MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dwoje nowych wicewojewodów pomorskich - to Anna Olkowska-Jacyno oraz Emil Rojek

OPRAC.:
Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
To nowi wicewojewodowie.
To nowi wicewojewodowie. Anna Szade/Emil Rojek FB
Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz wybrała już swoich zastępców. Będą nimi Anna Oklowska-Jacyno z Nowej Lewicy, wieloletnia urzędniczka malborskiego magistratu oraz Emil Rojek reprezentujący Trzecią Drogę, radca prawny związany zawodowo z Urzędem Miasta Gdyni. Nominacje czekają już tylko na podpis premiera.

Oto nowi zastępcy Beaty Rutkiewicz. Czekają tylko na podpis premiera

Anna Olkowska-Jacyno

Z Urzędem Miasta w Malborku związana była przez ostanie dziewięć lat. Odpowiadała tam za projekty rewitalizacji miasta oraz za wdrożenie programu dostępności magistratu dla osób z niepełnosprawnościami.

Po godzinach pracy zawodowej działa społecznie m.in. w Stowarzyszeniu na rzecz Osób Potrzebujących Malwa, które wspiera seniorów, ale też stawia nacisk na współpracę międzypokoleniową. Anna Olkowska-Jacyno w tej działalności kieruje się mottem: „Może i młodsi szybciej biegną, ale to starsi znają drogę”. Za wspieranie środowiska osób starszych otrzymała we wrześniu ubiegłego roku tytuł „Przyjaciel Seniora” w dorocznym konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

- Z jednej strony jest to dla mnie wielki zaszczyt, a z drugiej wielka odpowiedzialność. To także szansa i chęć wykorzystania ponad 20-letniego doświadczenia zawodowego, w tym ponad 15 lat pracy w samorządzie. Mam nadzieję nie zawieść pokładanych oczekiwań – mówiła niedawno „Dziennikowi Bałtyckiemu” Anna Olkowska-Jacyno.

Anna Olkowska-Jacyno jest członkinią Nowej Lewicy i szefową struktur tego ugrupowania w powiecie malborskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych było „dwójką” w wyborach do Sejmu, ale nie udało jej się dostać do parlamentu. Jednak teraz przed nią – wszystko na to wskazuje – nowe wyzwania w administracji rządowej w terenie.

Emil Rojek

To właśnie on zostanie pierwszym zastępcą Beaty Rutkiewicz. Zawodowo od wielu lat związany był z Urzędem Miasta Gdyni, gdzie pracuje jako radca prawny i prowadzi nadzór i opiekę prawną nad jednostkami samorządu terytorialnego. Jest członkiem Polski 2050 (Trzecia Droga). Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To również koordynator regionalnego oddziału Instytutu Strategie 2050 w woj. pomorskim.

- Jako wicewojewoda będę się kierował zasadą subsydiarności, czyli pomocniczości - zapowiada w gdańsk.pl Emil Rojek. - Każdy szczebel władzy powinien realizować tylko takie zadania, których nie da się zrealizować na niższym szczeblu. Samorząd terytorialny radzi sobie najlepiej z wieloma wyzwaniami życia społecznego, moim zadaniem jest, by te działania skutecznie wspierać. To ważne, tym bardziej, że zasada subsydiarności nie była przestrzegana w ostatnich latach.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dwoje nowych wicewojewodów pomorskich - to Anna Olkowska-Jacyno oraz Emil Rojek - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto