Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Jak na pojedynek 4 z 5. drużyną w tabeli piłkarskiej ekstraklasy emocji nie było zbyt wiele. Po pierwszej, dość dobrej połowie, w drugiej gra obu zespołów nie mogła się podobać. Górnik bezbramkowo zremisował z Lechią.

Górnik: Stachowiak - Bemben, Jop, Banaś (42' Danch), Magiera, Bonin (82' Gasparik), Pazdan, Marciniak, Jeż, Sikorski, Zahorski (30' Gabriel Nowak).

Lechia: Kapsa - Pietrowski, Bąk, Vucko, Andriuskevicius, Surma, Poźniak (72' Hajrapetjan), Nowak, Lukjanovs, Buval (82' Deleu), Traore (61' Dawidowski).

Żółta kartka: Jeż (Górnik).

Sędzia:
Paweł Gil (Lublin).

Widzów:
8100.

90+3 min. - Koniec meczu. Górnik - Lechia 0:0.

90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty.

88 min. - Rzut rożny dla Lechii. Piłka po strzale Harjapetjana odbija się od jednego z obrońców Górnika.

83 min. - Deleu zmienia Buvala.

82 min. - Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Wszystkie trzy zmiany dokonane przez trenera Nawałkę to efekt kontuzji jego zawodników.

81 min. - Druga połowa tego meczu stoi na dużo gorszym poziomie niż pierwsze 45 minut.

78 min. - Pewny chwyt Kapsy. Golkiper Lechii wyrósł na pierwszoplanową postać swojego zespołu.

76 min. - W polu karnym Górnika pada Nowak. Gwizdek sędziego milczy.

72 min. - Druga zmiana w Lechii. Harjapetjan za Poźniaka.

71 min - Zamieszenie w polu karnym Lechii. Dwukrotnie strzelali Górnicy, ale dobrze ustawieni gdańscy obrońcy blokowali te uderzenia.

69 min. - Marciniak dokładnie dośrodkował na głowę Sikorskiego, a ten uderzył obok słupka.

67 min. - Bonin uderzał z ostrego kąta i jęk zawodu kibiców Górnika. Pomocnik z Zabrza trafił w boczną siatkę.

64 min. - Ładna akcja Górników. Szybka wymiana z pierwszej piłki, ale Pietrowski wetknął nogę gdzie trzeba i piłka w rękach Kapsy.

61 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Za Traore na boisku pojawia się Tomasz Dawidowski.

58 min. - Na trybunach stadionu Górnika powraca doping.

51 min. - Napór Górnika nie słabnie. Kapsa kapitalnie broni uderzenie Jeża z półobrotu.

50 min. - Bąk uprzedza Nowaka. Rzut rożny dla gospodarzy.

47 min. - Jeż wycofuje piłkę do Nowaka, ale ten strzela bardzo, bardzo niecelnie.

46 min. - Początek drugiej połowy spotkania.

45+2 min. - Koniec pierwszej części meczu.

45 min. - Kapsa wygrywa pojedynek sam na sam z Jeżem.

44 min. - Kapsa ratuje Lechię przed utratą bramki, uprzedzając napastnika gospodarzy po podaniu Jeża.

42 min. - Ponownie w roli głównej Traore, który nie trafia jednak czysto w piłkę. Lechia w ostatnich minutach przycisnęła gospodarzy.

40 min. - Świetna akcja Abdou Razacka Traore. Traore pięknym zwodem minął Jopa i wywalczył rzut rożny.

37 min. - Poźniak z rzutu rożnego. Piłki nie sięgnął Pietrowski.

36 min. - Bemben posyła piłkę w pole karne, główkował Marciniak. Bez efektu.

34 min. - Więcej dogodnych okazji strzeleckich stworzyli sobie Górnicy. Wynik jednak bez zmian. 0:0.

31 min - Ależ nieporozumienie w szeregach obronnych Górnika. Banaś nie zrozumiał się ze Stachowiakiem, a na piłkę czyhał już Buval, który jednak faulował bramkarza gospodarzy.

29 min. - Z dobrej strony pokazał się Słowak Jeż, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Strzał bardzo dobry, ale obok bramki.

26 min. - Groźnie w polu karnym Górnika, ale akcja Traore przerwana przez defensorów Górnika.

25 min. - Nowak płasko w pole karne. ale do jego podania nie doszedł żaden z gdańszczan.

22 min. - Żółtą kartką ukarany Jeż.

20 min - Ładnie z krycia uwolnił się Daniel Sikorski, ale w porę ubiegł go Paweł Kapsa.

17 min. - Dobrą akcją Górnika przerywa Andriuskievicius, który wybija piłkę na rzut rożny.

15 min. - Po rzucie rożnym dla Górnika Banaś głową uderza w słupek.

12 min. - Kapitalna obrona Stachowiaka po uderzeniu Pawła Nowaka.

11 min. - Tempo gry nie powala na kolana.

7 min. - Na razie dość spokojna gra obu drużyn.

1 min. - Początek meczu w Zabrzu.