MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

3. Flotylla Okrętów wyróżniona przez ministra obrony narodowej. "Za osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych w ramach NATO"

OPRAC.:
Kamil Kusier
Kamil Kusier
3. Flotylla Okrętów wyróżniona przez ministra obrony narodowej. "Za osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych w ramach NATO"
3. Flotylla Okrętów wyróżniona przez ministra obrony narodowej. "Za osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych w ramach NATO" MON / MWRP
Decyzją ministra obrony narodowej, wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza, w związku z 25. rocznicą członkostwa Polski w NATO, 3. Flotylla Okrętów im. kmdr. Bolesława Romanowskiego otrzymała dyplom uznania za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych w ramach współpracy sojuszniczej.

Dyplom uznania przyznany przez Ministerstwo Obrony Narodowej z rąk szefa MON, wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza podczas uroczystości w Warszawie odebrał kadm. Andrzej Ogrodnik, dowódca 3. Flotylli Okrętów.

- Wolność potrzebuje siły. Umiłowanie do wolności jest w naszym kodzie genetycznym, polskim kodzie genetycznym. Umiłowanie do wolności wykraczające poza wszystkie granice jest w nas, w naszej historii. Ci, którzy występowali przeciwko nam, występowali zawsze przeciwko wolności drugiego człowieka. Nie występowali tylko i wyłącznie przeciwko państwu polskiemu, ale występowali przeciwko wolności, demokracji, zasadom cywilizacji Zachodu. Przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego 25 lat temu jest ewidentną konsekwencją niezłomnej i niestrudzonej walki zbrojnej, politycznej i odpowiedzialności cywilnej. Jest niezwykłą konsekwencją tego i niestrudzoną walką tego, co się wydarzyło w 1939 r. Duch Polski nie umarł. Państwo się odrodziło. Zachód swój błąd zrozumiał - mówił podczas obchodów minister obrony narodowej, wiceprezes Rady Ministrów Władysław Kosiniak-Kamysz.

To największy związek taktyczny Marynarki Wojennej. 3. Flotylla Okrętów łączy wykonywanie zadań o charakterze narodowym z misjami zagranicznymi. Stanowi podstawę sił uderzeniowych Marynarki Wojennej w trakcie narodowego ćwiczenia Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem ANAKONDA oraz wielu manewrów polskich sił morskich. Jednostki 3. Flotylli Okrętów biorą udział nie tylko w ćwiczeniach, ale i w faktycznych operacjach bojowych. Flotylla wydziela swoje okręty do prestiżowych Sił Odpowiedzi NATO.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto