Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O migracji w Gdyni. Konferencja Zjednoczonej Prawicy. „Pokazaliśmy, że dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców” | WIDEO

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Wideo
od 16 lat
Jak przekonywali w Gdyni działacze Zjednoczonej Prawicy - radny miasta Gdyni - Marcin Bełbot oraz wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, rząd ZP jest gwarantem tego, że życie w Polsce nadal będzie bezpieczne.

Konferencja Zjednoczonej Prawicy w Gdyni. „Jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa Polaków”

Jak podkreślali politycy, zamierzali oni przedstawić rzeczywisty stan migracji w województwie pomorskim. I odnieść to do danych, ich zdaniem nieprawdziwych, o których informuje opozycja.

- Od kilku miesięcy zmagamy się z festiwalem obłudy i hipokryzji ze strony opozycji - mówił Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski. - Mówiono o jakiś setkach tysięcy, czasami w ekscytacji o nawet milionach emigrantów, którzy podobno są sprowadzani do Polski przed rząd Zjednoczonej Prawicy. My, w Zjednoczonej Prawicy wolimy, zamiast krzyczeć i ekscytować się emocjami, koncentrować się na twardych danych. W województwie pomorskim tylko w zeszłym roku złożono około 23 tys. wniosków o pobyt stały na podstawie zezwolenia o pracę. Czyli właśnie o tych mitycznych wizach, o których tak się teraz krzyczy. Z czego rozpatrzono pozytywnie lekko ponad 11 tysięcy z nich. Gdzie są te setki tysięcy? Urząd Wojewódzki jest w bieżącym kontakcie z przedsiębiorcami, którzy mówią nam, że te procedury trwają za długo, bo około 6-9 miesięcy. Ale właśnie po to ten proces trwa tak długo, żebyśmy mogli dołożyć wszelkich starań, żeby te osoby, które chcą do Polski przyjechać były sprawdzone i nie stwarzały zagrożenia.

- Prowadzimy przemyślaną politykę migracyjną, dzięki niej, w Polsce jest bezpiecznie - przekonywali politycy.
- Prowadzimy przemyślaną politykę migracyjną, dzięki niej, w Polsce jest bezpiecznie - przekonywali politycy. Łukasz Kamasz

- W Gdyni problem migracji nie występuje, ale dlaczego? - pytał Marcin Bełbot, radny miasta Gdyni i kandydat w wyborach do Sejmu. - Ponieważ Zjednoczona Prawica jest gwarantem bezpieczeństwa Polaków, przez ostatnie 8 lat rządów bardzo jasno pokazaliśmy, że dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Żadna polityka, innego państwa, nie będzie miała wpływu na to, jak działa nasze państwo. Nie damy nikomu siłowo narzucić nam takiej polityki migracyjnej, jakiej by chciała Bruksela czy Niemcy. Nie wiemy, czy ta polityka będzie równie skutecznie blokowana przez opozycję. Teraz dopiero widać, że budowa muru na granicy z Białorusią była decyzją dobrą i bardzo sprawnie przez nasz rząd zrealizowaną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto