AZS AWF Wrocław - Vistal Łączpol Gdynia 22:26 (13:8)

Janusz WoźniakZaktualizowano
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia, w drugiej kolejce superligi, jechały na mecz z AZS AWF Sport Concept Wrocław po zwycięstwo, które pozwoliłoby im zachować pozycję liderek tabeli. Wygrały ostatecznie 26:22, nadal są pierwsze w tabeli, ale to zwycięstwo wymęczyły w kiepskim stylu. W stylu, który drużynie deklarującej walkę o mistrzostwo Polski nie przystoi.

Wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwanym przez trenera gdynianek Jerzego Cieplińskiego scenariuszem. W szóstej minucie Vistal Łączpol prowadził 4:2 i zaczął się prawdziwy festiwal błędów w zespole gości. Ambitne akademiczki z Wrocławia pewnie same się dziwiły z jaką łatwością zdobyły sześć bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:4. To była dopiero 12 minuta spotkania, ale w kolejnych gdynianki nie potrafiły odzyskać właściwego rytmu gry i na przerwę schodziły przegrywając różnicą pięciu goli (8:13).
W przerwie w szatani gdynianek musiało być gorąco. Trener Ciepliński w takich sytuacjach raczej nie przebiera w słowach. Efektem był pościg za rywalkami. W 39 minucie gdynianki przegrywały jeszcze 14:17, ale na kwadrans przed końcem meczu wyszły już na prowadzenie jedną bramką (18:17). Tym razem nie dały się dogonić, wygrywając ostatecznie różnicą czterech goli.
- Tak bywa, jak zawodniczki już przed meczem myślą, że wygrały. A na zwycięstwo trzeba zapracować dobrą gra i determinacją. Dobrze, że po przerwie udało nam się zagrać lepiej i wygrać. Oby to była pouczająca nauczka o powiedział trener Ciepliński.

Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 2, Głowińska 3, Szwed 1, Dinis Vartić 4, Duran 2, Koniuszaniec 4 oraz Kulwińska 4, Kobzar 3, Lipska 2, Jędrzejczyk 1, Białek 1.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans