MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Narkotyki, brak prawa jazdy, niesprawne auta. 4 osoby na dołku, 23 mandaty, wnioski do sądu. Nocna kontrola taksówek „na apkę” w Trójmieście

OPRAC.: sb
Kontrola przewoźników na aplikację przez pomorską policję na terenie Trójmiasta
Kontrola przewoźników na aplikację przez pomorską policję na terenie Trójmiasta KMP Gdańsk
Cztery osoby zatrzymane w związku z posiadaniem bądź użyciem narkotyków, 23 mandaty karne i dwa wnioski o ukaranie do sądu to efekt kontroli 171 taksówek „na aplikację” w Trójmieście. Skoordynowaną akcję przeprowadziła policja z innymi służbami w pierwszą noc weekendu. Dwóch taksówkarzy miało sądownie zatrzymane prawa jazdy, jeden – sfałszowane. Zatrzymano także 4 dowody rejestracyjne. Przy okazji kontroli odnaleziono również dwie osoby zaginione.

Pomorscy policjanci przeprowadzili w piątek wieczorem kontrole tzw. przewozów na aplikację.

- W piątkowy wieczór odbyła się kolejna akcja policjantów z wydziałów kryminalnych, ruchu drogowego i oddziału prewencji, którzy kontrolowali pojazdy i kierowców świadczących w Gdańsku, Sopocie i Gdyni usługi przewozowe „na aplikację” – przekazała mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjanci skontrolowali taksówki w Trójmieście

Policjanci sprawdzali posiadanie wymaganych licencji na przewóz osób, obecność w organizmie kierowców alkoholu, bądź środków odurzających i psychotropowych, legalność ich pobytu, wyposażenie pojazdów, ale przede wszystkim prowadzili czynności mające na celu zapobieganie przestępstwom o charakterze seksualnym, do których dochodziło w tego rodzaju transporcie na terenie całego kraju.

- Ofiarami tych zdarzeń zazwyczaj były młode kobiety, które podróżowały w godzinach wieczornych i nocnych między miejscem zamieszkania a klubem rozrywkowym czy dyskoteką – przybliżała problem Banaszewska-Jaszczyk.

W trakcie kontroli prowadzonych w okolicy wytypowanych przez policjantów lokali, klubów i dyskotek na terenie Trójmiasta, wylegitymowano 172 osoby i skontrolowano 171 pojazdów. Przeprowadzono też 160 kontroli bagażu.

Nocna kontrola taksówek w Trójmieście

- Trzy osoby zostały zatrzymane z uwagi na posiadanie środków odurzających, a jedna w związku z kierowaniem pojazdem po ich zażyciu. Ponadto, jedna z zatrzymanych osób posługiwała się sfałszowanym dokumentem prawa jazdy. Dwóch kolejnych skontrolowanych kierowców prowadziło pojazdy pomimo aktywnych zakazów sądowych – poinformowała policjantka.

Dodała, że policjanci wystawili także 23 mandaty karne i sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu.

- Czterem kierującym zatrzymane zostały dowody rejestracyjne. Podczas działań policjanci ujawnili na terenie Gdyni również dwie osoby zaginione – przekazała mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk.

W policyjnej akcji wzięli także udział funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Osobom korzystającym z usług taksówek „na aplikację” policja zaleca: jeśli to możliwe, najlepiej podróżować w grupie; sprawdzać zgodności swojego przejazdu z danymi w aplikacji, tj. markę i numer rejestracyjny pojazdu, a w przypadku braku takiej zgodności – najlepiej zrezygnować z przejazdu; pozostawać w kontakcie z bliską osobą, w trakcie przejazdu i po jego zakończeniu; udostępniać bliskiej osobie trasę swojego przejazdu.

- Dobrą praktyką może być ustalenie z bliską osobą +hasła bezpieczeństwa+ w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Jeśli czujesz, że grozi Ci niebezpieczeństwo zadzwoń lub napisz wiadomość sms, używając tego hasła. Jeśli czujesz zagrożenie, zadzwoń pod numer alarmowy 112 – powiedz, gdzie jesteś i co się stało – tłumaczy policjantka.

CZYTAJ TEŻ: Wywołał fałszywy alarm bombowy w Gdańsku. Chciał uciec przed policją pociągiem

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto