Maria Peszek w Gdyni Maria Peszek w Gdyni

Maria Peszek w Gdyni (© Karolina Misztal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maria Peszek zagra w niedzielę koncert w gdyńskim Uchu. Artystka zaprezentuje materiał ze swojej płyty "Jezus Maria Peszek".

Aż trudno uwierzyć, że od płytowego debiutu Marii Peszek minęło dopiero osiem lat i że ta artystka do tej pory wydała tylko trzy pełnowymiarowe albumy studyjne.

Maria Peszek w GdyniTrudno dlatego, że Marysia jako postać zdominowała sobą polską scenę muzyczną ostatnich lat, a mówienie, że każda z jej kolejnych płyt jest wydarzeniem, nie ma w sobie nic z czczego komplementu. Debiutancka "Miasto mania" miała siłę prawdziwej bomby.

Zdominowała cały sezon, album osiągnął platynowy nakład, fani przerzucali się cytatami z poszczególnych piosenek. W muzyce było słychać, oprócz inspiracji tradycyjną formą piosenkową, alternatywnego rocka, brzmienia elektroniczne i hiphopowe. Zwracał uwagę prowokacyjny, współczesny język, prawie nieobecny w nagraniach innych wykonawców. Artystka potwierdziła swoją klasę (wzbudzając jeszcze większe skandale) kolejnymi płytami, "Marią Awarią" (2008) i "Jezus Maria Peszek" (2012).

Festiwal Open'er zmienia nazwę. Heineken nie jest już sponsorem imprezy

Maria zapowiedziała, że repertuar z płyty "Jezus Maria Peszek" będzie wykonywała na koncertach do końca lutego 2014 r., gdyński występ może więc być ostatnią okazją do usłyszenia i zobaczenia tego programu na żywo w Trójmieście.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!