MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Gdyni

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Gdynia również zagra w szczytnym celu.
Gdynia również zagra w szczytnym celu. Piotrhukalo
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31., tradycyjnie dołączyła do niej również Gdynia, w której pełną parą działają już cztery sztaby. Finał zaplanowano na 28 stycznia.

Co będzie się działo w Gdyni podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Aukcje online, tradycyjna licytacja w Teatrze Miejskim, kiermasz ubraniowy, strefy aktywności w Centrum Riviera, spotkanie z postaciami z "Gwiezdnych wojen" czy zwiedzanie żaglowca - to tylko część wydarzeń, w których uczestniczyć będą mogli mieszkańcy Gdyni podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27 i 28 stycznia Gdynia ponownie zagra w szczytnym celu. W mieście działać będą cztery orkiestrowe sztaby.

Gdynia dla Orkiestry

To największy gdyński i jeden z większych sztabów w Polsce. Ma siedzibę w budynku YMCA (ul. Żeromskiego 26). Podobnie jak rok temu zagra z nim 904 wolontariuszy.

Wyniki zbiórki są na bieżąco aktualizowane na stronie gdyniadlaorkiestry.pl. Sztab ma obecnie na swoim koncie ponad 100 tys. zł. W serwisie Allegro sztab prowadzi obecnie ponad 200 aukcji na rzecz WOŚP.

Wśród gdyńskich aukcji do wylicytowania są m.in.:

  • śniadanie z konsulem honorowym Francji na Pomorzu - Alainem Mompertem,
  • zwiedzanie nowego piętra Akwarium Gdyńskiego,
  • fragment rakiety Perun gdyńskiej firmy SpaceForest i naszywki z misji,
  • dzień z EkoPatrolem Straży Miejskiej,
  • plakaty Arki Gdynia z podpisami,
  • zwiedzanie okrętu podwodnego ORP Sokół z dyrektorem Muzeum Marynarki Wojennej.

Każdy, kto chciałby przekazać przedmiot na aukcję, może to zrobić, wypełniając formularz na stronie: gdyniadlaorkiestry.pl/aukcje.php.

Akademia Marynarki Wojennej

Gdynia dla Orkiestry współorganizuje także wydarzenie wraz z Akademią Marynarki Wojennej. Będzie to otwarty event w Akademickim Centrum Sportowym AMW (ul. Grudzińskiego 1).

- W niedzielę, 28 stycznia w godz. 12.00-16.00 zaplanowano tam szereg imprez kulturalnych i sportowych - podkreśla Radosław Maślak, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej. - W programie m.in. zawody sportowe, sztafety „Kręcimy dla WOŚP", trening koszykarzy wraz z konkursem Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia, występ chóru Akademii Marynarki Wojennej, tor przeszkód przygotowany przez stowarzyszenia „Cool-awi" i „Dlaczego Nie", pokaz Cheerleaders Gdynia Junior oraz licytacje i konkursy dla dzieci i młodzieży.

Sztab w Teatrze Miejskim w Gdyni

W sztabie, który działa w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (ul. Bema 26), również nie zabraknie atrakcji. W niedzielę, 28 stycznia od godz. 13.00 do 18.00 przed budynkiem będzie można zajrzeć do pojazdów straży pożarnej, straży miejskiej, policji, straży granicznej oraz wojska. Od godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty działań scenicznych.

- O godz. 18.00 ruszy tradycyjna licytacja, którą poprowadzą wiceprezydent Gdyni Michał Guć wraz z żoną oraz Beata Buczek-Żarnecka - aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni - mówi Karolina Procelli z Teatru Miejskiego w Gdyni. - W wydarzeniu weźmie również udział prezydent Wojciech Szczurek. Do zdobycia będą m.in.: zaproszenia na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Open'er Festival, spektakle teatralne, wystawy i koncerty muzyczne, a także wydarzenia sportowe. Będzie można wylicytować też szkolenie z Formozą, treningi z drużynami sportowymi, rejs promem po Bałtyku czy lot samolotem.

Sztab PSSP i In Gremio

Sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In Gremio tradycyjnie zagra w Centrum Riviera. Lista atrakcji jest długa, a wydarzenia jak zawsze potrwają dwa dni.

Wolontariuszy będzie można tam spotkać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, 27 i 28 stycznia w godz. 10.00-20.00.
W sobotę w Centrum Riviera będzie można odwiedzić stoiska z gadżetami. Zostanie również rozegrany turniej Rummikub.

Natomiast w dniu finału, czyli 28 stycznia, w przestrzeni centrum pojawią się postacie z „Gwiezdnych wojen” oraz Treflik. Będzie też 16 stref z różnego rodzaju atrakcjami. Dodatkowo będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie z orkiestrową ramką. Ponadto w Centrum Riviera przez stoją dwie skarbonki stacjonarne - duże serca, gdzie można wrzucić datek na WOŚP.

Miłośnicy morza będą też mogli wejść na pokład „Daru Pomorza” w godz. 10.00-16.00, a także „ORP Błyskawica” - w tych samych godzinach. Ponadto jeżeli aura pozwoli odbędą się rejsy na jachtach - Farurej i Legia. Start w marinie.

Uniwersytet Morski w Gdyni

W ramach 32. finału WOŚP zaplanowano Dzień Otwarty „Daru Młodzieży”. W godz. 12.00- 18.00 będzie można zwiedzać statek szkolny, który cumuje przy nabrzeżu Pomorskim - vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

Na pokładzie żaglowca odbędzie się też akcja „Medycy na Darze”. W jej ramach zostaną zorganizowane warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik ratowniczych. Ratownicy poruszą zagadnienia, takie jak zaawansowane techniki udrożniania dróg oddechowych, transport pacjenta pourazowego czy szybka diagnostyka USG. Będzie można w nich udział za datek do puszki.

Na Wydziale Nawigacyjnym (al. Jana Pawła II 3) w godz. 12.00-17.00 przygotowano pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego - seanse będą odbywać się co 30 minut. Będzie można zapoznać się również z działaniem symulatora manewrowego i symulatora radarowo- nawigacyjnego, na którym studenci uczą się m.in. manewrowania statkiem. Będą też stoiska kół naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Wiczlino dla Orkiestry

Sztab Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 (ul. Wiczlińskiej 50A) zagra z WOŚP po raz piąty. Podczas finału, 28 stycznia w godz. 10.00-15.00, w budynku szkoły nie zabraknie atrakcji oraz różnego rodzaju warsztatów.

W programie: licytacje oraz kiermasz na rzecz 32. finału. WOŚP, możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, pokazy i stoisko Akademii Karate Tradycyjnego Kazoku, występy i stoisko Akademii Rozgłos, strefa arcade i VR, karaoke, zabawy z chustą animacyjną, fotobudki, występ słowno-muzyczny pt. „Zło dobrem zwyciężaj”, pokazy szkoły tańca „All Time Dance” i zespołu ludowego „Neptun”. Będą też: koło fortuny rady rodziców SP nr 48, tatuaże brokatowe, domowe ciasta, drukarki 3D, Photony siedemnastki czy Uprgade Studio Gdynia. Zaplanowano również otwarty trening siatkówki Kats Alpat Gdynia dla dzieci i młodzieży w wieku do 12 lat i od 13 lat.

Do akcji ponownie włącza się też Marynarka Wojenna. 3. Flotylla Okrętów z Gdyni wystawiła na aukcję rejs okrętem szkolnym ORP Iskra oraz szkolenie na jednym z okrętów - obejmie ono m. in.: trening sprawnościowy, walkę z przebiciem kadłuba i pożarem na okręcie, działanie w grupie abordażowej czy elementy przetrwania na morzu w sytuacji awaryjnej.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Tu wszystko gra OK”. Natomiast cel zbiórki to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Zebrane datki zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto