III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2019”. Kolejny sukces gdyńskich strażaków!

st. asp. Mariusz Dragan – KM PSP m. st. Warszawy
Gdyńscy funkcjonariusze straży pożarnej pokonali 800 schodów w imponującym czasie 5:06,5 s i wygrali ogólnopolski konkurs w kategorii Państwowa Straż Pożarna 70+.

W niedzielę, 26 maja odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2019”. Ekipy z całej Polski musiały zmierzyć się z morderczym dystansem.

- Zawody polegały na biegu dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Zawodnicy mieli do pokonania około 800 schodów z metą na wysokości 114 metrów na poziomie tarasu widokowego PKIN - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP Warszawa

W kategorii "Państwowa Straż Pożarna 70+" bezkonkurencyjna okazała się drużyna Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, którą reprezentowali gdyńscy strażacy. Ogn. Piotr Dembicki i ogn. Andrzej Zaborowski pokonali konkursowy dystans w 5:06,5 s. Warto podkreślić, że strażacy z Ostrołęki, którzy zajęli drugie miejsce, zameldowali się na górze 15 sekund później!

Nasi strażacy zajęli też trzecie miejce w kategorii Open, w której musieli uznać wyższość kolegów z Białorusi.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe