Kolejna porażka mistrzów Polski. Galatasaray Stambuł - Asseco Prokom Gdynia 78:76

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Przemek Świderski
Porażka na własne życzenie - tak podsumować można występ Asseco Prokomu w Stambule. Mistrzowie Polski na początku czwartej kwarty prowadzili różnicą 14 punktów, ale w końcówce meczu dali się dogonić gospodarzom. Po regulaminowym czasie gry był remis, a o wszystkim przesądziła dogrywka. Próbę nerwów lepiej wytrzymali wicemistrzowie Turcji, którzy wygrali 78:76.

Galatasaray Medical Park Stambuł - Asseco Prokom Gdynia 78:76 (12:14, 22:17, 12:26, 24:13, d. 8:6)

Galatasaraył: Pachulia 19 (10 zb), Shumpert 13, Lucas 12, Songalia 10, Lakovic 8, Ozer 4, Andric 4, Acik 3, Arslan 3, Shipp 2..

Asseco Prokom: Motiejunas 22 (10 zb), Lafayette 18, Zamojski 15, Hrycaniuk 6, Szczotka 4, Seweryn 3, Blassingame 3, Frasunkiewicz 3, Dmitriev 2, Łapeta 0, Kuebler 0.

Dogrywka 78:76

Koniec meczu. Mistrzowie Polski przegrali 76:78

45 min. - Pachulia trafia jeden rzut wolny. 78:76.

45 min. - Motjejunas za trzy, ale nie trafił! Mistrzowie Polski jeszcze sfaulowali.

45 min. - Sędzia dopatrzył się przewinienia Lafayette'a. Tylko kiedy?

45 min. - Motjejunas chybił oba wolne!! 77:76.

44 min. - Pachulia trafia za dwa. 77:76.

44 min. - Spokój Lafayette'a na linii rzutów wolnych. Asseco Prokom prowadzi jednym punktem - 76:75.

44 min. - Zamojski dostał czapę do Shumperta. 75:74.

43 min. - Dwa punkty Motjejunasa. 75:74.

43 min. - Blassingame nie trafił z dystansu. Ależ emocje! 75:72. Hala aż kipi od emocji.

42 min. - Blassingame jeden na dwa wolne. 75:72.

41 min. - Trójką odpowiada Shumpert. 73:71.

41 min. - Zamojski trafił jeden wolny. 70:71.

IV kwarta 70:70

Koniec meczu. 70:70. Będziemy świadkami dogrywki.

40 min. - Pięć sekund do końca meczu! Piłka dla gdynian.

40 min. - Niestety gospodarze doprowadzają do remisu. 70:70.

40 min. - Pachulia wykorzystuje oba wolne. 67:70.

39 min. - Motjejunas w ważnym momencie trafia jeden rzut wolny. 65:70.

39 min. - Wojna nerwów. Faul w ofensywie popełnia Pachulia. 65:69.

39 min. - Lafayette próbował rzucać za trzy, ale chybił.

38 min. - Kolejna skuteczna akcja Dariusa Songalii. Niebezpiecznie topnieje prowadzenie gdynian. 65:69. A na trybunach głośne śpiewy kibiców "Galaty".

38 min. - Songalia ograł Motjejunas i zdobył dwa punkty. 63:69.

37 min. - Fatalny błąd Motjejunasa. Poddenerwowany Tomas Pacesas prosi o czas. 61:69.

37 min. - Songalia skutecznie pod koszem. 61:69.

37 min. - Dwa punkty Zamojskiego. 59:69.

36 min. - Z każdą kolejną akcją zmniejsza się prowadzenie mistrzów Polski. 59:67.

36 min. - Niestety Hrycaniuk nie trafił żadnego wolnego. 57:67.

36 min. - Hrycaniuk faulowany w ataku.

35 min. - Czteropunktowa akcja Lakovicia. 57:67.

35 min. - Ponownie za trzy Zamojski! 53:67.

34 min. - Za trzy celnie przymierzył Przemysław Frasunkiewicz. 50:64.

34 min. - Złe ustawienie mistrzów Polski w obronie wykorzystał Shumpert. 50:61.

33 min. - Lafayette nieskutecznie z dystansu. 48:61. Zaostrza się walka na parkiecie.

32 min. - Nieporozumienie w ataku gospodarzy. 48:61.

31 min. - Odpowiedź Pachulii. 48:59.

31 min. - Niesamowita akcja mistrzów Polski! Zamojski mógł zdobyć trzy, a tak zdobył dwa punkty. 46:59.

III kwarta 46:57

Na koniec trzeciej kwarty punkty Zamojskiego. 46:57! Tę kwartę mistrzowie Polski wygrali 26:12!

30 min. - Ponownie w roli głównej Lafayette, który przejął piłkę i pognał na kosz zdobywając dwa punkty! 46:55.

30 min. - Z wolnych nie myli się Lafayette. 46:53.

30 min. - Skuteczna akcja Songalii. 46:51.

29 min. - Kolejny faul w ofensywie. Piłka dla gospodarzy.

29 min. - Dobra akcja w obronie mistrzów Polski.

28 min. - Ofensywny faul Adama Hrycaniuka.

28 min. - Motjejunas trafia jeden wolny. 44:51.

27 min. - Lafayette w akcji dwa plus jeden. 42:50.

27 min. - Gospodarze odrabiają straty. Mistrzowie Polski mają już tylko pięć punktów przewagi. 42:47.

26 min. - Lucas za trzy. 40:47.

26 min. - Za trzy trafia także Lafayette! 37:47.

25 min. - Fenomenelnie Motjejunas. Litwin trafił za trzy. 34:44! Donatas zdobył już 17 punktów.

25 min. - Ponownie Litwin. Rzucił hakiem i mistrzowie Polski prowadza 41:34. Bardzo dobry okres gry podopiecznych Tomasa Pacesasa.

24 min. - Dupunktowa akcja Motjejunasa. Asseco Prokom powiększa przewagę. 34:39.

24 min. - Błąd kroków Lucasa. Gospodarze jeszcze bez punktu w tej kwarcie.

23 min - O czas prosi opiekun gospodarzy. Bardzo dobre otwarcie gdynian drugiej połowy, którzy zaczęli od runu punktowego 6:0.

23 min. - I kolejny rzut za trzy mistrzów Polski! 34:37!

22 min. - Zamojski! Za trzy! Stuprocentowa skuteczność zawodnika Asseco Prokomu w tym elemencie. 34:34.

22 min. - Szczotka zablokowany przez Shippa.

II kwarta 34:31

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą 34:31.

20 min. - Motjejunas zakłada czapę Lucasowi!

20 min. - Lafayette! Za trzy! 34:31. Mistrzowie Polski wrócili do gry.

19 min. - Trójka Motjejunasa. 32:28.

18 min. - Skutecznym rzutem odpowiada Lucas. 30:25.

18 min. - Lafayette wykorzystuje tylko jeden z dwóch rzutów wolnych. 28:25.

18 min. - Indywidualna akcja z lewej strony Lakovicia. 28:24.

17 min. - Wymiana punkt za punkt, cios za cios. 26:24.

17 min. - Kolejny remis. Skutecznie na linii rzutów wolnych Pachulia. 24:24.

16 min. - Dwa punkty Blassingame'a. 22:24.

16 min. I znów remis. Dwa punkty zdobył Piotr Szczotka. 22:22.

15 min. - Z trudnej pozycji nie trafił Michael Kuebler. 22:20.

15 min. - Motiejunas dwa na dwa wolne. 19:20.

14 min. - Łapeta pudłuje, co wykorzystują Turcy. 19:18.

14 min. - Pod kosz gospodarzy próbował przebijać się Blassingame. Mistrzowie Polski stracili piłkę.

13 min. - Świetne podanie Blassinagame'a do Szczotki. 17:18.

13 min. - Tutku Acik za trzy. 17:16.

12 min. - Przewinienie Piotra Szczotki. Na szczęście piłka w rękach Asseco Prokomu.

11 min. - Bardzo dobra akcja duetu Lafayette - Hrycaniuk, zakończona punktami środkowego mistrzów Polski. 12:16.

11 min. - Dobra obrona mistrzów Polski. Piłka jednak dla gospodarzy.

I kwarta 12:14

10 min. - Andrić na koniec pierwszej kwarty.

10 min. - Rosjanin nie myli się na linii rzutów wolnych. 10:14.

10 min. - Dmitriew faulowany w ataku.

9 min. - Spod kosza trafia Joshua Shipp. 10:12.

9 min. - Za trzy trafia Przemysław Zamojski. 8:12.

8 min. - Dwa wolne trafia Olivier Lafayette. 8:9.

8 min. - Oba zespoły nie powalają grą w ofensywie. Luksa Andrić wyprowadza Galatasaray na prowadzenie 8:7.

7 min. - Zaza Pachulia ogrywa Hrycaniuka. To szósty punkt tego zawodnika w tym meczu. 6:7.

7 min. - Seweryn chybił zza linii 6,75, ale piłka znów w rękach mistrzów Polski. Niestety grę wznowią Turcy od własnej połowy.

6 min. - Błąd kroków popełnił Adam Hrycaniuk.

6 min. - Znów Pachulia. Gdynianie w odpowiedzi przekraczają czas niezbędny na przeprowadzenie akcji. 4:7.

5 min. - Szybka akcja gdynian. Blassingame w tempo do Hrycaniuka, a ten spod kosza się nie myli. 2:7.

4 min. - Gospodarze jak na razie pudłują. Laković, który w Gdyni zdobył 21 punktów nie ma dobrze nastawionego celownika.

3 min. - Świetna akcja Asseco Prokomu. Za trzy trafił Seweryn. 2:5.

2 min. - Donatas Motiejunas. 2:2.

1 min. - Pierwsze punkty w tym meczu zdobywa Zaza Pachulia. 2:0.

1 min. - wynik meczu mógł otworzyć Seweryn, ale z czystej pozycji nie trafił za trzy.

Turcy nie wygrali jeszcze w tej edycji Euroligi meczu u siebie. Mistrzowie Polski z kolei w ogólnie nie zaznali smaku zwycięstwa.

Pierwsza piątka Asseco Prokomu: Blassingame, Seweryn, Szczotka, Motiejunas, Łapeta.

W pierwszym meczu obu zespołów rozegranym w Gdyni Asseco Prokom przegrało 72:76.

Czytaj również:**Asseco Prokom jedzie do Stambułu**

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans