Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Służby będą czuwać nad bezpieczeństwem w Uroczystość Wszystkich Świętych w Gdyni. Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Wideo
od 16 lat
W Uroczystość Wszystkich Świętych gdynianie udadzą się na groby swoich bliskich. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym nadal prowadzone są poszukiwania Grzegorza Borysa, służby proszą, aby powstrzymać się przed skracaniem drogi na nekropolię przez las.

Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa, służby proszą, aby nie skracać sobie drogi na cmentarz przez las

W Gdyni kontynuowana jest szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza Grzegorza Borysa, mężczyzny, który podejrzany jest o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Pomorska policja zaapelowała do osób, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, aby te stosowały się do alertów RCB oraz podpowiedzi samych mundurowych.

- Od wtorku do czwartku pomorska drogówka będzie prowadzić akcję Wszystkich Świętych - poinformowała nas mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Na drogach naszego województwa pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonach cmentarzy nastąpi w wielu miejscach ręczna regulacja ruchu. Nad bezpieczeństwem osób udających się w rejon cmentarzy czuwać będzie w trakcie 3 dni tych działań łącznie blisko tysiąc funkcjonariuszy ruchu drogowego. O bezpieczeństwo w tych dniach, jak każdego roku, będą dbali również policjanci prewencji i kryminalni. W związku z trwającą akcją poszukiwawczą za 44-latkiem podejrzanym o zabójstwo dziecka, apelujemy do osób, które w najbliższych dniach odwiedzać będą miejsca pochówku, o kierowanie się do nich drogami głównymi i nie chodzenie na tzw. skróty przez tereny leśne je okalające, oraz o stosowanie się do aktualnych alertów RCB oraz próśb policjantów.

Przypomnijmy, że Pomorska Policja wraz z Żandarmerią Wojskowa prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa, służby tropią podejrzanego, a mieszkańcy Trójmiasta i okolic codziennie otrzymują alerty RCB, w których informowani są, jakie miejsca Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego są obecnie objęte terenem poszukiwań.

Dzisiaj, tj. 31.10, służby proszą o niewchodzenie do rejonu TPK pomiędzy Chwarznem-Wiczlinem a Karwinami. Uruchomiono również dedykowaną skrzynkę mailową na wszelkiego rodzaju informacje dotyczące poszukiwanego Grzegorza Borysa: [email protected]. Każda informacja jest przez policjantów sprawdzana, nawet jeśli nie mamy pewności, że polega na prawdzie, warto przekazać ją policjantom. Tylko celowe wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy jest przestępstwem.

Tradycyjnie w rejonach gdyńskich cmentarzy będziemy mogli również spotkać gdyńskich strażników miejskich, którzy będą pilnowali okolicznego porządku.

- Nasze cztery patrole rewirowych będą na cmentarzach: Witomińska, Spokojna, Pelplińska, Owsiana i Arciszewskich, do tego dwa patrole interwencyjne do pomocy. Oczywiście będziemy zajmować się pilnowaniem ładu i porządku w okolicach cmentarzy. 1 listopada działania gdyńskiej straży miejskiej skupiają się właśnie na cmentarzach - mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy gdyńskiej straży miejskiej.

Grzegorz Borys wyjdzie z lasu? Ekspert ds. bezpieczeństwa: „To mało prawdopodobne”

O bezpieczeństwo gdynian, którzy mieszkają w okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, mieliśmy okazję zapytać niedawno również Marcina Samsela, eksperta ds. bezpieczeństwa oraz wykładowcę Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.

- Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że Grzegorz Borys wyjdzie z tego lasu i będzie ryzykował chociażby nagranie na kamerach - mówił nam w piątek, 27 października Marcin Samsel. - Bo już podejmował takie próby i został nagrany. (...) Tutaj naprawdę jest gdzie uciekać. Natomiast Grzegorz Borys nie skorzysta z przestrzeni miejskiej, bo w tej okolicy jego twarz, charakterystyczny plecak i ubiór kojarzą już wszyscy. Tutaj szasnę na jego spotkanie są małe. W lesie to już zupełnie coś innego - zauważał nasz rozmówca.

Całą rozmowę można przeczytać tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Służby będą czuwać nad bezpieczeństwem w Uroczystość Wszystkich Świętych w Gdyni. Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto