Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia z sukcesami

Worek medali, w tym krążki na szczeblu nie tylko mistrzostw Polski, lecz także arenie międzynarodowej, zdobyli już w tym roku reprezentanci Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia .

Największy sukces odniosła Sławomira Szpek, która z mistrzostw Europy w chorwackim Osijeku przywiozła brązowy medal w strzelania z pistoletu 25 m. Dobre, szóste miejsce na odbywających się w Bukareszcie mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów do lat 20 zajął też Krzysztof Zwarycz. Wcześniej ten sam zawodnik został mistrzem Polski juniorów. W wielu innych dyscyplinach zawodnicy Floty również nie mieli sobie równych na krajowym podwórku.
- Pierwsze półrocze było dla klubu udane - cieszy się Andrzej Stępień, dyrektor Floty. - Mam nadzieję, że pasmo sukcesów naszych reprezentantów będzie nadal kontynuowane.

Wśród najważniejszych osiągnięć zawodników Floty nie sposób pominąć gradu medali w sprincie, klasyku i średnim dystansie z mistrzostw Polski, zdobytych w biegach na orientację, rozegranych w Olsztynku. Biegacze z Gdyni w różnych kategoriach wiekowych przywieźli z tej imprezy 16 złotych, 9 srebrnych i i 7 brązowych krążków. Mulitimedalistami zostali Małgorzata Czabańska, Monika Depta, Irena Morawska, Jacek Morawski, Paweł Morawski i Janusz Porzycz.
Gdynianie kolejny raz udowodnili ponadto, iż są mocni w sportach walki. Złoty medal MP w Iaido wywalczył Dariusz Leszczyński, sukces powtórzył zdobywając krążek z tego samego kruszcu w kategorii shodan w MP w Jodo. Brązowy krążek w młodzieżowych mistrzostwach Polski w judo dorzucił w kategorii powyżej 100 kg Michał Rosa.

Tradycyjnie dobrze na mistrzostwach Polski, rozgrywanych w tym roku we Wrocławiu, zaprezentowali się też strzelcy. Tytuł mistrzowski w kategorii pistoletu sportowego 30+30 strzałów świętowała Sławomira Szpek, jej sukces w pistolecie szybkostrzelnym powtórzył Radosław Podgórski, srebrny medal wywalczył Piotr Daniluk, a brązowy Jacek Kutowiński. Szybkostrzelcy Floty tym samym w cuglach zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski.
Po kilku latach przerwy udało się też przywieźć złoty krążek z lekkoatletycznych MP. W biegu na 10 000 m wywalczył go Marcin Chabowski.

Jeszcze dwa turnieje

Do zakończenia tegorocznej 33. edycji rozgrywek tenisowych amatorów Ziaja Cup Grand Prix Wybrzeża o puchar "Polski Dziennika Bałtyckiego" pozostały jeszcze dwa turnieje: w najbliższy weekend na kortach GTT Lechia Gdańsk (zapisy wszystkich chętnych pogrania w sobotę do godz. 10) oraz 3-4 października na kortach Żabianki w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy.