Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:2

Arka coraz bliżej pierwszej ligi. Gdynianie po dramatycznie słabym meczu w swoim wykonaniu przegrali z Ruchem Chorzów 0:2. Tak słabej gry nie wytrzymali kibice, którzy kilka razy dość dobitnie dali znać, co sądzą o takiej postawie piłkarzy. Mecz ustawiła bramka zdobyta przez chorzowian w 5. minucie spotkania. Po tym trafieniu z żółto-niebieskich uszło powietrze.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Janoszka (5), 0:2 (Jankowski 67).

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Noll, Glavina (46' Giovanni), Zawistowski (77' Skela), Burkhardt (68' Siemaszko), Bożok, Labukas, Ivanovski.

Ruch: Perdijić - Jakubowski, Djokić, Grodzicki, Szyndrowski, Grzyb (68' Zieńczuk), Lisowski, Komac, Janoszka (85' Olszar) - Jankowski, (89' Malinowski), Piech.

Żółte kartki: Bożok, Ivanovski (Arka) oraz Djokić, Zieńczuk (Ruch).

Czerwona kartka:
Zieńczuk (Ruch) (90', za drugą żółtą).

Widzów: 6390.

90+5 min. - Koniec meczu. Piłkarzy Arki żegnają przeraźliwe gwiazdy.

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył pięć minut.

90 min. - Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marek Zieńczuk.

87 min. - Mocno zza pola karnego przymierzył Rafał Siemaszko. Piłkę po tym strzale sparował bramkarz gości. Rzut rożny dla Arki, z którego jednak nic nie wynika.

83 min. - Kibice śpiewają: "W Gdyni bez zmiany w tym klubie rządzą barany!".

81 min. - Ruch urządził sobie zabawę w polu karnym Arki, ale w końcu gdynianie wybijają piłkę poza obręb "16".

80 min. - Ivanovski do Duarte, a ten...zagrał do nikogo.

78 min. - Z trybun słychać donośne: "Zero ambicji Arkowcy, zero ambicji" oraz "Piłkarzyki-pajacyki".

77 min. - Trzecia i ostatnia zmiana w Arce. Skela w miejsce Zaiwstowskiego.

75 min. - Ciężko coś dobrego powiedzieć o grze Arki. Tymczasem Ruch coraz odważniej poczyna sobie w ataku.

72 min. - Z trybun głośne "Zap......" kierowane pod adresem piłkarzy.

71 min. - Celny strzał Labukasa, ale tylko tyle można o tym uderzeniu powiedzieć.

68 min. - Na trybunach głośne: "Arka grać, k.... mać!".

67 min. - Druga zmiana w Arce. Rafał Siemaszko wchodzi za Filipa Burkhardta.

66 min. - Ruch prowadzi w Gdyni już 2:0. Z okolic narożnika dośrodkowywał Piech, na piątym metrze z zerowego kąta piłkę przedłużył Jankowski, a piłka...wpadła do bramki.

66 min. - Na trybunach dziś 6390 widzów.

63 min. - Piłka odbiła się od jednego z defensorów Ruchu, ale czyhający tam Duarte nie zdołał dojść do piłki.

60 min. - Gdynianie bez pomysłu na grę. W Gdyni jesteśmy świadkami bardzo słabego spotkania.

56 min. - Zamieszanie w polu karnym Arki. Sytuację wyjaśniają gdyńscy defensorzy.

56 min. - Rzut rożny dla zespołu gości.

52 min. - Zawistowski kończy akcję Arki. Piłka leci w stronę Labukasa, ale ten nie zdołał jej odpowiednio przyjąć.

50 min. - Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Miroslav Bożok.

47 min. - Rzut wolny dla Arki nie przyniósł żadnych korzyści.

46 min. - Druga połowa meczu. W Arce zmiana. Duarte zastąpił na boisku Glavinę.

45 min. - Koniec pierwszej połowy spotkania. Arka przegrywa z Ruchem 0:1.

42 min. - Arkowcy są momentami wręcz bezradni.

41 min. - Dobre podanie do Labukasa, ale napastnik Arki został wyprzedzony przez Rafała Grodzickiego.

40 min. - Niecelnie z dystansu Filip Burkhardt.

39 min. - Skutecznie poza polem karnym interweniuje golkiper Ruchu, który uprzedził Labukasa.

36 min. - Strzał Glaviny blokują obrońcy Ruchu.

32 min. - Rzut rożny dla gości. Moretto niepewnie wychodzi do piłki, mija się z nią, ale na szczęście dla gdynian w odpowiednim miejscu znalazł się kapitan - Maciej Szmatiuk.

29 min. - Bardzo niedokładnie w pole karne zagrywa Bożok.

25 min. - Dobra akcja Arki. Z prawej strony pola karnego piłkę zagrywał Ivanovski, akcję próbował zamykać Tadas Labukas, ale uprzedzili go obrońcy Ruchu.

20 min. - Po ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Burkhardta główkował Maciej Szmatiuk. Obok bramki.

20 min. - Kibice wracają na trybuny.

18 min. - Na boisku grą Arki rządzi chaos.

15 min. - Zza pola karnego uderzał Miroslav Bożok. Niecelnie.

14 min. - Niemal wszyscy kibice opuścili trybuny. W związku z tym doping na stadionie ustał.

11 min. - Kibice Arki na znak protestu opuszczają sektory. To samo czynią fani z Chorzowa.

10 min. - Po stracie bramki gdynianie ruszyli do przodu, ale nie potrafią skonstruować pomysłowej akcji.

5 min. - 1:0 dla Ruchu. Lewą stroną przedarł się lewy obrońcy gości - Marek Szyndrowski, który odegrał w polu karnym do niepilnowanego Janoszki, a ten pokonał Moretto. To był pierwszy strzał w meczu.

4 min. - W polu karnym Ruchu pada Mirko Ivanovski. Gra toczy się dalej.

2 min. - Akcja Ruchu. Sytuację wyjaśniają obrońcy Arki.

1 min. - Początek meczu w Gdyni.

Na sektorze "Górka" sektorówka "Śledzie".

Tak jak przewidywaliśmy przed meczem wczesna godzina musiała odbić się na frekwencji. Biorąc pod uwagę poprzednie spotkania Arki na własnym stadionie to dziś trybuny świecą pustkami. Na meczu obecna jest także spora grupa fanów z Chorzowa, która korzysta z uroków słońca. Fani Ruchu bez koszulek.

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Noll - Ivanovski, Zawistowski, Bożok, Burkhardt, Glavina - Labukas.

Ruch: Perdjić - Jakubowski, Grodzicki, Djokić, Szyndrowski - Grzyb, Komac, Lisowski, Janoszka - Jankowski, Piech. --