Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie można rozpalić ognisko w Gdyni? Sprawdź miejsca i nowe zasady! [LISTA MIEJSC]

mgdz
Archiwum NM
Od wtorku 21 lipca w Gdyni obowiązują nowe, uproszczone zasady rozpalania ognisk oraz grillowania w miejscach do tego wyznaczonych. Sprawdź, gdzie można rozpalić ognisko w Gdyni oraz jakimi zasadami należy się kierować.

Gdzie można rozpalić ognisko w Gdyni? Ciepły letni wieczór, gitarowe hity, spieczona kiełbaska prosto z ognia popijana gorącą herbatą. Kto nie lubi takich klimatów? Na szczęście miasto wyraziło zgodę rozpalania ognisk w miejscach takich jak Polanka Redłowska, Park Kolibki oraz na terenie zieleni przy ul. Leśna Polana.

Gdzie natomiast można skorzystać z istniejących, stacjonarnych urządzeń do grillowania? Miejsca równie przyjemne, czyli Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu, teren zieleni przy ul. Swarzewskiej oraz teren przy ul. Kopernika pn." Pastwisko Huzarska".

Jednocześnie miasto wprowadziło "Zasady palenia ognisk i korzystania z urządzeń do grillowania na terenach gminnych" i każdy, kto chce skorzystać z takich miejsc, powinien zapoznać się z poniższymi zasadami.

Zasady ogólne

- Ognisko lub grilla możemy rozpalać jedynie w miejscach do tego przeznaczonych
- Paleniska i grille są ogólnodostępne i mogą z nich korzystać zarówno osoby indywidualne i grupy
- Każdy, kto chce rozpalić ognisko czy grilla powinien każdorazowo powiadomić o tym Straż Pożarną i Straż Miejską - podając swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy
- Jeśli chcemy skorzystać z terenu na wyłączność, powinniśmy złożyć wniosek do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Gdyni, co najmniej 5 dni roboczych przed planowanym terminem.
- Korzystanie z paleniska lub grilla może być organizowane wyłącznie przy udziale osoby pełnoletniej.

Rozpalanie ogniska

- Za każdym razem, gdy organizujemy ognisko lub grilla, powinniśmy być bardzo ostrożni, a po zakończeniu sprawdzić czy na tym obszarze nie zostały tlące się węgle lub drewno i czy palenisko zostało w 100% ugaszone.
- Nie powinniśmy też pozostawiać ogniska bez opieki, natomiast po zakończeniu miejsce powinno zostać oczyszczone, nieuszkodzone i umożliwiające ponowne użycie.
- Materiały do rozpalania i podtrzymywania ogniska powinniśmy zorganizować we własnym zakresie. Powinny być to wyłącznie drewno, węgiel drzewny lub inne materiały przeznaczone do tego celu.

Utrzymywanie porządku

- Korzystając z terenu przeznaczonego na ognisko bierzemy odpowiedzialność za wszelkie szkody, które ewentualnie wyrządzimy
- Zabieramy ze sobą wszelkie odpady, nieczystości i śmieci zebrane w trakcie wydarzenia lub pozostawiamy w najbliższym przeznaczonym do tego miejscu
- Za nie przestrzeganie w/w zasad, opartych na przepisach powszechnie obowiązujących, grożą sankcje karne wynikające z ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń (Dz.U. 2013. 482 j.t. z późn. zmianami ).
Wysokość grzywien określono w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz.U. 2013. 1624 j.t. z późn. zmianami).

Telefony alarmowe
Numer alarmowy 112; Straż Pożarna 998; Straż Miejska 986; Pogotowie Ratunkowe 999; Policja 997

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, ul. 10 Lutego 24, tel. 58 761 20 00
Urząd Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, tel.58 668 80 00

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto