Wisła o wygraną od finału. Trudna sytuacja Lotosu

Tomasz Bołt
Tylko jedno zwycięstwo dzieli koszykarki Wisły Kraków od awansu do finału play-off rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Niestety gdynianki nie zrewanżowały się krakowiankom za sobotnią przegraną i również w niedzielę musiały przełknąć gorycz porażki. Lotos świetnie zagrał w drugiej kwarcie, w trzeciej utrzymał przewagę, ale znów losy wygranej gospodyń przesądziły się w ostatniej odsłonie meczu. Wisła pokonała Lotos 63:57.

Wisła Kraków - Lotos Gdynia 63:57 (20:17, 11:20, 17:13, 15:7)

Wisła Can Pack: Ewelina Kobryn 15, Erin Phillips 11, Nicole Powell 10, Jelena Leuczanka 8, Magdalena Leciejewska 8, Gunta Basko 5, Paulina Pawlak 3, Katarzyna Krężel 2, Andja Jelavic 1.

Lotos: Paulina Krawczyk 18, Milka Bjelica 11 (18 zb), Elina Babkina 9, Ketia Swanier 8, Monica Wright 7, Olivia Tomiałowicz 4, Małgorzata Misiuk 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Wisły.

IV kwarta 63:57

Kropkę nad "I" stawia Leciejewska. 63:57.

Fatalny błąd w ataku popełnia Monica Wirght, która podaje wprost w ręce jednej z Wiślaczek.

61:57 a do końca meczu 25 sekund.

Niestety Wright nie trafia z czystej pozycji. 60:57.

Powell trafia dwa wolne i 60:57 na dwie minuty przed końcem meczu.

Wright przedziera się przed obronę Wisły. 58:57.

Opatrzona Swanier powraca na ławkę Lotosu. Jak pech to pech - tak mogą mówić w Gdyni.

Na parkiecie leży kontuzjowana Swanier, która powróciła na parkiet po wcześniejszym urazie kolana.

Niestety gdynianki nie trafiają dwóch wolnych, a po chwili skutecznie w ataku zachowała się Powell i jest 58:54 dla Wisły.

Na cztery minuty przed końcem gospodynie wygrywają 56:54.

Po punktach Kobryn Wisła prowadzi 56:54.

Moment dekoncentracji gdynianek krakowianki wykorzystują z zimną krwią. Remis po 54.

Niepilnowana Powell trafia za trzy. 53:54.

Do końca meczu siedem minut.

Przechwyt Phillips. Wiślaczki popełniają jednak błąd trzech sekund w ataku. 50:54.

Leciejewska trafia za dwa punkty. 50:50. Trójką odpowiada Swanier. 50:53.

III kwarta 48:50

Riposta Lotosu zabójcza. Za trzy celnie przymierza bowiem Krawczyk. Gdynianki odzyskują prowadzenie. 48:50.

Po wolnych Leuczanki Wisła wychodzi na prowadzenie 48:47.

Przy próbie wejścia pod kosza faulowana była Phillips. Australijka zdobywa trzy punkty w jeden akcji. 46:47.

Kobryn przełamuje chwilową niemoc obu zespołów. 43:45 w 18. minucie meczu. Skutecznie odpowiada Swanier.

W 26. minucie błąd kroków popełnia Jelavić, a Lotos prowadzi 45:41.

Phillips celnie zza łuku. Australijka była praktycznie niekryta. 41:45.

Indywidualna akcja Wrght, która łatwo wchodzi w obronę Wisły. 36:45.

Kolejna trójka Lotosu. Tym razem Babkina. 36:43.

Basko do Leciejewskiej, a ta spod kosza zdobywa 36 dla Wisły. 36:37. Trójkowym rzutem odpowiada Bjelica. 35:40.

Trzypunktowa akcja Gunty Basko. 34:37.

II kwarta 31:37

Wisła w końcówce zbliżyła się na dystans sześciu "oczek". Świetna druga kwarta gdynianek i w efekcie ich prowadzenie do przerwy 37:31.

Już dziesięciopunktowa przewaga Lotosu 27:37.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wciąż Lotos wygrywa 33:27.

Kapitalna indywidualna akcja Tomiałowicz. 27:33.

Phillips zbiera po swoim niecelnym rzucie, natychmiast odgrywa do Powell, a ta trafia i 27:29.

W 15. minucie mistrzynie Polski prowadzą różnicą trzech punktów. 24:27.

Dwójkowa akcja Tomiałowicz i Krawczyk. Trafia ta ostatnia i gdynianki prowadzą jednym punktem. 24:25.

Dwa razy zawodniczki Lotosu nie trafiają spod samego kosza. Celnie dwa rzuty wolne wykonuje za to Krawczyk. 22:23.

Po celnym rzucie Tomiałowicz na prowadzeniu gdynianki. 20:21.

Świetnie rozrzucona defensywa Wisły umożliwia Bjelicy trafić z dystansu. Rzut jednak dwupunktowy. 20:19.

I kwarta 20:17

Zza linii 6,75 celnie przymierza Krawczyk. Lotos odrabia część strat. 20:17.

Pomysłowa akcja gdynianek w ataku nie przyniosła niestety punktów. 20:14.

Dwa punkty Jeleny Leuczanki. Wisła prowadzi 19:14 w 8. minucie spotkania.

Dwa wolne wykorzystuje Bjelica i jest remis 14:14.

Podanie pod kosz do Magdaleny Leciejewskiej, która takiej okazji nie mogła nie wykorzystać. 14:9 i o czas prosi opiekun Lotosu. Po krótkiej przerwie za trzy trafia Krawczyk. 14:12.

W 5. minucie Lotos przegrywa 9:11.

Ponownie w roli głównej Krawczyk, która doprowadza do remisu po 7.

Akcja dwa plus jeden w wykonaniu Krawczyk. 7:5.

Niepilnowana Powell trafia za dwa i Wiślaczki prowadzą już 7:2.

Piąty punkt w tym spotkaniu zdobywa Ewelina Kobryn. 5:2 dla Wisły.

Skuteczne wejście pod kosz Eliny Babkiny. Po punktach Łotyszki Lotos prowadzi 2:1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani