Basket w drugiej połowie rozbił Zagłębie

(stan)
Koszykarki Basketu Gdynia wygrały mecz ekstraklasy w Sosnowcu z Zagłębiem 66:60 (13:16, 11:22, 18:12, 24:10).

Basket zaczął źle mecz w Sosnowcu. Wprawdzie po pierwszej kwarcie podopieczne Katarzyny Dydek traciłty do rywalek tylko trzy punkty, ale w drugiej połowie przewaga Zagłębia wzrosła już do 16 punktów.

Gdynianki pokazały jednak charakter i bardzo dobrą grę w drugiej połowie spotkania. W końcówce trzeciej kwarty zaczęły wreszcie zmniejszać straty, ale kluczowy okazał się początek ostatniej odsłony tego spotkania. Basket wygrał ten fragment aż 12:0 i objął prowadzenie, które utrzymał już do końca meczu i sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu.

Zagłębie: McCallum 18, Sutherland 13, Bekasiewicz 10, Dąbkowska 9, Swanier 2 oraz Dobrowolska 6, Antczak 2, Kaczor 0, Głocka 0, Rozwadowska 0.

Basket: M. Bibrzycka 13, A. Bibrzycka 13, Johnson 12, Skerović 10, Wilson 4 oraz Troina 6, Jakubiuk 4, Suknarowska 3, Kotnis 1, Podgórna 0.