MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka akcja Dziennika Bałtyckiego. Spotkajmy się w Gdyni Orłowie i posprzątajmy naszą plażę

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Zapraszamy na akcję sprzątania plaży w Gdyni Orłowie
Zapraszamy na akcję sprzątania plaży w Gdyni Orłowie Przemek Świderski
Wspólnie zadbajmy o nasze plaże. Zapraszamy na kolejną odsłonę akcji "Mój Bałtyk" w ramach której sprzątamy trójmiejskie plaże. Tym razem przyszedł czas posprzątać plaże w Gdyni. Spotkamy się już w przyszły czwartek w Orłowie.

Po raz kolejny "Dziennik Bałtycki" zaprasza do udziału w akcji sprzątania plaży w gdyńskim Orłowie. Spotykamy się w czwartek, 15 czerwca, w godz. 11.00-14.00 na prawo od molo. Na uczestników akcji czeka poczęstunek i pamiątkowe dyplomy oraz ogromna satysfakcja. Partnerem Strategicznym akcji Mój Bałtyk jest Energa z Grupy Orlen, a Partnerem Regionalnym Port Gdańsk.

Partnerami akcji są:

  • Port Service,
  • Lohmann,
  • Hes Gdynia Bulk Terminal
  • Gdyńskie Centrum Sportu

Jak pokazują działania, które prowadzimy w ramach naszej akcji "Mój Bałtyk, los trójmiejskich plaż nie jest nam obojętny. Mieszkańcy, ale także turyści, młodsi i starsi z entuzjazmem włączają się w sprzątanie plaż. Każdego roku worki wypełniają się plastikowymi i szklanymi butelkami, puszkami, siatkami, niedopałkami papierosów oraz mnóstwem innych śmieci. To doskonała okazja zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i swojej planety. Niewiele to kosztuje, a czyni miejsca, które odwiedzamy - mniej zaśmiecone i zdecydowanie czystsze. Sprawia, że odpady nie zostają zjedzone przez ptaki i ryby pływające w morzu. W ten sposób pomagamy także i im.

Na gdyńskich plażach, które należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce, tylko w okresie od początku stycznia do końca maja bieżącego roku zebraliśmy blisko 54 tony śmieci, w tym 25 ton samego szkła. Te liczby pokazują dobitnie, jakie ilości odpadów pozostawiają po sobie wypoczywający na naszych plażach turyści i mieszkańcy naszego miasta – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – Plaże są dobrem wspólnym i naszą wizytówką, o ich czystość powinniśmy dbać wszyscy razem nie śmiecąc. Bądźmy odpowiedzialni i szanujmy to, co zostało nam dane. Zabierajmy z plaż to, co na nie sami przynieśliśmy.

Tak było rok temu

Ubiegłoroczna nasza akcja sprzątania plaży w Gdyni zgromadziła w Orłowie prawdziwe tłumy. Byli uśmiechnięci i pełni zapału przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych i średnich, mieszkańcy oraz goście odwiedzający Gdynię, a nawet żołnierze Marynarki Wojennej RP. Na gdyńskiej plaży nie brakowało uśmiechu, który przekładał się na ciężką pracę, a ta na wypełnione śmieciami worki, których rok rocznie nie brakuje.

- Co roku sprzątamy i angażujemy się w sprzątanie plaży - mówiła Anna Czernysz-Devels, nauczycielka języka polskiego z SP nr 8. - Akcja "Czysty Bałtyk" to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, a także na naukę najmłodszych właściwych postaw ekologicznych.

Dzieci z gdyńskiej szkoły zgodnie powtarzały, że najważniejsza dla nich była możliwość pomocy.

- Wystarczy, że każdy z nas podniesie chociaż jeden śmieć, który znalazł się wokół niego i to wystarczy - mówili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdyni.

Sprzątanie plaży w Orłowie w Gdyni, odbędzie się w czwartek, 15 czerwca 2023 roku w godzinach 11:00 - 14:00.
Do zobaczenia!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wielka akcja Dziennika Bałtyckiego. Spotkajmy się w Gdyni Orłowie i posprzątajmy naszą plażę - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto