Atom Trefl stracił szansę na Puchar Polski

Tomasz Bołt
Najłatwiejsza droga do Europy wiedzie przez Puchar Polski. Zwycięzca kobiecego pucharu w nagrodę ma możliwość startu w Lidze Mistrzyń. Niestety zawodniczki Atomu Trefla Sopot z takiej szansy nie skorzystały. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały w półfinale z BKS-em Aluprof 1:3 i marzenia o sięgnięciu po to trofeum muszą odłożyć na następny rok.

Sopocianki do półfinału awansowały po pewnym zwycięstwie z Organiką Łódź 3:0. Z kolei sobotnie rywalki Atomu Trefl w piątek przeszły prawdziwą drogę z nieba do piekła. W starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza bielszczanki przegrywały już 0:2 w setach, a mimo to zdołały odwrócić losy rywalizacji na swoją korzyść i wygrać.

Na początku pierwszego seta podopieczne Alessandro Chiappiniego prowadziły 3:1, a potem 7:4, ale niestety przewagi tej nie zdołały utrzymać. Mistrzynie Polski doprowadziły do remisu po 10, by po chwili wyjść na dwupunktowe prowadzenie 12:10. Atom jednak te straty zniwelował i za chwilę to sopocianki były w lepszej pozycji wyjściowej. Niestety kilka błędów w końcówce partii zadecydowało o porażce sopocianek w pierwszym secie 22:25.

Taki samym wynikiem, z tym że na korzyść Atomu Trefl zakończyła się druga partia. W niej trwała zażarta walka do stanu 21:19 na korzyść zespołu z Sopotu. Atomówki zdobyły wówczas kilka punktów z rzędu i triumfowały do 22.

Atom poszedł za ciosem i udanie rozpoczął trzeciego seta. Prowadził 7:4. Rywalki doprowadziły do remisu 13:13, a potem przełamały sopocianki. Znów o wygranej w secie zadecydowała lepsza postawa w końcówce partii. BKS wygrał 25:21 i prowadził w meczu 2:1.

O czwartym secie sopocianki powinny jak najszybciej zapomnieć. Grały w nim wręcz katastrofalnie. Pierwszy punkt Atom zdobył dopiero przy stanie 0:8 dla Aluprofu! Bielszczanki nie zwalniały tempa i bezlitośnie punktowały Atomówki. Te nie bardzo potrafiły się odnaleźć na parkiecie i tylko przyglądały się skutecznej grze mistrzyń Polski. A Aluprof powiększał przewagę, by zdeklasować podopieczne Alessandro Chiappiniego 25:11. BKS ostatecznie wygrał 3:1 i awansował do finału, w którym czeka już Muszynianka Muszyna.

BKS Aluprof Bielska-Biała - Atom Trefl Sopot 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:11)

BKS Aluprof: Werblińska, Ciaszkiewicz, Okuniewska, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Podolec, Kaczmar, Wojtowicz, Waligóra, Frąckowiak.

Atom Trefl: Świeniewicz, Ozsoy, Bełcik, Maculewicz, Fernandez, Fateeva, Maj (libero) oraz Śliwa, Sieczka, Konieczna.