Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych 2023 w Gdyni. Jak dojechać na cmentarze?

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Przemyslaw Swiderski
Gdynia wprowadzi zmiany w organizacji ruchu w okolicy gdyńskich nekropolii. Tak jak co roku w związku okresem Wszystkich Świętych. Gdyńskie cmentarze komunalne, od 28 października do 2 listopada, będą otwarte przez całą dobę.

Wszystkich świętych w Gdyni. Jak dojechać na gdyńskie cmentarze?

- W tym okresie, w związku z przewidywanym wzmożonym ruchem pieszych, wprowadzony zostaje całkowity zakaz wjazdu samochodem na teren gdyńskich cmentarzy komunalnych - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych znajdują się szczegóły dotyczące wjazdu dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami oraz wydawania zezwoleń na roboty budowlane.

Zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć trzech gdyńskich nekropolii i cmentarza w Kosakowie i są podobne do tych wprowadzanych w poprzednich latach.

Zmiany w organizacji ruchu na cmentarzu komunalnym przy ul. Witomińskiej w Gdyni

Od 31 października (wtorek) do 1 listopada (środa) na ul. Witomińskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu - od skrzyżowania z ulicami Zielną i Bursztynową do skrzyżowania z ul. Warszawską. Od strony ul. Warszawskiej na ul. Witomińską będą mogły wjechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich i rowerzyści. Pozostali uczestnicy ruchu, w tym taksówki, będą mogli dostać się w rejon cmentarza tylko od ul. Kieleckiej.

Z ul. Śląskiej w lewo w ul. Warszawską będą mogły skręcić jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z al. Marsz. Piłsudskiego (węzeł im. Franciszki Cegielskiej) w kierunku Chyloni będzie można przejechać jedynie wiaduktem przebiegającym nad jezdnią al. Marsz. Piłsudskiego. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Zjazdowej na ul. Witomińską.

Na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Rolniczej, Witomińskiej i Konwaliowej nie będzie można skręcić w lewo z ul. Kieleckiej w ul. Konwaliową, a z ul. Witomińskiej będzie można pojechać tylko w prawo w ul. Rolniczą.

Na ul. Kieleckiej zostaną wprowadzone dwa pasy ruchu w kierunku ul. Witomińskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach będzie można zaparkować na pasie ruchu ul. Witomińskiej pomiędzy ul. Zielną a główną bramą cmentarza (po stronie cmentarza). Na końcu tego odcinka zostanie wyznaczony tymczasowy postój taksówek. Natomiast postój znajdujący się naprzeciwko budynku Zarządu Cmentarzy Komunalnych zostanie zawieszony. Parking przy cmentarzu będzie w całości przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Na odcinku ul. Witomińskiej pomiędzy główną bramą cmentarza a ul. Warszawską będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Na parkingu przy bramie cmentarza będzie pętla autobusowa.

Zmiany w organizacji ruchu na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej w Gdyni

Między 31 października (wtorek) a 1 listopada (środa) po obu stronach ul. Spokojnej - od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej do cmentarza, jak i na tej drodze - będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania. Z ul. Spokojnej na skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską będzie można skręcić tylko w prawo. Kierowcy będą mogli skorzystać z parkingu przy ul. Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu na cmentarzu Marynarki Wojennej przy ul. Antoniego Muchowskiego

Od 31 października (wtorek) do 1 listopada (środa) na ulicach Miegonia oraz Muchowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich.

Zmiany w organizacji ruchu na cmentarzu komunalnym w Kosakowie

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują 1 listopada 2023 roku (środa). Tego dnia zostaje wprowadzony:

  • objazd do cmentarza komunalnego przy ul. Rzemieślniczej przez wieś Pierwoszyno prowadzi ulicami Żeromskiego - Kaszubską - Rumską - Rzemieślniczą;
  • zakaz zatrzymywania się po stronie cmentarza na ul. Rzemieślniczej - nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej;
  • zakaz zatrzymywania się po lewej stronie ul. Żeromskiego - na odcinku od ronda do ul. Kaszubskiej - nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej;
  • zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Leśnej - na odcinku od ul. Rumskiej do ul. Brzozowej;
  • ruch jednokierunkowy na ul. Rzemieślniczej - w kierunku ul. Rumskiej - do ul. Chrzanowskiego.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zwrócenie uwagi na zmianę oznakowania wokół cmentarzy oraz o ostrożność - mówi Michał Felon. - W nadchodzącym czasie ruch wokół nekropolii na pewno będzie wzmożony. Zwróćmy uwagę na pieszych poruszających się w kierunku cmentarza.

Zmiany w gdyńskiej komunikacji miejskiej

- Tradycyjnie zachęcamy do tego, aby w tym okresie do 1 listopada korzystać z gdyńskiej komunikacji miejskiej - podkreśla Hubert Kołodziejski, dyrektor ZKM Gdynia. - Dodatkowe kursy na liniach zwykłych, których trasy prowadzą w pobliżu cmentarzy zostaną uruchomione 28 października i utrzymane do 2 listopada. 30 i 31 października oraz 2 i 3 listopada obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej. 1 listopada obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty.

W czasie zmienionej organizacji ruchu wprowadzone zostaną linie do obsługi poszczególnych cmentarzy:

Cmentarz Witomiński: w dniach 31 października i 1 listopada funkcjonować będą linie 390 (do/z Śródmieścia Gdyni) oraz 392 (do/z Witomina)

Cmentarz komunalny w Kosakowie: w dniach 28, 29, 31 października oraz 1 i 2 listopada funkcjonować będzie linia 305. W tym roku dodatkowo 1 listopada uruchomiona zostanie linia 335 - łącząca Śródmieście Gdyni z cmentarzem w Kosakowie przez ul. Janka Wiśniewskiego oraz ul. Kwiatkowskiego i Dąbka.

Cmentarz przy ul. Spokojnej w dniu 1 listopada uruchomiona zostaje dodatkowa linia 380.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wszystkich Świętych 2023 w Gdyni. Jak dojechać na cmentarze? - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto