Rafał Rusiecki
Karol Czubak strzelił dwie bramki w sparingu z FK Csíkszereda
Karol Czubak strzelił dwie bramki w sparingu z FK Csíkszereda Jakub Steinborn
W środę, 7 lutego 2024 roku piłkarze gdyńskiej Arki rozegrali ostatni mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji na boisku centrum sportowego w Belek. Po słabszej końcówce sparingu z dziesiątą drużyną rumuńskiej drugiej ligi żółto-niebiescy przegrali 2:3. Dublet w tym spotkaniu zdobył niezawodny Karol Czubak.

Piłkarze Arki Gdynia kończą zgrupowanie w tureckiej Larze

Do 85 minuty meczu kontrolnego z rumuńskim FK Csíkszereda drużyna trenera Wojciecha Łobodzińskiego prowadziła 2:1. Wówczas jednak posypała się gra w defensywie Arki, co drugoligowiec z południa Europy skrzętnie wykorzystał. A zwycięstwo 3:2 przypieczętował egzekwując rzut karny po wcześniejszym faulu przed bramką Pawła Lenarcika.

Gdynianie w środę, 7 lutego 2024 roku dwukrotnie cieszyli się po trafieniach Karola Czubaka. Skuteczny napastnik Arki wpisywał się na listę strzelców w pierwszej i drugiej połowie sparingu. Wcześniej trafił także w sparingu z młodzieżową reprezentacją Korei Południowej (1:0). To był zresztą jedyny mecz wygrany przez żółto-niebieskich w Turcji.

Lider Fortuny 1 Ligi kończy turecki etap przygotowań do rundy wiosennej z niekorzystnym bilansem jednej wygranej, jednego remisu i czterech porażek przy bilansie bramkowym 7-11. W czwartek, 8 lutego 2024 roku po południu arkowcy wylatują do Gdańska. Po dwóch dniach wolnych przystąpią do treningów już na obiektach w Gdyni.

Arka Gdynia - FK Csíkszereda 2:3 (1:1)
Bramki:
Karol Czubak 17, 67 - 11, 85, 87-karny

Arka: Lenarcik - Predenkiewicz (46 Stolc), Marcjanik, Dobrotka, Gojny (83 Szymański) - Gaprindaszwili (68 Lipkowski), Gol, Milewski (68 Borecki), Adamczyk, Kobacki (46 Skóra) - Czubak (74 Hafez)