Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Białogardzie na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w Białogardzie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- BURY Emilia Barbara - KWW EMILII BURY: 56,42% (4 788 głosów)
- PAKUSZTO Piotr Łukasz - KWW PONAD PODZIAŁAMI: 43,58% (3 699 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Białogardzie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- BURY Emilia Barbara - KWW EMILII BURY: 43,24% (3 910 głosów)
- PAKUSZTO Piotr Łukasz - KWW PONAD PODZIAŁAMI: 34,34% (3 105 głosów)
- SZYSZLAK Paweł Krzysztof - KWW OTWARTY BIAŁOGARD: 12,05% (1 090 głosów)
- BORKOWSKI Robert - KWW ROBERTA BORKOWSKIEGO: 10,37% (938 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIETRZAK Karol Maciej: pozycja 1 : 7,38% (191 głosów)
- ODROWSKI Marcin Piotr: pozycja 2 : 2,39% (62 głosów)
- SZWED Joanna Barbara: pozycja 3 : 2,51% (65 głosów)
- KOPCZYŃSKA Małgorzata: pozycja 4 : 1,35% (35 głosów)
- LEOCHO Jarosław: pozycja 5 : 0,73% (19 głosów)
- FURTAK Antoni Krzysztof: pozycja 6 : 2,28% (59 głosów)
- SMOLUCHOWSKA Mirosława: pozycja 7 : 0,23% (6 głosów)
- REICH Radosław Tomasz: pozycja 8 : 0,81% (21 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- LANGE-BLUWAS Małgorzata Anna: pozycja 1 : 1,62% (42 głosów)
- CZARNECKI Wojciech Krzysztof: pozycja 2 : 0,5% (13 głosów)
- MAKSYMOWICZ Agnieszka Olga: pozycja 3 : 0,46% (12 głosów)
- JAKUSZKA Szymon Łukasz: pozycja 4 : 0,04% (1 głosów)
- ROCZTEJN-AMORE Małgorzata Karolina: pozycja 5 : 0,31% (8 głosów)
- MATYCH Krzysztof Andrzej: pozycja 6 : 0,12% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY BIAŁOGARD:
- SZYSZLAK Paweł Krzysztof: pozycja 1 : 10,89% (282 głosów)
- GÓRSKI Jakub Grzegorz: pozycja 2 : 0,5% (13 głosów)
- LEWANDOWSKA Agnieszka: pozycja 3 : 0,77% (20 głosów)
- ROCH Rafał Dominik: pozycja 4 : 0,39% (10 głosów)
- POŃCZOCHA Agata Helena: pozycja 5 : 0,42% (11 głosów)
- KACZMAREK Paweł Krzysztof: pozycja 6 : 0,08% (2 głosów)
- SZYMANEK Marek Edward: pozycja 7 : 0,5% (13 głosów)
- KRATA Mirosława Maria: pozycja 8 : 0,27% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE:
- KOŁACKI Adam Jacek: pozycja 1 : 8,65% (224 głosów)
- BARAŃCZUK Paweł Ludomir: pozycja 2 : 1,85% (48 głosów)
- WEISZEWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,39% (10 głosów)
- ROZMUS Piotr: pozycja 4 : 0,58% (15 głosów)
- WAWRZYŃSKA Wiesława Małgorzata: pozycja 5 : 0,5% (13 głosów)
- KRÓL Irena Ewa: pozycja 6 : 0,89% (23 głosów)
- ZINKIEWICZ Anna: pozycja 7 : 0,35% (9 głosów)
- ADAMCZEWSKI Marcin Jerzy: pozycja 8 : 0,7% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EMILII BURY:
- ŁODZIŃSKI Jacek Marek: pozycja 1 : 5,79% (150 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Stanisław Adam: pozycja 2 : 2,74% (71 głosów)
- WITKOWSKI Jan: pozycja 3 : 1,08% (28 głosów)
- TARASEWICZ Justyna: pozycja 4 : 4,21% (109 głosów)
- ROSIŃSKI Daniel Andrzej: pozycja 5 : 1,43% (37 głosów)
- WALASEK Agnieszka Wioleta: pozycja 6 : 1,66% (43 głosów)
- OZIMKOWSKA Ada Sylwia: pozycja 7 : 0,85% (22 głosów)
- WRÓTNIAK Katarzyna Elżbieta: pozycja 8 : 1,85% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BORKOWSKIEGO:
- BORKOWSKI Robert: pozycja 1 : 11,55% (299 głosów)
- SZAJEWKO Krystyna: pozycja 2 : 0,73% (19 głosów)
- KACZMAREK Jacek Rafał: pozycja 3 : 0,12% (3 głosów)
- PIEKARSKI Kamil Rafał: pozycja 4 : 0,08% (2 głosów)
- MILEWICZ Anna Maria: pozycja 5 : 0,12% (3 głosów)
- MARKOWSKA Anna Monika: pozycja 6 : 0,15% (4 głosów)
- BRZOSTKO Przemysław Kamil: pozycja 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- MILCZAREK Andrzej Jan: pozycja 1 : 7,26% (188 głosów)
- KOZŁOWSKI Bartłomiej Jan: pozycja 2 : 3,63% (94 głosów)
- GLINKA Marta Wanda: pozycja 3 : 0,85% (22 głosów)
- SKOCZYK Grzegorz: pozycja 4 : 1,35% (35 głosów)
- SZULAKIEWICZ Ewelina Danuta: pozycja 5 : 1,93% (50 głosów)
- ROSADA Piotr: pozycja 6 : 0,42% (11 głosów)
- WALASEK Paweł Grzegorz: pozycja 7 : 0,5% (13 głosów)
- MIERZEJEWSKA Małgorzata Elżbieta: pozycja 8 : 3,21% (83 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKASKIEWICZ Piotr Jerzy: pozycja 1 : 8,03% (184 głosów)
- STANCZEWSKA Danuta Zofia: pozycja 2 : 3,01% (69 głosów)
- CZAJKOWSKA Marzena Maria: pozycja 3 : 1,09% (25 głosów)
- SZŁYK Kamil Damian: pozycja 4 : 1,48% (34 głosów)
- KOSTRZEWA Kamila Alicja: pozycja 5 : 0,31% (7 głosów)
- SUCHOCKI Mateusz Paweł: pozycja 6 : 0,44% (10 głosów)
- GOZDALSKA-SŁOWIK Urszula Maria: pozycja 7 : 3,8% (87 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- LESZCZYK Józef: pozycja 1 : 3,1% (71 głosów)
- SZADZIEWSKI Tomasz Aleksander: pozycja 2 : 2,31% (53 głosów)
- POPŁAWSKA Katarzyna Krystyna: pozycja 3 : 0,7% (16 głosów)
- TATYS Krzysztof: pozycja 4 : 0,7% (16 głosów)
- NASTULA Agnieszka Anna: pozycja 5 : 1,27% (29 głosów)
- GRZONA Grażyna: pozycja 6 : 0,17% (4 głosów)
- STACHOWIAK Małgorzata Maria: pozycja 7 : 1,4% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY BIAŁOGARD:
- KOPCZYŃSKI Marek: pozycja 1 : 3,54% (81 głosów)
- PATALON Joanna: pozycja 2 : 3,01% (69 głosów)
- KOWALIK-CZARNECKA Joanna Danuta: pozycja 3 : 0,92% (21 głosów)
- KOWALEWSKA Karolina Monika: pozycja 4 : 0,17% (4 głosów)
- GĄSIOROWSKI Dariusz: pozycja 5 : 0,65% (15 głosów)
- CACKOWSKA Sylwia Magdalena: pozycja 6 : 0,17% (4 głosów)
- LIS Szymon Paweł: pozycja 7 : 0,52% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE:
- ANDRYSIAK Janusz Marian: pozycja 1 : 6,07% (139 głosów)
- SZUMSKI Karol Piotr: pozycja 2 : 3,75% (86 głosów)
- URBAN Elżbieta: pozycja 3 : 0,96% (22 głosów)
- KOWALSKI Artur: pozycja 4 : 0,39% (9 głosów)
- WOŁKOWSKA Beata Wiesława: pozycja 5 : 0,52% (12 głosów)
- KOWALEWICZ Teresa Irena: pozycja 6 : 0,17% (4 głosów)
- SIWEK Bogdan Zdzisław: pozycja 7 : 2,92% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EMILII BURY:
- SĘK Kamil Paweł: pozycja 1 : 6,46% (148 głosów)
- ŚWIRKO-KRUSZEWSKA Marta: pozycja 2 : 5,59% (128 głosów)
- WOŁOSEK Edyta Maria: pozycja 3 : 2,84% (65 głosów)
- DŁUGOSZ Marzena: pozycja 4 : 1,27% (29 głosów)
- CHODAKOWSKA Iryna: pozycja 5 : 0,65% (15 głosów)
- LIPIŃSKI Piotr Jan: pozycja 6 : 0,26% (6 głosów)
- WERKOWSKI Bartosz Jan: pozycja 7 : 0,92% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BORKOWSKIEGO:
- JONKO Szczepan Sylwester: pozycja 1 : 4,76% (109 głosów)
- MARSZAŁEK Karolina Monika: pozycja 2 : 0,39% (9 głosów)
- SZPERLING Elżbieta Grażyna: pozycja 3 : 0,39% (9 głosów)
- ODROWSKA Jolanta Marzena: pozycja 4 : 1,05% (24 głosów)
- TERECH Jarosław: pozycja 5 : 0,13% (3 głosów)
- POŁCZYŃSKI Mateusz Andrzej: pozycja 6 : 0,7% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- MIELCAREK Paweł Aleksander: pozycja 1 : 10,78% (247 głosów)
- LIS Przemysław Czesław: pozycja 2 : 5,89% (135 głosów)
- OLECHNICKA Karolina Monika: pozycja 3 : 0,57% (13 głosów)
- STARUCH Beata Renata: pozycja 4 : 0,92% (21 głosów)
- WASILEWSKI Mirosław Jerzy: pozycja 5 : 1,44% (33 głosów)
- OLEJNICZAK-PYTLIŃSKA Stefania: pozycja 6 : 0,96% (22 głosów)
- PAWLICKI Krzysztof Piotr: pozycja 7 : 2,44% (56 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KWIECIEŃ Jacek Piotr: pozycja 1 : 8,28% (151 głosów)
- ODROWSKA Aleksandra: pozycja 2 : 4,44% (81 głosów)
- RASZPUNDA Dawid Marcin: pozycja 3 : 1,26% (23 głosów)
- CHMIELEWSKA-SZYMAŃSKA Aneta Katarzyna: pozycja 4 : 0,77% (14 głosów)
- BUSZMAN Mateusz: pozycja 5 : 0,55% (10 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK-BINKOWSKA Jolanta Jadwiga: pozycja 6 : 0,49% (9 głosów)
- SZTYRBICKI Wojciech Tomasz: pozycja 7 : 0,33% (6 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BOCK Magdalena: pozycja 1 : 1,97% (36 głosów)
- POGOREŁOW-TAMANCEW Wojciech: pozycja 2 : 0,33% (6 głosów)
- TATYS Renata: pozycja 3 : 0,6% (11 głosów)
- OBSZYŃSKI Przemysław Rafał: pozycja 4 : 0,27% (5 głosów)
- STACHOWIAK Magdalena Mirosława: pozycja 5 : 0,82% (15 głosów)
- LAZER Łukasz Jan: pozycja 6 : 0,27% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY BIAŁOGARD:
- RYNKIEWICZ Marcin Witold: pozycja 1 : 3,07% (56 głosów)
- STACHECKA Renata Cecylia: pozycja 2 : 1,43% (26 głosów)
- WILCZYŃSKI Wojciech Rafał: pozycja 3 : 1,48% (27 głosów)
- JANUSZEWSKA Magdalena Joanna: pozycja 4 : 0,66% (12 głosów)
- MAZURKIEWICZ Barbara Wiesława: pozycja 5 : 0,38% (7 głosów)
- NIEDOLISTEK Piotr Jan: pozycja 6 : 0,66% (12 głosów)
- KŁÓDKA Dominika Patrycja: pozycja 7 : 1,64% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE:
- SIWEK Maciej Krzysztof: pozycja 1 : 4,77% (87 głosów)
- DRAGAŃSKA Barbara Maria: pozycja 2 : 5,04% (92 głosów)
- RYNKIEWICZ Joanna Karolina: pozycja 3 : 0,77% (14 głosów)
- HAIK Ewa: pozycja 4 : 1,37% (25 głosów)
- PARUSZEWSKI Marek Rafał: pozycja 5 : 0,6% (11 głosów)
- WYDRA Łukasz Nicola: pozycja 6 : 0,55% (10 głosów)
- WASIUK Brygida Elżbieta: pozycja 7 : 0,66% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EMILII BURY:
- LEŚ Krystyna: pozycja 1 : 8,06% (147 głosów)
- SOBKOWIAK Łukasz Grzegorz: pozycja 2 : 4,5% (82 głosów)
- GONTARZ Mieczysław: pozycja 3 : 4,11% (75 głosów)
- DEMBIK Paweł Tomasz: pozycja 4 : 2,52% (46 głosów)
- STEFANIAK Katarzyna Monika: pozycja 5 : 1,86% (34 głosów)
- MIERZYŃSKA-RDZANEK Joanna Teresa: pozycja 6 : 2,19% (40 głosów)
- LIPNICKI Henryk Wincenty: pozycja 7 : 1,32% (24 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BORKOWSKIEGO:
- TYRAKOWSKA Agnieszka Joanna: pozycja 1 : 1,54% (28 głosów)
- JAREMKO Mariusz Piotr: pozycja 2 : 0,33% (6 głosów)
- BRAŃSKA Barbara Joanna: pozycja 3 : 0,27% (5 głosów)
- WASILEWSKI Zbigniew Czesław: pozycja 4 : 0,27% (5 głosów)
- DUDZIŃSKI Sebastian Jerzy: pozycja 5 : 0,55% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- SOSNOWSKI Jan: pozycja 1 : 8,28% (151 głosów)
- PAKUSZTO Piotr Łukasz: pozycja 2 : 10,14% (185 głosów)
- BARCZAK Aleksandra Weronika: pozycja 3 : 2,19% (40 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Igor Arkadiusz: pozycja 4 : 1,7% (31 głosów)
- KURŁOWICZ Zdzisław Marek: pozycja 5 : 0,99% (18 głosów)
- BRZEZIŃSKA Beata Katarzyna: pozycja 6 : 0,71% (13 głosów)
- SYCZ Karolina Katarzyna: pozycja 7 : 4,99% (91 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZURKO Wiesław: pozycja 1 : 9,88% (199 głosów)
- LANGNER Mateusz: pozycja 2 : 4,17% (84 głosów)
- BABIJ Małgorzata Ewelina: pozycja 3 : 2,28% (46 głosów)
- ŁOSIEWICZ Piotr: pozycja 4 : 0,4% (8 głosów)
- SAWIRSKA Edyta Marzena: pozycja 5 : 0,2% (4 głosów)
- SENKOWSKA Magdalena Maria: pozycja 6 : 0,5% (10 głosów)
- PLUCIŃSKI Arkadiusz Andrzej: pozycja 7 : 1,09% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOTLĘGA Jerzy Waldemar: pozycja 1 : 4,12% (83 głosów)
- STACHOWIAK Damian Maciej: pozycja 2 : 1,04% (21 głosów)
- JUSZCZAK Alina Krystyna: pozycja 3 : 0,55% (11 głosów)
- GÖDELMANN Edyta Irena: pozycja 4 : 0,2% (4 głosów)
- BELTER Karolina Justyna: pozycja 5 : 0,25% (5 głosów)
- JAKUBOWSKI Mateusz Mariusz: pozycja 6 : 0,2% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY BIAŁOGARD:
- ANUSZKIEWICZ Paweł Piotr: pozycja 1 : 6,9% (139 głosów)
- PIASECKI Łukasz Jarosław: pozycja 2 : 2,93% (59 głosów)
- RUDZIK Grzegorz: pozycja 3 : 1,74% (35 głosów)
- BIL Sandra Magdalena: pozycja 4
- JAKUBCZYK Nikola Monika: pozycja 5 : 0,4% (8 głosów)
- JAŚKIEWICZ Damian Henryk: pozycja 6 : 1,69% (34 głosów)
- KUZIKO-KEMUŚ Aneta: pozycja 7 : 2,33% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE:
- SKASKIEWICZ Sebastian Sławomir: pozycja 1 : 1,99% (40 głosów)
- SMOLIŃSKI Mariusz Antoni: pozycja 2 : 1,54% (31 głosów)
- DŁUTEK Katarzyna Józefa: pozycja 3 : 0,25% (5 głosów)
- JABŁOŃSKA Dorota: pozycja 4 : 0,65% (13 głosów)
- PIERNIKOWSKA Magdalena Paulina: pozycja 5 : 0,25% (5 głosów)
- GAJ Piotr: pozycja 6 : 1,04% (21 głosów)
- OSMÓLSKA Monika Agnieszka: pozycja 7 : 0,55% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EMILII BURY:
- BURY Emilia Barbara: pozycja 1 : 17,13% (345 głosów)
- ŻÓŁTOWSKA Elżbieta: pozycja 2 : 0,94% (19 głosów)
- KIEŁPIŃSKA Agnieszka Krystyna: pozycja 3 : 1,99% (40 głosów)
- NIEWIŃSKI Dariusz Grzegorz: pozycja 4 : 1,99% (40 głosów)
- RASZPUNDA Anna: pozycja 5 : 1,39% (28 głosów)
- MACIUK Łukasz Przemysław: pozycja 6 : 1,84% (37 głosów)
- MLECZKO Kamil Piotr: pozycja 7 : 0,79% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BORKOWSKIEGO:
- FOGEL Lucyna: pozycja 1 : 1,44% (29 głosów)
- HASANOVIĆ Beata: pozycja 2 : 1,24% (25 głosów)
- NOWAK Paweł Andrzej: pozycja 3 : 0,4% (8 głosów)
- ZIĘBA Marcin Adam: pozycja 4 : 0,65% (13 głosów)
- CIOŁEK Magdalena Barbara: pozycja 5 : 0,15% (3 głosów)
- WÓJCIK Michał Piotr: pozycja 6
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI:
- ŁYSIAK Andrzej Stanisław: pozycja 1 : 14,05% (283 głosów)
- LISZYK Jolanta Leokadia: pozycja 2 : 1,09% (22 głosów)
- MĄKA Joanna Elżbieta: pozycja 3 : 2,83% (57 głosów)
- SZUSTAK Łukasz Adam: pozycja 4 : 1,24% (25 głosów)
- JAGIEŁŁO Aleksandra: pozycja 5 : 1,19% (24 głosów)
- PLUCIŃSKI Makary Marian: pozycja 6 : 0,84% (17 głosów)
- POLITOWSKA Jadwiga Krystyna: pozycja 7 : 1,69% (34 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?