Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Marynarki Wojennej podpisała umowę o współpracy z Airbus Helicopters

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Na umowie skorzystają obydwie strony.
Na umowie skorzystają obydwie strony. Łukasz Kamasz
Umowa o współpracy AMW oraz Airbus Helicopters obejmuje projekty szkoleniowe dla studentów i kadry naukowej Akademii oraz współpracę przy projektach badawczych i technologicznych prowadzonych w zakładach Airbus w Łodzi. - Na rynku edukacji wyższej panuje bardzo duża konkurencja, a my kształcimy studentów po to, żeby byli jak najbardziej atrakcyjni na rynku pracy. - podkreśla rektor AMW kontradmirał prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht.

Nowa współpraca Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. „To nowe możliwości kształcenia”

Kształcenie współczesnego inżyniera to złożony proces, dynamiczny rozwój nowych technologii jaki obserwujemy, stawia przed uczelniami wyższymi poprzeczkę coraz wyżej. Tylko współpraca z poważnymi ośrodkami przemysłowymi daje szansę na sprostanie wyzwaniom istniejącym w obecnych czasach. Celem współpracy jest określenie ram w jakich obie strony będą działać dla dobra nauki, wspierania badań i rozwoju, innowacji oraz rozwoju przemysłu śmigłowcowego.

- Ta współpraca otwiera przed nami nowe możliwości kształcenia - mówi kontradmirał prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht, rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. - Na rynku edukacji wyższej panuje bardzo duża konkurencja, a my kształcimy studentów po to, żeby byli jak najbardziej atrakcyjni na rynku pracy. Dlatego każda współpraca z wiodącymi firmami w kraju jest korzystna zarówno dla nas i dla naszych studentów cywilnych oraz wojskowych. Charakter tej współpracy będzie się rozwijał w trakcie jej trwania. To będą m.in. praktyki, wspólne projekty, wykłady dla studentów, a przede wszystkim prowadzenie wspólnych badań. To przede wszystkim wspólny rozwój. Widzimy w tym obustronne, długoterminowe korzyści.

Jak podkreślano podczas podpisywania umowy, niezmiernie ważne są relacje pomiędzy czołowymi firmami i instytucjami reprezentującymi przemysł a uczelnią. Taka współpraca jest kluczowa dla wielu sektorów przemysłu. Zadaniem uczelni jest kształcenie w takich obszarach i takich specjalistów, którzy po ukończeniu studiów w Akademii, a często będących jeszcze w trakcie studiowania, będą wsparciem dla firm.

- Problemy techniczne obiektów latających i pływających są identyczne - podkreślał Tomasz Krysiński, prezes Airbus Helicopters. - To optymizacja energii, ochrona środowiska i wprowadzanie nowych technologii. Mamy wspólne cele. Akademia Marynarki Wojennej ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu ludzi, a my z kolei we współpracy z ośrodkami naukowymi. To współpraca win-win, otrzymujemy dostęp do naukowców i studentów na bardzo wysokim poziomie, dostarczymy wiedzę, a Akademia inną, bardziej praktyczną. Połączenie tych dwóch elementów daje wielką wartość dodatnią dla obydwu stron. To będzie współpraca długoterminowa.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto