Odpowiedział Scott. 64:59. Do końca trzeciej kwarty minuta.

Scott zdobył już 14 punktów w tym spotkaniu. Gospodarze prowadzą 61:57 na nieco ponad dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Znów w roli głównej Szubarga, ale natychmiastowa riposta gości.

Krzysztof Szubarga tym razem już celnie za trzy. 55:51. Po chwili spod kosza skutecznie dobija Burrell i 57:51 w 25. minucie spotkania.

Za linii 6,75 rzucał Szubarga, nie nie trafił. Nie pomylił się za to Scott. 50:49.

Za trzy trafia Fisher. Tym samym odpowiada Videnov. 50:46 w 22. minucie meczu.

Burrell nie trafia obu rzutów wolnych. 45:43.

II kwarta 45:43
Na 24 sekundy przed końcem drugiej kwarty jest remis 43:43.

Jeszcze niedawno Kotwica prowadziła różnicą 10 punktów, a po celnej trójce Adamsa jest 43:41 dla mistrzów Polski.

Adam Hrycaniuk zmniejsza prowadzenie gości do tylko trzech punktów. 38:41.

31:41 w 17. minucie meczu. Po chwili za trzy trafia Witka po podaniu Videnova. 34:41.

Filip Videnov i 29:39 w 16. minucie spotkania.

Ósma trojka Kotwicy w tym meczu. A za nami nieco ponad 15 minut spotkania. 27:39.

Goście świetnie czują się w rzutach za trzy. Kolejna próba i kolejne punkty. 25:36.

Spod kosza trafia Varda. Odpowiada Harris. 23:31 w 13. minucie spotkania.

Niespodziewanie kołobrzeżanie prowadzą w Gdyni już ośmioma punktami. 29:21. W tym momencie o czas prosi trener Tomas Pacesas.

Drugą kwartę celną trójką otwiera Kotwica. 21:24.

I kwarta 21:22
Ładna wymiana podań w wykonaniu całego zespołu Asseco Prokomu i punkty zdobywa Hrycaniuk. Pierwsza kwarta jednak dla gości.

Powoli rozkręca się najskuteczniejszy zawodnik Kotwicy - Ed Scott. Scott zdobywa pięć punktów z rzędu, a goście wygrywają 19:17.

Ronnie Burrell i na prowadzeniu mistrzowie Polski. 15:14.

Spóźniony blok w defensywie Harrisa. Zaliczone punkty Ewinga. Po chwili udana akcją w obronie popisuje się Adam Łapeta. Szubarga wykonuje dwa wolne i oba trafia. 10:11 w 6. minucie spotkania.

Ponownie za trzy trafił Fisher. To już jego ósmy punkt w pierwszej kwarcie. 4:10.

Witka nie trafił po dobitce rzutu za trzy Filipa Videnova. W 4. minucie goście prowadzą 7:4.

Anthony Fisher skutecznie przymierzył zza linii 6,75 i goście obejmują trzypunktowe prowadzenie. Jednak nie na długo, bo znów skuteczny pod koszem był Varda. 4:5.

Konto punktowe Kotwicy otworzył Fisher. Po chwili odpowiedział Varda. 2:2 po 60 sekundach gry.

Wyjściowa piątka Asseco Prokomu: Szubarga, Ewing, Videnov, Witka, Varda.