Czarni Słupsk wygrali w hali w Gdyni. Koszykarze Arki postawili się w derbach Pomorza tylko w pierwszej kwarcie ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Derby Pomorza w koszykówce pomiędzy Arką Gdynia a Czarnymi Słupsk padły łupem tych drugich (28.12.2023) Przemysław Świderski
Koszykarze Arki Gdynia i Czarnych Słupsk wystąpili w czwartek, 28 grudnia w ostatnim meczu w kalendarzowym roku 2023 w hali Polsat Plus Arena Gdynia. Fawory tem byli goście z zachodu województwa pomorskiego i zadanie wykonali. Wygrali pewnie 84:67. Wciąż borykający się z osłabieniem zawodnicy z Gdyni postawili swoje warunki tylko w pierwszej kwarcie derbowego spotkania.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 28.12.2023

Brak Andrzeja Pluty juniora i Stefana Kenicia to duże osłabienie zespołu Arki Gdynia. Polski strzelec cierpi nadal na uraz ucha, a dokładnie pęknięcie błony bębenkowej. I chociaż na derby Pomorza teoretycznie mógł być gotowy, to sztab żółto-niebieskich wolał nie ryzykować. Z kolei Serb zmaga się z kontuzją kostki, więc nie był brany pod uwagę do gry.

Ostatnia w tabeli Orlenu Basketu Ligi Krajowa Grupa Spożywcza Arka już przed derbami Pomorza była w trudnej sytuacji. Podopiecznym trenera Wojciecha Bychawskiego nie pozostało jednak - po raz kolejny - aby wyjść na boisko i spróbować powalczyć o odwrócenie niekorzystnej serii. Udawało się to na początku meczu z faworyzowaną ekipą Czarnych Słupsk.

Zespół trenera Mantasa Česnauskisa nie mógł poradzić sobie początkowo w strefie podkoszowej. Czarnych utrzymywał Michał Michalak, który energicznie przedzierał się przez obronę Arki. Ta niemoc słupszczan trwała tylko w pierwszych 10 minutach. Z czasem ich akcje wyglądały coraz lepiej, a to gospodarze stracili pomysły i energię w strefie podkoszowej rywali.

W czwartek, 28 grudnia 2023 roku koszykarze Arki przegrali piąty raz z rzędu, a w ogólnym rozrachunku ponieśli 12 porażkę w trwającym sezonie. Czarni odwrotnie, w szóstym spotkaniu w grudniu zaliczyli czwarte zwycięstwo i mają bilans 8-7.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 67:84 (20:18, 18:30, 15:23, 14:13)
Arka:
Alford 8 (1x3), Gordon 13 (2), Wilczek, Kamiński 16 (3), Bogucki 15 oraz Marchewka 6 (1), Czoska, Wołoszyn, Hrycaniuk 4, Szumert 5, Nagel

Czarni: Caffey 20 (2), Michalak 17 (2), Teague 12 (2), Kohs 1, Griciunas 13 oraz Sabeckis 6 (2), Jankowski 6 (1), Wójcik 2, Leończyk 4, Stolarz 3 (1)