Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 79:94

(Patsz)
Przemek Świderski
Trefl Sopot pokonał w koszykarskich derbach Pomorza na wyjeździe drużynę Energii Czarnych Słupsk 94:79. Do przerwy goście prowadzili 50:23. Najwięcej punktów dla sopocian zdobył Adam Waczyński.

Trefl poradził sobie w Słupsku nadspodziewanie łatwo. Zdecydowały zbiórki (40:18 dla Trefla), w których sopocianie zdobyli przewagę i dzięki temu mogli grać z kontry, co uniemożliwili słupszczanom. W ekipie Czarnych wyróżniał się jedynie Mantas Cesnauskis, ale sam nie był w stanie zastopować zespołowo grających tego dnia gości.

Trefl od początku przeważał a różnica punktowa rosła z minuty na minutę. Tuż przed końcem pierwszej kwarty po "trójce" Filipa Dylewicza na tablicy widniał wynik 24:12. Po pierwszej kwarcie ostatecznie było 26:14. Dramat słupszczan rozpoczął się po przerwie. Sopocianie praktycznie zdemolowali gospodarzy punktując raz za razem. Ostatecznie ekipa Karlisa Muiznieksa prowadziła 50:23 i było już jasne, że w tym meczu będzie słupszczanom chodziło tylko o jedno - jak najniżej przegrać, by nie doznać upokorzenia punktowego, które w derbach boli najmocniej.

Gospodarze zdołali nieco odrobić straty, ale nie byli w stanie zagrozić Treflowi, który ostatecznie zwyciężył różnicą 15 punktów.

- Bardzo ciężko jest mi coś powiedzieć. Jedyne słowo jakie nasuwa mi się na myśl to wstyd. Jest mi wstyd za siebie, za zespół. Nie można wyjść na parkiet i zacząć grać w taki sposób, w jaki my to uczyniliśmy. Trzeba walczyć cały czas. Jeżeli komuś się to nie podoba lub nie może tego zrealizować to coś jest nie tak - mówił na konferencji prasowej Dainius Adomaitis trener Energi Czarnych Słupsk.

Trener Trefla podziękował za walkę i realizację założeń taktycznych swoim zawodnikom.

- Na dzisiejsze spotkanie mieliśmy przygotowany bardzo dobry plan. Realizowaliśmy go w 100% przez cały czas i to jest najważniejsze - zaznaczał Karlis Muiznieks.

Teraz sopocian czekają mecze z Anwilem i PGE Turowem.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 79:94 (14:26, 9:24, 26:24, 30:20)