Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tysiące mieszkańców Trójmiasta gotowych nieść pomoc dla seniorów i osób walczących z koronawirusem

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Widzialna Ręka to ogólnopolska inicjatywa wsparcia lekarzy, strażaków, pielęgniarek, policjantów i żołnierzy - wszystkich tych, którzy walczą z pandemią koronawirusa – grupa wspomaga ciepłym posiłkiem. Mieszkańcy organizują również pomoc dla seniorów i osób, które nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów czy też przebywają pod kwarantanną. Do tej pory w różne akcje zaangażowało się tysiące mieszkańców Trójmiasta i okolic.

Założona trzy dni temu grupa ciągle rośnie i obecnie ma prawie 10 tysięcy członków. Dzięki niej mieszkańcy mogą dotrzeć do osób, które się izolują, przebywają pod kwarantanną lub są seniorami. Założycielka grupy przyznaje, że nie spodziewała się takiego odzewu wśród mieszkańców Trójmiasta.

- Pomysł jest zupełnie nieoryginalny - mówi Olga Pajewska, pomysłodawczyni akcji oraz prezes Fundacji Młodorośli. - Przeczytałam artykuł o grupie ogólnopolskiej i zobaczyłam, że zachęcają do zakładania grup lokalnych. Wiemy, że wielu seniorów korzysta z Facebooka, ale dla tych, którzy nie potrafią z niego korzystać prowadzimy infolinię i staramy się dotrzeć do nich za pomocą materiałów informacyjnych. Liczba osób w to zaangażowanych to fantastyczna wiadomość. Pokazuje nam, że ludzie są z natury dobrzy i to dobro chcą tworzyć i przekazywać dalej. To bardzo pocieszające w obecnych czasach

Pierwsza paczka żywności od mieszkańców została dostarczona wczoraj do Szpitala Miejskiego w Gdyni. Organizatorom pomogła restauracja Muszla Gdynia, która codziennie dostarcza gdyńskim lekarzom darmowe 10 sztuk pizzy w ramach akcji #gastropomaga. Jak zapewniają organizatorzy współpraca z restauracjami układa się znakomicie, trójmiejska ekipa Widzialnej Ręki organizuje zbiórkę, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Przychody z niej zostaną przekazane restauracjom partnerskim gotowym przygotować i dostarczyć posiłki dla lokalnych bohaterów, w tym do szpitali w Gdyni i Gdańsku.

- Nawiązaliśmy współpracę z restauracjami w całym Trójmieście - podkreśla Olga Pajewska. - Najważniejsze działania rozpoczną się w momencie osiągnięcia całości celu zbiórki, czyli 8 tysięcy złotych, ale już mamy deklaracje od restauratorów z całego Trójmiasta o chęci zaangażowania w tę akcję społeczną. Dzięki tej akcji wesprzemy lokalnych restauratorów, którzy przeżywają kryzys w obecnej sytuacji i za ich pośrednictwem przekażemy posiłki lekarzom, strażakom, policjantom, pielęgniarkom, pracownikom technicznym. Chcemy w ten sposób pokazać, że widzimy ich pracę i dziękujemy za ich służbę.

Grupa to nie tylko zbiórki, skłonni do pomocy mieszkańcy pomagają sobie wzajemną radą, robią zakupy, mogą wyprowadzić psa czy podzielić się dobrą książką. Niektórzy kupują też maski ochronne dla lekarzy, o co wczoraj zaapelowały Szpitale Pomorskie.

Seniorzy, którzy nie korzystają z Facebooka mogą zadzwonić pod numer infolinii: 601 943 872. Zbiórka na posiłki dla trójmiejskich bohaterów dostępna tutaj: https://zrzutka.pl/u58bss

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto