Trefl Sopot kontynuuje świetną passę wygranych w play-offach

Piotr Wiśniewski
Przemek Świderski
To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Trefla. Już do przerwy podopieczni Karlisa Muiznieksa prowadzili różnicą 11 "oczek", a sam Filip Dylewicz zdobył 19 punktów. Gdy wydawało się, że żółto-czarni mają mecz pod kontrolą w trzeciej kwarcie Turów zniwelował niemal większość strat. Jednak w ostatniej odsłonie meczu sopocki zespół znów odjechał rywalom i wygrał 76:62. To trzecia wygrana Trefla odniesiona nad Turowem w tym sezonie i dobry prognostyk na przyszłość.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 62:76 (15:23, 13:16, 25:17, 9:20)

PGE Turów: Torey Thomas 13, Daniel Kickert 12, Robert Tomaszek 9, Konrad Wysocki 8, David Jackson 8, Ivan Zigeranović 5, Michał Gabiński 5, Michael Kuebler 2, Oskar Bukowiecki 0, Mateusz Jarmakowicz 0, Bartosz Bochno 0, Marko Brkić 0.

Trefl: Filip Dylewicz 24, Lawrence Kinnard 14, Paweł Kikowski 11, Dragan Ceranić 11, Marcin Stefański 7, Lorinza Harrington 5, Adam Waczyński 2, Giedrius Gustas 2, Slobodan Ljubotina 0, Paweł Malesa 0.

Trefl prowadzi w rywalizacji 1:0. Kolejne spotkanie tych zespołów w piątek o godzinie 18.00.

IV kwarta 62:76

Koniec meczu. Trefl wygrywa 76:62 i prowadzi w rywalizacji 1:0.

Trefl tego meczu na pewno już nie przegra. Na minutę przed końcem sopocianie prowadzą 76:62.

Tym razem na linii rzutów wolnych stanie Filip Dylewicz. Kapitan Trefla zdobywa jeden punkt. 62:73. Do końca meczu półtorej minuty.

Ceranić trafia jeden na dwa rzuty wolne. 62:72.

Skuteczna kontra gospodarzy, którą wykończył Jackson. 62:71.

Ostatnia przerwa wzięta przez trenera Winnickiego. Czy jego zawodnicy posłuchają rad i odrobią straty? 59:71.

Lawrence Kinnard celnie przymierza za linii 6,75. Podopieczni Karlisa Muiznieksa prowadzą już 12 punktami. 57:69.

Trójkowa seria Trefla. Wcześniej trafił Kinnard, a teraz uczynił to Harrington. 57:66 i o czas prosi szkoleniowiec Turowa Jacek Winnicki.

Do końca meczu sześć minut.

Na punkty Thomasa odpowiedział rzutem za trzy Kinnard. 55:63.

Skuteczna akcja Trefla w ataku. Prowadzenie żółto-czarnych urosło do siedmiu punktów. 53:60.

Niemoc rzutową obu zespołów przełamuje Kikowski. 53:58.

Minuta gry w czwartej kwarcie. Oba zespoły nie zdobyły jeszcze punktów.

III kwarta 53:56

Gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystują tej szansy. W odpowiedzi trafia Ceranić. 53:56.

Trójka Gabińskiego i gospodarze przegrywają już tylko dwoma "oczkami". 52:54.

Kuebler skutecznie wykonuje rzuty wolne. 49:54.

Dylewicz podaje do Stefańskiego, a ten przy próbie rzutu był faulowany. Skrzydłowy Trefla wykorzystuje tylko jeden rzut wolny. 47:54 w 28. minucie spotkania.

Paweł Kikowski zdobywa dwa punkty. Trefl prowadzł 49:42, ale po chwili za trzy celnym rzutem popisał Kickert. 45:49. Do końca trzeciej kwarty nieco ponad 180 sekund.

Gospodarze na fali. Spod kosza trafia Jackson. Przewaga żółto-czarnych maleje z każdą kolejną minutą. 42:45.

24. minuta gry. Trefl prowadzi już tylko 45:40.

I ponownie w roli głównej Dylewicz, który wykończył akcję 3 na 1 sopockiej drużyny. 35:45.

21 punkt Filipa Dylewicza. Sopocianie prowadzą 43:32. Trójką odpowiada Thomas. 35:43.

Thomas uciekł Gustasowi i zdobył dwa punkty. 32:41.

II kwarta 28:39

Świetna pierwsza połowa w wykonaniu Trefla i ich prowadzenie do przerwy w hali Turowa 39:28.

Konrad Wysocki celnie przymierza zza linii 6,75. 28:39.

Przy stanie 25:39 o czas prosi trener Karlis Muiznieks. Przed nami jeszcze minuta i 15 sekund gry w tej kwarcie.

Dylewicz wrócił na parkiet z ławki i od razu zdobył kolejne punkty dla swojego zespołu.

Trefl skutecznie forsuje defensywę Turowa. Punkty zdobywa Kinnard, a za chwilę gospodarze popełniają błąd 24 sekund. 22:37.

Wyczyn kolegi z zespołu próbował skopiować Bochno, ale nie poszedł w jego ślady. 22:35.

Z dystansu trafia Kickert. 22:35. Do końca pierwszej połowy meczu nieco ponad 4 minuty.

Czwarty celny rzut za trzy Trefla Sopot. Tym razem w wykonaniu Kikowskiego. Sopocianie prowadzą już różnicą 16 "oczek". 19:35.

Niemoc Turowa przełamuje Gabiński, który trafia spod kosza. 19:32. Kolejna ofensywna akcja gospodarzy nie przynosi punktów.

Gospodarze nie mogą odnaleźć właściwego rytmu gry. Sopocianie całkowicie zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Za nami sześć i pół minuty gry w drugiej kwarcie. 17:32.

Dylewicz spod kosza dobija niecelny rzut Harringtona. Kapitan Trefla ma już na koncie 17 punktów! 17:32.

Świetne otwarcie Trefla w drugiej kwarcie. Niespełna dwie minuty gry, a Trefl notuje run punktowy 7:2! 17:30.

Drugą kwartę celnym rzutem otwiera Dylewicz. Po chwili trafia Harrington i Trefl prowadzi już 27:15.

I kwarta 15:23

Trójka Kinnarda. Prowadzenie sopocian wzrasta do sześciu punktów.

Do końca pierwszej kwarty minuta. Trefl prowadzi 18:15.

Kikowski faulowany przez Brkicia. Zawodnik Trefla trafił jeden z dwóch wolnych. 15:18.

Wysocki przechytrzył Stefańskiego i zdobył dwa punkty. Dodatkowy z rzut wolnego. Remis po 13. Do końca pierwszej kwarty nieco ponad dwie i pół minuty.

Trójka Dylewicza. 10:14.

Trzypunktowa akcja Roberta Tomaszka. 10:11.

Przez obronę gospodarzy przebija się Dylewicz i trafia, będąc przy tym faulowany. W połowie pierwszej kwarty Trefl prowadzi 11:7.

Druga z rzędu nieudana próba za trzy w wykonaniu Michała Gabińskiego. 5:8.

Za trzy trafia Torey Thomas. 5:6.

Gospodarze pogubili się w ataku. Po 2 minutach żółto-czarni prowadzą 4:2.

Kolejne punkty sopocian. Tym razem trafia Filip Dylewicz. 0:4.

Trefl rozpoczyna mecz od punktów Giedriusa Gustasa. 0:2.