Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Pekinu w Gdyni. Przyjmij ankietera i powiedz o potrzebach dzielnicy

Redakcja
Tomasz Bołt / Archiwum
Takiego przedsięwzięcia jeszcze w Gdyni nie było. Od poniedziałku, 20 czerwca do czwartku, 23 czerwca na Pekinie prowadzone będzie badanie społeczne, które pozwoli poznać problemy tej części Gdyni i potrzeby jej mieszkańców.

Wzgórze Orlicz-Dreszera na Leszczynkach potocznie zwane Pekinem jest jednym z sześciu obszarów, które objąć ma **

Gminny Program Rewitalizacji

miasta Gdyni. Nikt w mieście nie ma wątpliwości, że w miejscu, które ma bardzo złożoną, a jednocześnie delikatną sytuację, potrzebne są zmiany. Myśląc o wszechstronnej interwencji, rozwiązaniu narastających przez lat problemów i poprawie jakości życia kilkuset mieszkańców Pekinu konieczne jest przygotowanie precyzyjnego, wieloletniego planu. Prace nad nim poprzedzi szeroka i gruntowana analiza potrzeb mieszkańców.

Zobacz też: Rewitalizacja gdyńskiego "Pekinu". Dzielnicę czekają duże zmiany [ZDJĘCIA]

Od 20 do 23 czerwca na Pekinie przeprowadzone zostanie pierwsze w historii dzielnicy szeroko zakrojone badanie społeczne. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 15 - 20 pracownicy instytucji miejskich będą odwiedzać mieszkańców Pekinu i rozmawiać z nimi o jakości życia na tym osiedlu. Zapukają do wszystkich drzwi, postarają się dotrzeć do każdego z mieszkańców tak, by zyskać jak najpełniejszy obraz sytuacji w tej części Leszczynek.
Równolegle miasto będzie też rozmawiało z właścicielami terenów w tej części dzielnicy by poznać ich oczekiwania i próbować doprowadzić do kompromisu.

Na podstawie analizy zasygnalizowanych przez gdynian z Pekinu potrzeb i oczekiwań powstanie dokument określający zakres prac niezbędnych i możliwych do wykonania w ramach przewidzianego dla tego terenu programu rewitalizacji. Pekin jest bowiem jednym z sześciu obszarów, które obejmie Gminny Program Rewitalizacji dla miasta Gdyni. Trwają właśnie prace nad jego szczegółowymi zapisami dla każdego z rejonów.

Prace na Wzgórzu Orlicz-Dreszera będą prowadzone ze środków miasta – mimo trudnej sytuacji społecznej i braku podstawowej infrastruktury (zabudowa substandardowa sięgająca nierzadko czasów międzywojennych, brak podstawowego układu drogowego, kanalizacji, instalacji gazowej czy oświetlenia) teren nie został zakwalifikowany do objęcia wsparciem ze środków unijnych. W przeważające części teren ten stanowi własność osób prywatnych, jest dzierżawiony najemcom za bardzo niewielkie kwoty lub wręcz użytkowany bezumownie.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto