Przełamanie biało-zielonych. Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:1

Tomasz Bołt
Po serii fatalnych występów podopieczni Tomasza Kafarskiego sięgają po komplet punktów. Biało-zieloni pokonali w Lubinie Zagłębie 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 45 minucie Marcin Pietrowski. To pierwsze trafienie gdańskiej drużyny w oficjalnym meczu od 368 minut. Tym zwycięstwem swoją posadę uratował trener Kafarski. Prawdopodobnie pracę straci z kolei opiekun Zagłębia - Jan Urban.

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Pietrowski (45)

Zagłębie: Isailović - Kowalczyk, Reina, Horvath, Costa, Hanzel (46' Szymon Pawłowski), Rachwał, Wilczek, Abwo (77' Gancarczyk), Sernas (77' Mouhamadou Traore), Woźniak.

Lechia: Wojciech Pawłowski - Janicki, Vućko, Kożans, Andriuskevicius, Surma, Nowak (74' Wiśniewski), Hajrapetjan, Pietrowski, Abdou Razack Traore (90+2' Dawidowski), Tadić (64' Benson).

Żółte kartki: Woźniak (KGHM Zagłębie) oraz Nowak, Pietrowski, Abdou Razack Traore (Lechia).

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz).

Widzów: 6500.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Do przerwy Lechia prowadzi w Lubinie 1:0. Bramkę do szatni, w 45 minucie pięknym uderzeniem z 16 metrów zdobył Marcin Pietrowski.

Zaczynamy! Rozpoczęli gdańszczanie

Piłkarze obu drużyn wyszli już na boisko. Zawodnicy ubrani są w koszulki: "wykopmy rasizm ze stadionów".

Znamy wyjściowe składy obu drużyn.

Na ławce rezerwowych gdańskiej drużyny zasiedli: Małkowski, Łuczak, Poźniak, Kacprzycki, Dawidowski, Wiśniewski, Benson.

Lechia: Pawłowski - Janicki, Vućko, Kożans, Andriuskevicius - Pietrowski, Surma, Nowak, Hajrapetjan - Tadić, Traore.

CZYTAJ RELACJĘ LIVE Z MECZU ZAGŁĘBIE LUBIN - LECHIA GDAŃSK

Z Zagłębiem Lechia gra po raz 15. Do tej pory biało-zieloni odnieśli siedem zwycięstw, trzykrotnie zremisowali i ponieśli cztery porażki. Ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się zwycięstwem "Miedziowych" 3:1. Jedyną bramkę dla Lechii zdobył wówczas Abdou Razack Traore