Arka zremisowała bezbramkowo w Gdyni z Piastem Gliwice

Karol Merk
Piotr Hukalo
Arce nadal nie udało się wygrać po przerwie zimowej. Spotkanie z Piastem Gliwice zakończyło się wynikiem 0:0.

Arka w pierwszej połowie wyraźnie dominowała. Co prawda w pierwszych minutach gry nie zapowiadało się, że przynajmniej pierwsza część spotkania przebiegać będzie pod dyktando gdynian.

W 18 minucie silne uderzenie spoza pola karnego oddał Tom Hateley z drużyny gości, ale Pavels Steinbors nie dał się zaskoczyć. Chwilę później dwie świetne okazje na zmianę wyniku miał Ruben Jurado. W 20 minucie pomocnik Arki znalazł się parę metrów od bramki, jednak zbyt dużo siły włożył w uderzenie i piłka poszybowała nad poprzeczką. 5 minut później po świetnym wrzucie z autu w pole karne, Jurado próbował trafić z woleja. Tym razem piłka przeleciała obok lewego słupka.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Świetną okazję na strzelenie bramki miał w 74 minucie Michal Papadopulos. Napastnik Piasta Gliwice próbował trafić z ostrego kąta, ale remis Arki uratował Pavels Steinbors.

Mamed Chalidow: Nie interesują mnie występy dla innych organizacji niż KSW i ACB