MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty taneczne w rytmach afro i bluesa – Blues Variety Weekend. Już teraz w Gdyni!

Honorata Mikrut
Honorata Mikrut
„(…) Kiedy tańczę, nie mogę osądzać, nie mogę nienawidzić, nie mogę oddzielić się od życia. Mogę być tylko radosny i pełny.” – Hans Bos. Aby być radosnym i pełnym w ten weekend warto się wybrać na wyjątkowe warsztaty taneczne w rytmach bluesa i afro – Blues Variety Weekend. Festiwal tańców bluesowych i afrykańskich zabierze każdego w niezwykłą przygodę ducha i ciała. Warsztaty Afro i tańców bluesowych odbędą się między 21-24 czerwca o godzinie 18:00 w Gdyni.

Warsztaty tańca afro i Blues w Gdyni

21-24 czerwca 2024 roku to wyjątkowa data, dla wszystkich zapaleńców tańca. Na ul. Jana z Kolna w Gdyni, organizowane przez Konsulat Kultury, będą warsztaty taneczne w rytmach afro i bluesa. Warsztaty są organizowane w ramach The Blues Variety Weekend Festival oraz Nocy Kupały w Gdyni. Zajęcia taneczne zaczynają się o 18:00 i koszty biletów oscylują w granicach: 40 zł i można nabyć je online. Tańce będą uwieńczane tradycyjną afrykańską grą na bębnach. Jest to niezwykłe doświadczenie dla ciała i ducha, które zabiorą każdego do serca gorącej Afryki. Będzie to niezwykła przygoda, dla każdego dla kogo taniec jest pasją, formą ekspresji siebie, czy po prostu formą spędzania czasu aktywnie.

Blues Variety Weekend

Blues Variety Weekend to już 3 edycja wydarzenia tanecznego o charakterze międzynarodowym, które wydarzy się w Trójmieście. Festiwal opiera się na tańcach afrykańskich i bluesowych. Jednak oprócz tańca, będą miały miejsce jeszcze inne atrakcje, między innymi: koncerty, potańcówki i warsztaty z profesjonalnymi instruktorami tańca afrykańskiego i Bluesa. Dzięki udziałowi w warsztatach, będzie można wziąć udział w potańcówkach z muzyką na żywo. W programie, aż 5 koncertów ze składem afrykańsko – bolusowym z Warszawy i Trójmiasta.

Tańce afro i Blues

Tańce typu afro i Blues, to ogólna nazwa wszystkich afroamerykańskich tańców, takich jak: Slow Drag, Fishtails, Cake Walk, Black Bottom czy Mooche. Wszystkie te tańce mają wspólne powiązania kulturowe, muzyczne oraz związane z estetyką ruchową. Blues i afro nigdy nie były tańcami prezentowanymi na pokazach. Były to tańce głównie tańczone przez społeczność afroamerykańską, na imprezach zamkniętych z początku XX wieku i mocno związane z ich kulturą. Ilość i odmian tego tańca jest tak wiele, jak wiele rodzajów Bluesa w samej muzyce.
Zatem można tutaj nadmienić zwykłe i proste odmiany dwukrokowe, takie jak: Cakewalk czy Black Bottom, ale i również West Coast Swing czy Tango, bardziej współczesne formy.

„(…) Taniec jest jak muzyka lub malarstwo: nie ma celu. Ale czy możemy żyć bez tańca? Nie. Tak samo, jak nie możemy żyć bez sztuki. To jest powietrze, którym oddychamy. Dlaczego chcemy malować, dlaczego chcemy tańczyć. Dlaczego chcemy robić coś po nic? Dlaczego chcemy kochać? Bo tylko wtedy nasze życie jest pełne. Taniec jest więc językiem duszy, pozwala wyrazić czystą radość życia. W tańcu nie ma żadnych ograniczeń.”

– Manula Kalicka autorka książki: „Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej”.

Link do zakupu biletów poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0qoYqQqtMbrVgL4HxsmXGUSmqP8QQXqLrtS-3pn1uzpLCMQ/viewform?pli=1

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto