Organika Budowlani Łódź - Atom Trefl 2:3

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Karolina Misztal
Zawodniczki z Łodzi po raz drugi w tym sezonie zawiesiły Atomówkom wysoko poprzeczkę. Podobnie jak w poprzednim meczu obu zespołów o losach zwycięstwa jednej ze stron zadecydował tie-break. I znów lepsze okazały się przyjezdne. Wówczas była to Organika, a teraz z tarczą wraca Atom Trefl. Podopieczne Alessandro Chiappiniego właściwy rytm gry odzyskały dopiero w trzecim secie. Pierwsze dwie partie należały bowiem do gospodyń. MVP spotkania została wybrana Neriman Ozsoy.

Walczące o prawo gry w play-offach gospodynie w meczu z Atomem Trefl musiały zdobyć jakieś punkty, a najlepiej pokonać sopocianki. Wówczas nie musiałyby oglądać się na rywalki. Atomówki z kolei już raczej nie mogły poprawić swojej drugiej pozycji. Pierwszą lokatę podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały na rzecz Muszynianki Muszyna, której wyższość musiały uznać w bezpośredniej konfrontacji. W pierwszym pojedynku obu zespołów zespół z Łodzi niespodziewanie wygrał w Ergo Arenie 3:2. Sopocianki miały więc okazję do rewanżu.

Mecz rozpoczął się od wyniku remisowego, a na pierwszej przerwie technicznej Organika prowadziła 8:7. Jeszcze wyższą przewagę gospodynie uzyskały na drugiej przerwie. Wówczas odskoczyły one na cztery punkty. W tym secie zawodniczki Atomu Trefl nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji i przegrały 20:25.
Ku uciesze rekordowej w tym sezonie liczby widzów w łódzkim Pałacu Sportu drugi set także należał do łodzianek. W drugiej partii Atomówki popełniły wiele prostych błędów, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Podopieczne Małgorzaty Niemczyk zbudowały kilkupunktową przewagę i ostatecznie partię wygrały do 18.

Na szczęście Atomówki wróciły do gry w secie trzecim. Przegrywały w nim 6:8, ale doprowadziły do remisu. Skuteczny serwis Julii Shelukhiny ponownie pozwolił Organice wyjść na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce podopieczne Chiappiniego złapały swój rytm gry i wypunktowały rywalki.

Drugi oddech Atomówki szybko zamieniły w zwycięstwo w czwartym secie. Gra sopocianek w końcu poprawiła się, co od razu przełożyło się na wynik 25:20 na ich korzyść.

Podobnie jak w meczu w Ergo Arenie tak i teraz o zwycięstwie jednej ze stron miał przesądzić tie-break. Ten padł łupem Atomu Trefl. Atomówki błyskawicznie wypracowały przewagę, ale łodzianki za sprawą bloku Sylwii Wojcieskiej i autowemu atakowi Neriman Ozsoy doprowadziły do stanu po 7. I to było na tyle emocji w czwartkowy wieczór. Atom lepiej rozegrał ostatnie piłki i wygrał ostatecznie seta do 11, a cały mecz 3:2.

Po tym zwycięstwie Atomówki zrównały się punktami z Muszynianką, która ma jednak w zanadrzu jeden mecz do rozegrania.

Organika Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:20, 25:18, 19:25, 20:25, 11:15)

Organika Budowalni: Kosek, Wojcieska, Mirek, De Paula, Echenique, Szeluchina, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Bryda, Szymańska, Zaroślińska.

Atom Trefl: Konieczna, Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez, Neriman, Maj (libero) oraz Fateeva, Śliwa, Dziękiewicz, Sieczka, Boz.