Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sportowo w Polsat Plus Arenie. „Gdyńskie Poruszenie” świętuje swoje 10. urodziny!

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Szybko minęło! „Gdyńskie Poruszenie” ma już 10 lat!
Szybko minęło! „Gdyńskie Poruszenie” ma już 10 lat! Łukasz Kamasz
Gdynia podsumowuje dziesięć lat działalności projektu „Gdyńskie Poruszenie”. Na urodziny projektu zaprasza do Polsat Plus Areny w Gdyni, gdzie, jak to w „Gdyńskim Poruszeniu” bywa, będzie można poćwiczyć oraz zasięgnąć rad specjalistów.

Jubileusz „Gdyńskiego Poruszenia”

W niedzielę, 18 lutego w Polsat Plus Arenie Gdynia odbędzie się jubileuszowe spotkanie, podczas którego będzie można wziąć udział w zajęciach znajdujących się w harmonogramie „Gdyńskiego Poruszenia”, zasięgnąć porad specjalistów i spędzić czas w miłym gronie.

- „Gdyńskie Poruszenie” dedykujemy mieszkańcom - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - W innych miastach w Polsce takie programy wygasza się po kilku latach ze względu na brak zainteresowania. W Gdyni zainteresowanie jest tak duże, że musieliśmy znacząco rozbudować ofertę naszych zajęć. Mamy zajęcia sportowe dedykowane dla różnych grup wiekowych, ale zajmujemy się także strefą zdrowotną. W ramach „Gdyńskiego Poruszenia” mamy zajęcia poświęcone dietetyce, odżywianiu. Podsumowujemy w Gdyni te ostatnie 10 lat, w najbliższą niedzielę w Polsat Plus Arenie.

- Początki były skromne, dzisiaj mieszkańcy ledwo mieszczą się w salach. Pokazaliśmy innym miastom w Polsce, że się da - mówił Marek Łucyk, wiceprezydent
- Początki były skromne, dzisiaj mieszkańcy ledwo mieszczą się w salach. Pokazaliśmy innym miastom w Polsce, że się da - mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. Łukasz Kamasz

Jubileuszowa impreza rozpocznie się o godzinie 9:00, kiedy w samym centrum Polsat Plus Areny Gdynia, na parkiet ruszą miłośnicy jogi. W tym treningu, podobnie jak w pozostałych aktywnościach, mogą wziąć wszyscy chętni bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Oprócz jogi, w ramach „Gdyńskiego Poruszenia”, będzie można wziąć udział w zajęciach zumby, pilatesu, Body Shape, zdrowego kręgosłupa czy Indoor Cycling. Event zakończy się zajęciami dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, dla których panel odbędzie się w godzinach 15:00-15:40.

- Zaczęło się niepozornie, od zajęć incydentalnych, jednak zainteresowanie było tak ogromne, że zdecydowaliśmy, że będzie to stały, cykliczny program różnych zajęć - wspomina Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Ten program przez lata ewoluował, zmieniały się rodzaje aktywności, liczba zajęć i uczestników czy miejsca. Na samym początku realizowaliśmy go wyłącznie w GCS-ie, potem wychodziliśmy do mieszkańców w kolejnych dzielnicach. Prowadzimy obecnie m.in. zajęcia zumby, pilatesu czy jogi. Mamy też specjalne zajęcia dla seniorów oraz kobiet w ciąży czy z małymi dziećmi. W zeszłym roku blisko 10 tysięcy mieszkańców wzięło udział w naszych zajęciach. Jednak „Gdyńskie Poruszenie” to tylko jedna z aktywności, którą proponujemy mieszkańcom. Bardzo podobne zajęcia realizujemy również w ramach Budżetu Obywatelskiego czy ze środków Rad Dzielnic. Naszym hitem, który powstał w zeszłym roku jest joga śmiechu, to zajęcia z elementem świeżości psychologicznej i okazuje się, że cieszą się największym zainteresowaniem.

W ramach akcji W Polsat Plus Arenie Gdynia odbędą się także wykłady dedykowane kobietom w ciąży oraz wszystkim tym, którzy chcą zgłębić swoje informacje w temacie diety i zdrowego odżywiania.

– Tak wspaniały jubileusz pokazuje tylko, jak bardzo mieszkańcy pokochali „Gdyńskie Poruszenie”. To wielki sukces tego projektu. Cieszy tym bardziej, że jako miasto mogliśmy mieć wpływ na aktywizację fizyczną gdynian, co jednocześnie przełożyło się na poprawę ich zdrowia. Z ogromną motywacją do działania rozpoczynamy zatem drugą dekadę tego przedsięwzięcia. Naszym zadaniem, jako samorządu, jest zapewnienie warunków do uprawiania sportu, dlatego regularnie oddajemy do użytku kolejne, nowe obiekty, które spełniają te potrzeby - podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W Polsat Plus Arenie Gdynia zlokalizowane będą stanowiska Gdyńskiego Centrum Zdrowia, w których będzie można bezpłatnie zmierzyć pomiar glukozy, ciśnienia, cholesterolu, poznać skład swojego ciała, a wyniki skonsultować ze specjalistą min. farmaceutą. Swoje punkty rozstawią również Informacja Turystyczna oraz Gdyńskie Przystanie, w których regularnie odbywają się różnego rodzaju aktywności sportowe.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto