Asseco Prokom Gdynia wygrał w derbach Trójmiasta z Treflem Sopot! [ZDJĘCIA]

Patryk Kurkowski
Po niezwykle emocjonującym widowisku Asseco Prokom Gdynia pokonał w derbach Trójmiasta Trefla Sopot! Mistrzowie Polski przechylili szalę na swoją stronę w ostatnich sekundach! W tym meczu było wszystko - zwroty akcji, przełamania, kryzysy i wreszcie ogromny zastrzyk adrenaliny!

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 82:81 (16:26, 20:17, 23:20, 23:18)

Asseco Prokom: Łukasz Koszarek 18, Jerel Blassingame 18, Rasid Mahalbasic 14, Mateusz Ponitka 13, Adam Hrycaniuk 12, Piotr Szczotka 4, Piotr Pamuła 3, Alex Acker 0, Ryan Richards 0.

Trefl: Filip Dylewicz 14, Adam Waczyński 14, Przemysław Zamojski 14, Frank Turner 11, Sime Spralja 10, Marcin Stefański 9, Lorinza Harrington 7, Kurt Looby 2, Piotr Dąbrowski 0, Mateusz Jarmakowicz 0, Michał Michalak 0.

40' Koniec meczu! Wygrana Asseco Prokomu nad Treflem!

40' Stefański znowu zdobywa punkty! Trefl prowadzi 79:72

39' Stefański za dwa i Trefl ma pięć punktów przewagi! 77:72!

38' Stefański wykorzystał jedn rzut osobisty. Trefl prowadzi 75:72

37' Waczyński trafił za dwa i Trefl prowadzi 74:72

37' Blassingame też trafił z dystansu i remis 72:72

36' Coraz bliżej końca a wynik nadal na styku.

36' Turner trafił zza łuku i Trefl prowadzi 72:69

35' Koszarek za trzy i remis 69:69!

34' Raz jeszcze trafił Ponitka i Asseco Prokom przegrywa 66:69

34' Ponitka skutecznie i Asseco Prokom przegrywa 64:69

33' W Gdyni trwa wymiana ciosów, z której jak na razie lepiej wychodzą wicemistrzowie Polski. Asseco Prokom - Trefl 61:69

32' Asseco Prokom odpowiedział, ale wciąż przegrywa. 61:66

31' Waczyński trafił za trzy i Trefl wygrywa 66:59

31' Początek czwartej kwarty.

30' Koniec trzeciej kwarty. Asseco Prokom przegrywa 59:63

30' Mahalbasić rzutami wolnymi zmniejsza straty mistrzów Polski. Asseco Prokom - Trefl 56:63

29' Zamojski wykorzystał dwa osobiste i Trefl ma już siedem oczek więcej niż Asseco Prokom - 61:54

29' Zamojski z dystansu! Trefl wygrywa 59:54

28' Trefl odzyskał prowadzenie po akcji 2+1 Waczyńskiego. 56:54

27' Szczotka z półdystansu i Asseco Prokom wygrywa 54:52

26' Trójką odpowiada Dylewicz i mamy remis 52:52

26' Fantastyczny rzut z dystansu Blasingame'a! Asseco Prokom prowadzi 52:49!

26' Mistrzowie Polski grają coraz lepiej, w szczególności w ofensywie. Poprawili się zwłaszcza w rzutach z dystansu. Mecz nabiera kolorytu!

25' Szybka odpowiedź Trefla i remis 49:49

25' Koszarek za trzy i Asseco Prokom objęło prowadzenie! 49:47!

24' Pamuła z dystansu i Asseco Prokom praktycznie dopadł Trefla - 46:47!

24' Blassingame trafił z dystansu i Asseco Prokom przegrywa tylko 43:47

23' Asseco Prokom próbuje odrobić straty, ale nic z tego - defensywa jest dziurawa, co wykorzystał Spralja. Trefl prowadzi 47:38

22' Trefl powiększył przewagę i prowadzi 45:36

21' Obie drużyny ruszyły do ataku, ale póki co rzucają niecelnie.

21' Początek trzeciej kwarty.

20' Fantastyczna końcówka pierwszej połowy. Przełamał się Blassingame. Trefl Sopot prowadzi z Asseco Prokomem Gdynia 43:36 po 20 minutach

20' Moment ofensywnej gry obu drużyn. Asseco Prokom - Trefl 33:41

19' Ponitka wykorzystał jeden osobisty a dwa oczka dołożył jeszcze Mahalbasić i Asseco Prokom przegrywa 31:39.

19' Zamojski spod samego kosza i Trefl prowadzi 39:28

18' Blassingame zmarnował osobiste! Amerykanin nadal gra kiepsko.

18' Za trzy trafił Ponitka i Asseco Prokom przegrywa tylko 28:37

17' Ostatnie akcje nieudane w wykonaniu obu drużyn, które popełniają błędy.

17' Czas dla Mariusza Niedbalskiego, trenera Trefla.

16' Hrycaniuk zdołał ograć Jarmakowicza i zdobył punkty. Środkowy Asseco Prokomu dołożył też punkt z wolnego i mistrzowie Polski przegrywają 25:37

16' Blassingame rozgrywa słabe zawody. Amerykanin spudłował z dystansu i Trefl nadal wygrywa 37:22

15' Ciągle rośnie przewaga wicemistrzów Polski nad mistrzem! Trefl Sopot wygrywa aż 37:22!

14' Trefl odpowiada jednak świetnym rzutem z dystansu i wygrywa 34:22

14' Mahalbasić znalazł się niekryty pod koszem i łatwo dopisał dwa punkty do dorobku Asseco Prokomu, który przegrywa 22:31.

13' Trefl Sopot wyraźnie dominuje pod tablicami, co przynosi efekty. Turner ładnie wszedł pod kosz i zdobył punkty. Amerykanin wykorzystał też rzut wolny. Trefl prowadzi 31:20

12' Druga udana akcja z rzędu Mahalbasicia i Asseco Prokom przegrywa tylko 20:28

12' Szybka odpowiedź gdynian. Asseco Prokom - Trefl 18:28

11' Świetna akcja dwójkowa Turnera ze Spralją! Trefl prowadzi w Gdyni z Asseco Prokomem aż 28:16!

11' Rozpoczęła się druga kwarta meczu.

10' Koniec pierwszej kwarty. Trefl prowadzi 26:16!. Asseco Prokom fatalnie spisuje się w defensywie, pozwalając gościom na łatwe rzuty z dystansu i nie potrafiąc rozszyfrować akcji wicemistrzów.

10' Nie mogą upilnować Dylewicza gdynianie. Kapitan Trefla w 9,5 minuty przekroczył granicę 10 punktów! Trefl prowadzi 23:16.

9' Ożywił grę mistrzów Polski Koszarek, który trafił z dystansu. Asseco Prokom - Trefl 16:21

9' Asseco Prokom powoli odrabia straty 13:19, ale po chwili odpowiada Dylewicz i Trefl prowadzi 21:13.

8' Znakomite dogranie Koszarka do Szczotki, który bez problemów zdobył punkty. Asseco Prokom - Trefl 11:19

7' Asseco Prokom nadal ma problemy z akcją pozycyjną. Sopocianie ponownie to wykorzystali, powiększając prowadzenie. Trefl wygrywa już 19:9!

7' Zamieszanie pod koszem Trefla, które zakończyło się przejęciem piłki przez gości. Sopocianie powędrowali do ataku, gdzie za trzy trafił Zamojski. Trefl prowadzi 17:9. O czas poprosił trener gospodarzy Kestutis Kemzura.

6' Ponownie trafił Dylewicz i wicemistrzowie Polski wygrywają 14:9.

6' Dylewicz za trzy i Trefl prowadzi 12:9.

5' Harrington z dystansu i remis 9:9.

5' Kolejna fantastyczna kontra - tym razem w roli głównej Mateusz Ponitka. Asseco Prokom prowadzi 9:6.

4' Błyskawiczna kontra Asseco Prokomu, po przejęciu Blassingame'a. Hrycaniuk zdobył punkty i wykorzystał dodatkowy osobisty. Aseco Prokom wygrywa 7:6.

4' Zaliczone punkty gdynianom, bo blok Looby'ego spóźniony. Trefl prowadzi 6:4.

3' Asseco Prokom ciągle nieskuteczny w ataku.

2' Trefl szczelnie w defensywie, z czym problemy ma mistrz Polski. Goście prowadzą 6:2

2' Dobrze i szybko rozpoczęli sopocianie, którzy po trafieniach Dylewicza i Looby'ego prowadzą 4:0.

1' Rozpoczęły się derby, rozpoczęła się też nasza relacja!